Reklama

Které auto si tu na Nordschleife dělá překážkovou dráhu i z Porsche 911 GT3 RS? (videa)

Z jistých úhlů pohledu vypadá jako hračka pro malé děti. Ve výsledku je to ale tento stroj, který si na Ringu pohrává se vším, co potká.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Které auto si tu na Nordschleife dělá překážkovou dráhu i z Porsche 911 GT3 RS? (videa)

21.9.2016 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Z jistých úhlů pohledu vypadá jako hračka pro malé děti. Ve výsledku je to ale tento stroj, který si na Ringu pohrává se vším, co potká.

Lotus 3-Eleven je nejvýkonnějším a nejrychlejším produkčním modelem, jaký kdy britská automobilka stvořila. Stará se o to přitom nejen 3,5litrový přeplňovaný šestiválec naladěný na 456 koní, ale také nízká hmotnost nedosahující u okruhové verze ani 900 kilogramů. Sprint z klidu na stovku tak zabere necelé tři sekundy, zatímco nejvyšší rychlost má činit 280 km/h, respektive dokonce 290 km/h u silniční varianty.

Spíše než touto dynamikou se ovšem Lotus chlubí „zářezy“ z několika evropských okruhů. Na Hockenheimu totiž britský extrémista dokázal pokořit Porsche 918 Spyder, čas na Nordschleife je pak pátým nejlepším mezi produkčními modely. Německý hybrid tedy překonán nebyl, nicméně i tak si 3-Eleven dal jako chuťovku celou řadu výkonnějších i dražších vozů.

Danému úspěchu bychom tedy mohli bouřlivě aplaudovat, kdyby jej ovšem neobestírala jistá kontroverze. Lotus totiž času 7 minut a 6 sekund nedosáhl v jednom kole, ale složil jej z několika povedených úseků. Přitom dodal, že jej brzdila hustá doprava a že na volné trati by byl ještě rychlejší. Takových prohlášení jsme už ale slyšeli...

Nově tu proto máme dvojici videí, jenž mají tvrzení Lotusu dodat na věrohodnosti. Pochází právě z loňských jízd, při nichž vůz s Marcem Bassengem za volantem dosáhl zmíněného... „kombinovaného času” a i když nikdy nezachycuje celé kolo, naznačuje, jak ohromně rychlý 3-Eleven je. Pouhé statisty dělá i z mnoha modelů Porsche včetně nejostřejších RS, a to jsou stroje dělané na i pro Nordschleife, které tam platí za jedny z nejrychlejších.

Tady jen Lotusu brání v rozletu. Opravdu by nás tedy zajímalo, za jak dlouho dá tento extrémista Ring v reálu. Jelikož však Britové nemají finance na rozhazování, nejspíše se uzavření trati a zajetí plnohodnotného kola bez kompromisů asi nedočkáme..

Které auto si tu na Nordschleife dělá překážkovou dráhu i z Porsche 911 GT3 RS? (videa) - 1 - Lotus 3-Eleven Nurburgring Nordschleife 01Které auto si tu na Nordschleife dělá překážkovou dráhu i z Porsche 911 GT3 RS? (videa) - 2 - Lotus 3-Eleven Nurburgring Nordschleife 02
Lotusu 3-Eleven to na Ringu sluší...

Které auto si tu na Nordschleife dělá překážkovou dráhu i z Porsche 911 GT3 RS? (videa) - 3 - Lotus 3-Eleven Nurburgring Nordschleife 03Které auto si tu na Nordschleife dělá překážkovou dráhu i z Porsche 911 GT3 RS? (videa) - 4 - Lotus 3-Eleven Nurburgring Nordschleife 04Které auto si tu na Nordschleife dělá překážkovou dráhu i z Porsche 911 GT3 RS? (videa) - 5 - Lotus 3-Eleven Nurburgring Nordschleife 05
...i když možná ne z pohledu některých dalších řidičů

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama

Reklama