Reklama

Ford Mustang 2018 poprvé nafocen na ulici, dělá tu lepší dojem?

Pokud modernizovaný pony car nafotíte ze správného úhlu pohledu, snížené kapoty si nikdo nevšimne. Větší vizuální agresivity ovšem ano.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Ford Mustang 2018 poprvé nafocen na ulici, dělá tu lepší dojem?

30.1.2017 | Petr Prokopec | 8 příspěvků

Pokud modernizovaný pony car nafotíte ze správného úhlu pohledu, snížené kapoty si nikdo nevšimne. Větší vizuální agresivity ovšem ano.

Facelift Mustangu je jednou z nejdiskutovanějších novinek poslední doby. A není to překvapivé, neboť Ford vědomě přistoupil k modernizaci podobně kontroverzně, jako Škoda v případě inovací pro Octavii. Zatímco v obecné rovině je přístup obou automobilek podobný, konkrétní změny jsou zcela odlišné - český bestseller dostal především dvojité čelní světlomety, nejprodávanější sporťák světa pro změnu krášlí/hyzdí o 20 milimetrů snížený lem čelní kapoty.

Na první pohled jde možná jen o drobný zásah, nicméně přední partie Fordu Mustang jím byly zásadně pozměněny. Navíc nejde o jedinou změnu, dále tu máme nová světla či nárazník. A samozřejmě i řadu dalších drobností. Ty všechny přitom dosud přispívaly hlavně k negativním reakcím, byť logicky se našla i řada lidí, kterým se pro změnu vůz nyní líbí daleko více. Což nakonec platí i v případě oné Octavie.

Nyní tu máme první snímky novinky přímo z ulice, konkrétně z New Orleans, kde se faceliftovaný Mustang ukázal v rámci sjezdu asociace automobilových dealerů NADA100. Hlídal jej přitom personál, což vysvětluje stažená okénka a tedy možnost pořídit ničím nerušené záběry interiéru. Ten ale spory až tak nevyvolává, proto se vraťme k exteriéru.

Na onu příď se soustředí pouze jediný snímek, který navíc byl pořízen z nadhledu. Vůči Fordu je nadmíru lichotivý, neboť z problematických detailů jsou tak patrnější pouze změněné tvary světel. Jinak je třeba říci, že upravená maska společně s nárazníkem skutečně pomohly vizuálnímu rozšíření vozu, který je tak i za pomoci výdechů na kapotě mnohem agresivnější.

Ve finále tak skutečně bude nejspíše záležet na úhlu pohledu. A také na barvě karoserie či jednoduše na zvyku. Ostatně i ona světla Škody Octavia již lidi tolik nezdvihají ze židle jako loni, kdy nám byl mladoboleslavský facelift prezentován poprvé. Dá se tedy předpokládat, že až vášně opadnou, nebudou změny ze strany většiny publika odmítány tak zatvrzele...

Ford Mustang 2018 poprvé nafocen na ulici, dělá tu lepší dojem? - 1 - Ford Mustang 2018 facelift na ulici 01Ford Mustang 2018 poprvé nafocen na ulici, dělá tu lepší dojem? - 2 - Ford Mustang 2018 facelift na ulici 02Ford Mustang 2018 poprvé nafocen na ulici, dělá tu lepší dojem? - 3 - Ford Mustang 2018 facelift na ulici 03Ford Mustang 2018 poprvé nafocen na ulici, dělá tu lepší dojem? - 4 - Ford Mustang 2018 facelift na ulici 04
Na živo a navíc z určitého úhlu pohledu vypadá faceliftovaný Ford Mustang vlastně i lépe než dříve

Zdroj: Imgur

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 8 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše