Reklama

Mercedes-Maybach odhaluje vrcholný kabriolet S 650, má posílený V12 biturbo

Chystaná novinka bude debutovat v Los Angeles s dvanáctiválcem, jemnou kůží, dřevěnými dekory či audio systémem Burmester.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Mercedes-Maybach odhaluje vrcholný kabriolet S 650, má posílený V12 biturbo

14.11.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Chystaná novinka bude debutovat v Los Angeles s dvanáctiválcem, jemnou kůží, dřevěnými dekory či audio systémem Burmester.

První vzkříšení značky Maybach se Mercedesu příliš nepovedlo, to druhé je ale nadmíru úspěšné, i když trochu polovičaté. Německá automobilka tak dnes prodá za měsíc více exemplářů upravené třídy S, než dříve prodalo za celý rok specifičtějších modelů Maybachu. Není proto divu, že se již nějaký ten pátek mluví o expanzi. Nejčastěji bylo přitom zmiňováno SUV, Maybach však nakonec v létě poněkud překvapil koncepčním kupé Vision 6. To sice do výroby nezamíří, evidentně však naznačovalo směr, jakým se automobilka vydá.

Mercedes totiž před nadcházejícím autosalonem v Los Angeles pustil do světa upoutávku na Maybach S 650 Cabriolet, který bude nejluxusnějším a možná i nejvýkonnějším otevřeným modelem značky. Jak přitom naznačuje již samotný název, pod kapotou se dočkáme dvanáctiválcového motoru, jeho výkon však vůči 530 koním verzí S 600 naroste. Dle udávané spotřeby dokonce až na 630 koní a 1 000 Nm, jenž šestilitr produkuje pod kapotou verze S 65 AMG.

Velmi nepravděpodobné je poté prodloužení rozvoru mezi nápravami, jenž ve srovnání se standardní třídou S dostal již zmiňovaný sedan. Místo toho lze u novinky počítat se stejnými rozměry jako u základního Mercedesu S Cabriolet, nicméně dovnitř se nastěhuje jen ultra-luxusní výbava v čele s jemnou kůží, dřevěnými dekory a audio systémem Burmester. Očekávat pak můžeme i záplavu metalických doplňků.

Na více chromu vsadí rovněž exteriér, byť zde se vedle specifických litých kol nejspíše bude jednat o jediné změny. Tím jsou ale novinky velmi pravděpoboně u konce, o výrazný odklon se tedy jednat nebude. Po stránce cenové ale lze počítat s částkou okolo 6,5 milionů korun. Není proto až tak překvapivé, že se Mercedes raději rozhodl výrobu limitovat 300 kusy. Sto z nich přitom zamíří do Spojených států.

Mercedes-Maybach odhaluje vrcholný kabriolet S 650, má posílený V12 biturbo - 1 - Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet teaser 02Mercedes-Maybach odhaluje vrcholný kabriolet S 650, má posílený V12 biturbo - 2 - Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet teaser 03Mercedes-Maybach odhaluje vrcholný kabriolet S 650, má posílený V12 biturbo - 3 - Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet teaser 04Mercedes-Maybach odhaluje vrcholný kabriolet S 650, má posílený V12 biturbo - 4 - Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet teaser 05Mercedes-Maybach odhaluje vrcholný kabriolet S 650, má posílený V12 biturbo - 5 - Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet teaser 06Mercedes-Maybach odhaluje vrcholný kabriolet S 650, má posílený V12 biturbo - 6 - Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet teaser 07Mercedes-Maybach odhaluje vrcholný kabriolet S 650, má posílený V12 biturbo - 7 - Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet teaser 08Mercedes-Maybach odhaluje vrcholný kabriolet S 650, má posílený V12 biturbo - 8 - Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet teaser 09
Druhý model Maybachu je překvapivě kabriolet. Naživo bude debutovat v Los Angeles

Mercedes-Maybach odhaluje vrcholný kabriolet S 650, má posílený V12 biturbo - 9 - Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet teaser 10
Základem pro novinku je nepochybně Mercedes třídy S Cabrio

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše