- -

Nová Toyota Supra 2018 má na této ilustraci zavánět realitou, jak hezkou?

Nová vizualizace pasuje chystané kupé spíše na nástupce Nissanů 280ZX či 300ZX. Je-li realita taková, není divu, že Toyota váhá s potvrzením názvu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nová Toyota Supra 2018 má na této ilustraci zavánět realitou, jak hezkou?

5.10.2016 | Petr Prokopec | 8 příspěvků

Nová vizualizace pasuje chystané kupé spíše na nástupce Nissanů 280ZX či 300ZX. Je-li realita taková, není divu, že Toyota váhá s potvrzením názvu.

Na novou generaci Toyoty Supra čekáme pomalu jak na smilování boží. Trpělivostí se ovšem budeme muset obrnit ještě po další dva roky, neboť premiéra rozhodně není za rohem. S tím ovšem bude souviset zvyšující se tlak, který bude kladen na bedra japonského kupé. Je přitom sporné, zda jej vůbec dokáže ustát, neboť předchůdce zanechal v lidech tak hluboký dojem, že může být nemožné čímkoli novějším nezklamat.

Po stránce dynamické novinka za předchozí generací jistě zaostávat nebude, neboť tak jako dříve se i nyní o její pohon postará šestiválcový motor. Znovu pak ke slovu přijde i přeplňování, navíc je možné počítat i s elektrickým agregátem. Výkon okolo 400 koní by přitom měl zamířit na zadní kola, nicméně manuál u toho nejspíše již nebude. Zrovna tento zádrhel ale asi velké části zákazníků vadit nebude.

O trochu problematičtější je to ovšem s designem. Čtvrtá generace japonského kupé byla totiž svým způsobem nadčasová a zaujmout dokáže i dodnes. Opravdu působivý byl pak i koncept FT-1, který by měl být předzvěstí novinky. Nicméně poslední špionážní fotky naznačovaly, že Supra vůči těmto předchůdcům poněkud sešla z cesty. To pak jen potvrzuje nová neoficiální ilustrace, která by měla být blízká realitě.

Japonské kupé na ní připomíná spíše nástupce Nissanů 280ZX či 300ZX, tedy hranatých vozů s přídí stylizovanou do špičky, než oblou Supru či koncept FT-1. Není proto divu, že Toyota dosud nepotvrdila, zda legendární název použije či nikoliv. Žádost o ochrannou známku sice podána byla, nicméně již v roce 2014. Pokud se tedy novinka ukáže až v roce 2018, bude jí muset značka dle regulí příští rok obnovit, což se ale stát může a návrat Supry to stejně znamenat nemusí.

V mezičase by přitom testovací prototypy mohly shodit něco ze své kamufláže, a my zjistíme, jak je to s designem. Při pohledu na novou ilustraci to ale na mnoho palců nahoru nevypadá, i když jde o zajímavější ztvárnění než v předchozích případech. Ale posuďte sami...

Nová Toyota Supra 2018 má na této ilustraci zavánět realitou, jak hezkou? - 1 - Toyota Supra 2018 nova ilustrace
Nová neoficiální ilustrace Toyoty Supra nás příliš neokouzlila

Nová Toyota Supra 2018 má na této ilustraci zavánět realitou, jak hezkou? - 2 - Toyota Supra 2018 novy render 02
Působivý není výsledek předchozí snahy prototyp virtuálně odmaskovat...

Nová Toyota Supra 2018 má na této ilustraci zavánět realitou, jak hezkou? - 3 - Toyota Supra 2018 novy render 01
...návaznosti na koncept FT-1 ovšem aplaudujeme

Nová Toyota Supra 2018 má na této ilustraci zavánět realitou, jak hezkou? - 4 - Toyota Supra 2018 prvni spy foto 01Nová Toyota Supra 2018 má na této ilustraci zavánět realitou, jak hezkou? - 5 - Toyota Supra 2018 prvni spy foto 05Nová Toyota Supra 2018 má na této ilustraci zavánět realitou, jak hezkou? - 6 - Toyota Supra 2018 prvni spy foto 07
Špionážní snímky však naznačují, že se jej nejspíše nedočkáme

Zdroj: Jalopnik

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 8 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše