Lamborghini Centenario Roadster budí pozornost a hřmí i při pomalé jízdě (video)

25.8.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Italská novinka na trávnících v Monterey vedle pózování střihla i krátkou projížďku.

Čím více se díváme na nové Lamborghini Centenario Roadster, tím více propadáme jeho kouzlu. Je to možná paradoxní, neboť překrásný tento vůz vlastně ani není. Spíše bychom jej mohli přirovnat k modelu Countach v závěrečné fázi životního cyklu, kdy původně jednoduchou karoserii zdobilo takové množství spoilerů a průduchů, že jiné značky by s nimi zvládly ozdobit celé své portfolio.

To ovšem nic nemění na faktu, že Centenario, ať již jako Roadster nebo jako dříve odhalené kupé, budí pozornost kdekoliv, kde se jen objeví. Výjimkou nebyla ani letošní Concours d'Elegance v americkém Pebble Beach, kde otevřené provedení debutovalo. Logicky se tak kolem něj slétala odborná i laická veřejnost, které nezůstal utajen ani potenciál pohonné jednotky.

Na plný sprint 770 koní, které stovku zvládnou za pouhých 2,9 sekundy, sice nedošlo, nicméně jen samotné popojíždění vozu po trávnících v Monterey je působivým zážitkem. Dvanáctiválec o 6,5litrovém objemu totiž nikterak netlumí či neruší přeplňování či elektromotor, plně najevo tedy dává klasickou italskou serenádu. Zvláště pak při studeném startu.

Tyto okamžiky je přitom třeba vychutnat na maximum, neboť není příliš pravděpodobné, že se kupé či Roadster budou často ukazovat na veřejnosti. A zvláště pak na takových závodních okruzích. S ohledem na cenu, která měla zamířit nad dva miliony EUR (cca 54 mil. Kč), je totiž takřka jisté, že všech čtyřicet exemplářů skončí spíše v klimatizovaných garážích.

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Autobazar

zobrazit vše