Reklama

Nové BMW 5 G30 ukázalo interiér, jízdní asistenty i část zevnějšku (+ video)

Nové video BMW se soustřeďuje na semi-autonomní řízení a schopnost převzít kontrolu při rychlostech do 210 km/h, ukázalo ale i víc.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nové BMW 5 G30 ukázalo interiér, jízdní asistenty i část zevnějšku (+ video)

19.9.2016 | Petr Prokopec | 3 příspěvky

Nové video BMW se soustřeďuje na semi-autonomní řízení a schopnost převzít kontrolu při rychlostech do 210 km/h, ukázalo ale i víc.

O novém BMW řady 5 se v poslední době mluví stále častěji. Stále ovšem nebylo mnichovskou automobilkou definitivně potvrzeno, že živý debut proběhne na sklonku příštího týdne na autosalonu v Paříži. Dá se ovšem předpokládat, že jiná varianta není ve hře, neboť vůz se začíná odhalovat čím dál tím více a pokud by BMW vyčkávalo kupříkladu do listopadového Los Angeles či dokonce lednového Detroitu, riskuje nejen únik, ale především otrávení potenciální klientely.

Datum a místo premiéry ovšem nyní nechme stranou, místo toho se soustřeďme na nové video, které nám poprvé oficiálně odhaluje odhaluje svůj vzhled. Především můžeme vidět alespoň horní část interiéru včetně nového tříramenného volantu, jen mírně evoluční přístrojové desky čí výstupu palubního systému.

Na videu je vůz opakovaně vidět i zvenčí, záběry zepředu a zezadu jsou ale tak zastřené, že není možné vidět prakticky nic. Nemaskovaný je detail na přední kolo a jeho okolí s docela zajímavým výdechem za předním blatníkem zjevně M-paketové verze a pohled zeshora. Který ovšem nemá příliš čím překvapit. Pokud ovšem máte bujnější fantazii...

Video se nicméně soustředí na asistenční systémy, jimiž bude generace G30 osazena. Prvním je Steering and Lane Control Assistent, který nová pětka přebírá od aktuální řady 7. Jde přitom o jistou formu semi-autonomního řízení, které ve spolupráci s aktivním tempomatem s funkcí úplného zastavení a následného rozjezdu umožňuje samovolnou jízdu při rychlostech až do 210 km/h.

Dále na řadě je Crossroads Warning, tedy ryzí novinka v nabídce značky. Jak přitom již samotný název napovídá, jde o technologii, která dokáže detekovat vůz, jenž vám kříží cestu. Pokud to přitom bude nutné, systém nejen automaticky připraví brzdy k zásahu, ale zároveň řidiči poskytne i nutnou asistenci. Jak je přitom z videa patrné, výsledkem může být i naprosté vyhnutí se nehodě, alespoň ve světě reklamy.

Tím samozřejmě výčet techniky, jíž bude řada 5 napěchována od podlahy až po strop, nekončí. Chybět totiž nebude kupříkladu autonomní dálkové parkování či možnost neustálé kontroly stavu vozu skrze aplikaci Remote View 3D. Ta vám totiž umožní přes sadu kamer sledovat okolí nové Pětky, díky čemuž budete vědět, zda vám nadále parkuje na dvorku či nikoliv.

Tip: Projděte si všechny novinky pařížského autosalonu 2016.

Nové BMW 5 G30 ukázalo interiér, jízdní asistenty i část zevnějšku (+ video) - 1 - BMW 5 2017 G30 nove interier systemy 01Nové BMW 5 G30 ukázalo interiér, jízdní asistenty i část zevnějšku (+ video) - 2 - BMW 5 2017 G30 nove interier systemy 02Nové BMW 5 G30 ukázalo interiér, jízdní asistenty i část zevnějšku (+ video) - 3 - BMW 5 2017 G30 nove interier systemy 03
BMW ukázalo interiér nové pětky bez velkých okolků

Nové BMW 5 G30 ukázalo interiér, jízdní asistenty i část zevnějšku (+ video) - 4 - BMW 5 2017 G30 nove interier systemy 04Nové BMW 5 G30 ukázalo interiér, jízdní asistenty i část zevnějšku (+ video) - 5 - BMW 5 2017 G30 nove interier systemy 05Nové BMW 5 G30 ukázalo interiér, jízdní asistenty i část zevnějšku (+ video) - 6 - BMW 5 2017 G30 nove interier systemy 06Nové BMW 5 G30 ukázalo interiér, jízdní asistenty i část zevnějšku (+ video) - 7 - BMW 5 2017 G30 nove interier systemy 07
Zevnějšek stále spíše skrývá

Nové BMW 5 G30 ukázalo interiér, jízdní asistenty i část zevnějšku (+ video) - 8 - BMW 5 2017 G30 nove interier systemy 08Nové BMW 5 G30 ukázalo interiér, jízdní asistenty i část zevnějšku (+ video) - 9 - BMW 5 2017 G30 nove interier systemy 09Nové BMW 5 G30 ukázalo interiér, jízdní asistenty i část zevnějšku (+ video) - 10 - BMW 5 2017 G30 nove interier systemy 10
A předvádí též nové jízdní asistenty vozu

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše