Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Lexus LFA na Nordschleife: 7:22,85 při pouhé demo jízdě (video)
27.6.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek
S výjimečnými časy ze Severní smyčky Nürburgringu jako by se v posledních dnech roztrhl pytel. Nejnověji se se svým superčasem blýskl Lexus. A to se prý ani nesnažil.
Výrobci sportovních aut všeho druhu neberou Nordschleife na lehkou váhu už pěkných pár let, nyní ale jako by všichni chtěli ještě před dovolenými získat z věhlasné Severní smyčky nějaký ten cenný zápis. Jen za posledních pár dní jsme mohli slyšet o časech Chevroletu Corvette ZR1 2012 a Corvette Z06 2012, bavorských vdolcích 1 M Coupe a nové M5 F10 a samozřejmě také o Renaultu Mégane RS Trophy.
Všechny tyto vozy dosáhly v rámci svých tříd výjimečných časů (jen Mégane nadpozemského, ale už ho nechme být), žádný z nich ale nebyl pro Smyčku přímo stvořen, nebo se tím minimálně svým jménem nechlubí. Od Lexusu LFA Nürburgring Edition bychom tedy měli čekat ještě více a světe div se, také jsme se toho dočkali.
Lexus se sice podle všeho nepustil do žádného oficiálního honu za rekordem, jen své vyladěné LFA nechal prohnat před víkendovým čtyřiadvacetihodinovým závodem jakési demo jízdě. Přesto je z toho výjimečný výkon. Jinak o času 7 minut a 22,85 sekundy nelze hovořit, jde o 10. nejlepší čas mezi sériově vyráběnými vozy a jen o necelé 2 desetiny sekundy horší zápis než u Corvette Z06.
Žádný oficiální, veřejně dostupný záznam z této jízdy zatím neexistuje, ale protože byl později promítán na obrazovkách přímo Lexusem při prezentaci LFA v jeho zázemí Nürburgringu, natočil si právě video z této obrazovky na svou kameru jeden z příznivců značky. A podělil se o svůj úlovek na YouTube.
Pokud je příběh obcházející toto video pravdivý (zatím nebyl nikterak autorizován kýmkoli z Lexusu), pak můžeme vidět, jak Lexus LFA Nürburgring Edition bez úporné snahy vyrovnává výkony svých největších konkurentů. Mějte ale na paměti, že všechno může být jinak, více napoví přiložené video se záznamem záznamu (tak to zkrátka je) celého ostrého kola. Za volantem sedí Akira Iida ze závodního týmu Gazoo Racing.
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Cristiano Ronaldo si nechal postavit nejdražší Mercedes třídy G na světě, už z barev je jasné, čemu se klaní
6.5.2026
Honda už ani nezkouší zastřít, že její pokus o velký návrat je velký propadák, zájem resuscituje novou edicí
4.5.2026
První menší Mercedes, který dostal zpátky motor V8, se ukázal v ostré akci při testech. Ohromit zatím zvládá jen jedním
2.5.2026
Nejnovější články
Porsche muselo ověsit 1100koňový elektromobil za 6,2 milionu doplňky za další milion, aby prohrálo s 530koňovým spalovacím autem
před 3 hodinami
Týmy Formule 1 kapitulují pod tíhou zmaru, většina z nich souhlasí s návratem motorů V8. Mlčí jen „obvyklí podezřelí”
včera
Hyundai se blíží vrcholu absurdity, jeho další elektromobily budou jen špatnou emulací spalovacích aut
včera
Škodu Octavia ani jako nabušené Combi 2,0 TDI někdo „nedával” tak moc, že s ní roky skoro nejezdil, teď je k mání jako výjimečný „relikt”
včera
Tato auta jsou takový propadák, že se je dealerům nedaří prodat nová ani se slevami 1,5 milionu Kč
včera
Živá témata na fóru
- Další zajímavá autovidea 05.08. 08:44 - Truck Daškam
- Fiat a vše kolem nich 05.07. 21:14 - Stepan
- Policejní kontroly a měření 05.07. 20:38 - jerry
- Řidiči, co to mají v ruce... 05.07. 20:37 - Truck Daškam
- Politický koutek 05.07. 18:27 - jerry
- BMW Divize 05.07. 17:15 - pavproch
- S větrem ve vlasech.... 05.07. 13:14 - pavproch
- Lampárna (stěžovatelna) 05.06. 22:57 - M.Z.
