Nová Mazda MX-5 od BBR: první tuning dostane pod kapotou přes 200 koní

Kromě vyššího výkonu slibuje britský tuner také příchod aerodynamického bodykitu. A v plánu má rovněž přeplňovanou verzi.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nová Mazda MX-5 od BBR: první tuning dostane pod kapotou přes 200 koní

8.1.2015 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Kromě vyššího výkonu slibuje britský tuner také příchod aerodynamického bodykitu. A v plánu má rovněž přeplňovanou verzi.

Nová generace kultovního japonského roadsteru byla jednou z hlavních hvězd loňského pařížského autosalonu. Do prodeje se sice ještě nedostala, to ovšem nebrání tuningovým firmám, aby začaly připravovat nejrůznější modifikace. Jedním z takových úpravců je britská společnost BBR, která se novince hodlá podívat jak na karoserii, tak i pod ni. Na plné odhalení si ovšem budeme muset počkat do jara, aktuálně je totiž k dispozici pouze první snímek a pár technických informací.

Prozatím tedy víme, že dvoulitrový motor SkyActiv-G by měl být naladěn na minimálně 200 koní. Stále přitom půjde o atmosférický agregát, očekávat tedy můžeme zřejmě jen přemapování řídicí jednotky a nové sání. Do budoucna však úpravce slibuje i příchod turbodmychadla, které výkon dozajista posune do vyšších sfér. Zda však půjde o 250, 300 či ještě více koní, to je prozatím ve hvězdách.

V rámci kosmetických změn jsou pak pro začátek ohlášeny větší koncovky výfuku, nástavec předního nárazníku, výraznější boční prahy a napevno uchycený spoiler víka zavazadelníku. Víc ale zřejmě čekat nemáme, neboť šéf firmy BBR Neil McKay uvedl, že zákazníci očekávají v případě Mazdy MX-5 pouze jemné změny, nikoliv zásadní překopání celého vzhledu.

Tím nám avízo končí, více se dozvíme na jaře. V mezičase se snad japonský roadster dostane do prodeje, díky čemuž se dá očekávat příchod daleko většího množství modifikovaných verzí.


Nová Mazda MX-5 od BBR: první tuning dostane pod kapotou přes 200 koní - 1 - Mazda MX-5 2015 BBR avizo
Nová Mazda MX-5 dostane od firmy BBR pro začátek 200 koní a lehce poladěný vizuál

Petr Prokopec

Diskuze 2 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama