Někdy stačí málo. O Čechovi mluví svět jen proto, že prohnal ceněné BMW po poli

Někteří lidé se snaží, seč jim síly stačí, aby si jich někdo všiml. Tady nějaký Čech na poli za domem natočil blbnutí s bavorákem a už o tom píšou v Americe.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Někdy stačí málo. O Čechovi mluví svět jen proto, že prohnal ceněné BMW po poli

7.3.2018 | Mirek Mazal | 17 příspěvků

Někteří lidé se snaží, seč jim síly stačí, aby si jich někdo všiml. Tady nějaký Čech na poli za domem natočil blbnutí s bavorákem a už o tom píšou v Americe.

BMW 850i není tuctovým automobilem stojící na každém rohu. V době uvedení řady 8 v roce 1989 šlo o velkou událost, protože se s ní teprve podruhé od konce druhé světové války dostal pod kapotu BMW motor V12. Nejvyšší řada bavorského portfolia přinesla do automobilového průmyslu nová řešení, zákazníky ale příliš neoslovila. Ještě před pár léty tak šlo o opomíjený vůz, který šlo po bazarech koupit za směšné peníze, teď je ale znovu ceněný a nízké statisíce vám na zachovalý ojetý kus stačit nebudou.

Ne každý ale zachází s tímto autem jako s cenností, kterou převáží nanejvýš mezi segmenty své stodoly. Za videem níže stojí neznámý český uživatel, který jej prostě vzal a za domem si s ním začal užívat na poli. V podstatě banální věc, která ale s ohledem na okolnosti zaujala i světová média.

Na krátkém sestřihu vážně není vidět jen klidný výlet do přírody, ale pořádná driftovací akce na hlíně. Některé záběry smyku jsou dokonce zpomalené, aby vynikly efekty zvířeného prachu. Pětilitrový dvanáctiválec s výkonem 220 kW (299 koní) a 450 Nm má nádherný zvuk, pohon zadní nápravy trhá trávu ze země a zadní kola za sebou nechávají vyhrabané koleje.

Nic pro obdivovatele osmičkové řady, tedy alespoň takové, kteří ji hlavně jemně opečovávají ve svých garážích. Jestli to majiteli stálo za pět minut slávy, asi bude vědět nejlépe sám, nás ale na každý pád zaujalo, jak málo někdy stačí, aby si vás všimli i za oceánem...

Někdy stačí málo. O Čechovi mluví svět jen proto, že prohnal ceněné BMW po poli - 1 - BMW 850i drifty na louce za domem video 01Někdy stačí málo. O Čechovi mluví svět jen proto, že prohnal ceněné BMW po poli - 2 - BMW 850i drifty na louce za domem video 02Někdy stačí málo. O Čechovi mluví svět jen proto, že prohnal ceněné BMW po poli - 3 - BMW 850i drifty na louce za domem video 03Někdy stačí málo. O Čechovi mluví svět jen proto, že prohnal ceněné BMW po poli - 4 - BMW 850i drifty na louce za domem video 04
Český rallycross s elegantním kupé od BMW zaujal dokonce americká média, mimo jiné Jalopnik

Zdroj: Jalopnik

Mirek Mazal

Diskuze 17 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama