Land Rover Discovery 2017 se odhalil na prvních fotkách, bude luxusnější i dražší

6.9.2016 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Nová generace britského SUV se nechá ovlivnit modely Range Roveru. Pod agresivněji stylizovanou kapotou lze čekat i čtyřválce, v kabině více luxusu.

Britská automobilka již nějaký ten pátek slibuje, že rodina Discovery se rozroste na několik modelů. Dosud nám ovšem představila pouze variantu Sport, která zaskakuje za někdejší Freelander. Se zcela novým Discovery jsme se ale prozatím ještě nesetkali, což je dosti překvapivé. Jde totiž o třetí generaci, přičemž ta druhá je s námi již dlouhých dvanáct let a řadí se dnes mezi automobilové dinosaury. V mezičase se sice dočkala zásadní modernizace z roku 2009, nicméně základy zůstaly stejné.

Nyní ovšem Britové pustili do světa první snímky čelních partií nového Land Roveru Discovery a zároveň oznámili, že premiéra proběhne 28. září, tedy krátce před zahájením autosalonu v Paříži. Vůz přitom bude postaven na celohliníkové platformě, jíž používají větší modely Range Roveru, očekávat tedy můžeme výrazný úbytek kilogramů. Z toho důvodu se pod kapotu nenastěhují jen šestiválce, ale také čtyřválce rodiny Ingenium.

Na výkony či data o jízdní dynamice je prozatím ještě příliš brzy, nicméně již nyní víme, že nové Discovery bude vůbec prvním modelem Land Roveru, který dorazí ve verzi SVX. Pod tímto přídomkem si přitom máme představit ortodoxní off-roadový speciál, tedy terénní ekvivalent již známých sportovních a luxusních variant SVR a SVAutobiography. Zda se přitom ukážou i tato provedení, to je prozatím ve hvězdách.

Přeskočit můžeme k vizáži, kterou stejně jako mechaniku ovlivní dražší verze Range Roveru. I přesto si ale Discovery ponechá některé definující prvky, třeba asymetrické víko zavazadelníku. Šéfdesignér značky Gerry McGovern pak dodává, že vůz „redefinuje velká SUV“. Počítat přitom máme s posunem do vyšších sfér, což znamená také citelné podražení. Tím nám informace končí, na další si pár týdnů počkáme.

Land Rover Discovery 2017 se odhalil na prvních fotkách, bude luxusnější i dražší - 1 - Land Rover Discovery 2017 prvni foto 01Land Rover Discovery 2017 se odhalil na prvních fotkách, bude luxusnější i dražší - 2 - Land Rover Discovery 2017 prvni foto 02Land Rover Discovery 2017 se odhalil na prvních fotkách, bude luxusnější i dražší - 3 - Land Rover Discovery 2017 prvni foto 03
Nový Land Rover Discovery přijme styl modelů Range Roveru. Bude také luxusnější a logicky i dražší

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Autobazar

zobrazit vše

Reklama