Hyundai i30 N v akci na Ringu s menší kamufláží ukazuje mnohé (video)

26.8.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

První opravdu sportovní hatchback korejské značky dostane do vínku přeplňovaný dvoulitr, který by nakonec měl dávat „jen“ zhruba 230 koní a 380 Nm.

Není již žádným tajemstvím, že na autosalonu v Paříži bude debutovat nová generace Hyundai i30. Stejně tak nikoho nedostaneme do kolen zmínkou o sportovní variantě, která bude součástí modelové řady. Pár nových faktů o verzi N by vás ovšem udivit mohlo, zejména pak čísla spojená s výkonem a točivým momentem motoru. Podle nových zpráv totiž přeplňovaný dvoulitr nebude tak silný, jak se dříve spekulovalo.

Než se ovšem k novinkám dostaneme, jen v rychlosti připomeneme, že na sklonku května, krátce před čtyřiadvacetihodinovkou na Nürburgringu, korejská automobilka pustila do světa video zaměřené právě na pohonnou jednotku. Žádné konkrétní oficiální parametry sice v tu chvíli ohlášeny nebyly, nicméně na záběrech z testovací stolice bylo evidentní, že dočkat bychom se měli více než 260 koní.

Tato porce sice není rekordem v segmentu, nicméně vozu by bezesporu měla zaručit slušnou jízdní dynamiku. Korejci navíc dodali, že objevili volné místo na trhu mezi početnou konkurencí, přičemž kromě jiného hodlají zabojovat i mnohem nižší cenou. Ani ta dosud nebyla oznámena, nicméně nyní již víme, kam můžeme chystané Hyundai i30 N zařadit.

Vůz by totiž nakonec měl dostat „jen“ zhruba 230 koní, což ve světě, kde Mercedes či Audi již pomalu útočí na čtyřstovkovou metu, může působit poněkud jako málo, podobně jako 380 Nm točivého momentu. Nicméně nezapomínejme na fakt, že takový VW Golf GTI se stále dobře prosazuje s výkonem ještě nižším či stejným. Navíc, s odchodem konkurence do vyšších sfér se na trhu skutečně ukázalo místo pro relativně dostupný hot hatch, který by spíše než dechberoucím zrychlením v přímém směru zaujal zábavností a ovladatelností. Zda jím ale verze N skutečně bude, to se dozvíme velmi pravděpodobně až v příštím roce, kdy bude sportovní derivát debutovat.

Momentálně tak jen přihodíme do placu nové video, na kterém vůz zdobí již menší množství kamufláže než minule. Takové přední světlomety tak začínají nabírat jasné obrysy, stejně jako dynamicky tvarovaný čelní nárazník. Mimo to lze pak vsadit na 18palcová litá kola, která bude možné za příplatek nahradit devatenáctkami.

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama