Reklama

Někdo zkusil naložit do pick-upu více jak tunový balvan. Podívejte se, jak to dopadlo

Pick-upy, zvlášť ty velké, jsou nesporně stvořeny k převážení nákladu. Také ty ale mají limity svých možností a v tomto případě na ně někdo zvysoka kašlal.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Někdo zkusil naložit do pick-upu více jak tunový balvan. Podívejte se, jak to dopadlo

13.6.2018 | Mirek Mazal | 15 příspěvků

Pick-upy, zvlášť ty velké, jsou nesporně stvořeny k převážení nákladu. Také ty ale mají limity svých možností a v tomto případě na ně někdo zvysoka kašlal.

Specifikace automobilů jsou jen dlouhé sloupce nudných čísel a označení, ale tyto informace mají v reálném světě skutečně svůj význam, zvláště pokud jde o převážení těžkého nákladu. Pro takové případy je potřeba dodržet limit nosnosti vozidla. Různé materiály váží různě a přestože by třeba ložná plocha uměla pojmout chystaný náklad, podvozek už s tím souhlasit nemusí.

Majitel Fordu Ranger, který můžete vidět na záběrech níže, o parametrech svého pick-upu zcela jistě nepřemýšlel. Kameny jsou totiž těžké, opravdu těžké a je na první pohled zřejmé, že předmětný pískovcový balvan bude vážit přes 1 000 kg. Přesto si ho majitel Rangeru nechal naložit. Už samotné napínavé nakládání mělo naznačit, že to nebyl dobrý nápad.

Pracovník prodejny kamení chtěl malým nakladačem pískovec opatrně uložit na dřevěnou paletu nachystanou na zádí Fordu. Po dlouhé přípravě se mu to povedlo, ale jakmile balvan dosedl na dřevěný podklad, autu se podlomila kolena, skoro doslova. Obrovský kus horniny zalehl Ranger, podvozek nevydržel překročení maximálního povoleného zatížení. Paleta se rozpadla na třísky, zadní náprava skoro přestala existovat a automobil se div nerozpadl na dvě půlky. Majitel si poslední minuty svého přibližovadla natočil na mobilní telefon, sám vhodně poznamenal něco low rideru. Příště pochopí, že jedna zchátralá paleta autu ke schopnosti převézt kus skály opravdu nepomůže...

Někdo zkusil naložit do pick-upu více jak tunový balvan. Podívejte se, jak to dopadlo - 1 - Ford Ranger nevydrzel naklad balvanu 01Někdo zkusil naložit do pick-upu více jak tunový balvan. Podívejte se, jak to dopadlo - 2 - Ford Ranger nevydrzel naklad balvanu 02Někdo zkusil naložit do pick-upu více jak tunový balvan. Podívejte se, jak to dopadlo - 3 - Ford Ranger nevydrzel naklad balvanu 03Někdo zkusil naložit do pick-upu více jak tunový balvan. Podívejte se, jak to dopadlo - 4 - Ford Ranger nevydrzel naklad balvanu 04Někdo zkusil naložit do pick-upu více jak tunový balvan. Podívejte se, jak to dopadlo - 5 - Ford Ranger nevydrzel naklad balvanu 05Někdo zkusil naložit do pick-upu více jak tunový balvan. Podívejte se, jak to dopadlo - 6 - Ford Ranger nevydrzel naklad balvanu 06Někdo zkusil naložit do pick-upu více jak tunový balvan. Podívejte se, jak to dopadlo - 7 - Ford Ranger nevydrzel naklad balvanu 07Někdo zkusil naložit do pick-upu více jak tunový balvan. Podívejte se, jak to dopadlo - 8 - Ford Ranger nevydrzel naklad balvanu 08Někdo zkusil naložit do pick-upu více jak tunový balvan. Podívejte se, jak to dopadlo - 9 - Ford Ranger nevydrzel naklad balvanu 09Někdo zkusil naložit do pick-upu více jak tunový balvan. Podívejte se, jak to dopadlo - 10 - Ford Ranger nevydrzel naklad balvanu 10
Tady můžete vidět, jak určitě nepřevážet těžké věci nedostatečně dimenzovaným automobilem

Zdroj: AutoMotive SOCIETY@Youtube

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 15 příspěvků

Reklama
Reklama

Autobazar

zobrazit vše

Reklama