Reklama

Nové BMW 5 Touring G31 míří do Ženevy, virtuálně se ale ukáže dříve

Praktičtější varianta nové řady 5 naroste ve všech ohledech, včetně zavazadelníku. Po stránce hmotnostní ale naopak očekávejme dietu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nové BMW 5 Touring G31 míří do Ženevy, virtuálně se ale ukáže dříve

14.11.2016 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Praktičtější varianta nové řady 5 naroste ve všech ohledech, včetně zavazadelníku. Po stránce hmotnostní ale naopak očekávejme dietu.

Pro BMW je nejdůležitější novinkou letošního roku řada 5 generace G30. Ta se zatím ukázala jen ve formě sedanu, očekávat ale samozřejmě můžeme také kombík. V jeho případě ovšem bude debut poněkud slavnostnější, odehrávat se totiž nebude mimo pódia autosalonů. Značka jej totiž představí na ploše výstaviště Palexpo v březnu ve švýcarské Ženevě.

Řadu 5 Touring ozdobí interní kód G31, přičemž lišit se logicky bude zejména v zadních partiích. Zde splývavou střešní linii nahradí klasický „batoh“, který slibuje nemalý zavazadlový prostor. Již stávající generace totiž dokáže pobrat 560 litrů v základu a 1 670 litrů po sklopení zadních sedadel. Novinka však narostla na délku, šířku, výšku i v rámci rozvoru.

Navzdory tomuto posunu ovšem můžeme očekávat pokles hmotnosti, neboť kombík stejně jako sedan počítají s modulární platformou CLAR. Některých verzí se tak dotkla až 100kilová dieta, přičemž zásadní podíl na tom nese právě šasí. Jednotlivé kroky sice značka neupřesnila, dodala však, že kvůli snaze o zachování rozumných cen nepočítá s karbonem.

S čím se naopak počítá, to jsou sportovnější varianty, jenž můžeme ve spojení s praktičtější karoserií očekávat. M5 sice nedorazí, nicméně M550i osazené 4,4litrovým přeplňovaným osmiválcem však očekávat můžeme. Stejně tak by mělo být k dispozici i provedení M550d, které pro změnu dostane do vínku třílitrový šestiválec a čtyři turba.

Bližší informace můžeme čekat nejdříve na konci ledna, případně pak na začátku února, kdy bude nové BMW 5 Touring představeno virtuálně. Aktuálně tak jen dodáme, že výstavní debut nakonec čeká i sedan, a sice na autosalonu v Detroitu. Jelikož ale tou dobou už zamíří k prvním zákazníkům, půjde víceméně o takový křížek po funuse.

Nové BMW 5 Touring G31 míří do Ženevy, virtuálně se ale ukáže dříve - 1 - BMW M5 a M550i Touring 2017 rendery 02Nové BMW 5 Touring G31 míří do Ženevy, virtuálně se ale ukáže dříve - 2 - BMW M5 a M550i Touring 2017 rendery 03
Chystané BMW 5 Tourin G31 nejspíše nebude vypadat dramaticky jinak měl by se objevit i ve vyobrazené verzi M550i

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše