Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Nový Mercedes třídy S je hit, za jediný rok si jej pořídilo 100 tisíc zákazníků
18.10.2014 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Za sto tisíc registrací ročně by by byly rády i mnohé tuctové automobilky s dostupnými modely. Mercedes je zaznamenal se svým špičkovým sedanem.
O tom, že je nová generace Mercedesu třídy S nesoucí interní označení W222 výborným autem, pochybuje málokdo, a náš test verze S 63 AMG to jen potvrdil. To samo o sobě ale neimplikuje, že se tento vůz bude také skvěle prodávat, třeba už jen proto, že je velmi drahý. On se ale navzdory své ceně skvěle prodává, a to prakticky po celém světě.
Německá automobilka včera oznámila, že za pouhý rok od začátku prodejů nového eSka stihla uspokojit už 100 tisíc zákazníků. To je opravdu vysoké číslo, kterým se nemůže pochlubit ani lecjaké auto za pár set tisíc korun. Jenže třída S stojí vždy několik milionů, a to i v Číně a v USA, kde je žádaná nejvíce.
Novinka je tak vůbec nejlépe prodávanou generací třídy S a svého předchůdce válcuje na plné čáře. Jen za prvních devět měsíců letošního roku prodal Mercedes 75 391 eSek, což je více než za celé roky 2012 a 2013 dohromady. Chcete-li mít ještě lepší představu o růstu, letošní číslo je o 105,8 procenta vyšší než loňské za stejné období a zájem o vůz evidentně neklesá - jen v září po něm sáhlo 9 501 klientů třícípé hvězdy, o 139,3 procenta více než loni.
Hlavní zásluhu na tom jistě má fakt, že jde o jeden z nejlepších vozů vůbec, dá-li se takto o autech bez ohledu na jejich třídu, cenu a zaměření uvažovat. Mercedes ale úspěchu pomohl i rychlým nájezdem prodeje po celém světě, když mezi červencem a říjnem nasadil nové S na všechny pro něj klíčové trhy. A také rychle pustil do prodeje rozličné verze, však zmíněné S 63 AMG jsme testovali už loni, pár měsíců po příchodu novinky jako takové.
Automobilka si v tuto chvíli jistě mne ruce, usnout na vavřínech ale nehodlá. Brzy mají na trh přijít další nové verze, jmenovitě Maybach, Pullman a Cabrio. Pár měsíců už je navíc k mání Coupe, také to nově spadá do třídy S a prodejním číslům již jistě pomáhá...






































































































































Nové eSko ve verzi 63 AMG nás loni ani trochu nezklamalo. Se zákazníky očividně dělá totéž...
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Už i policie se musela vysmát řidiči vybitého elektromobilu, který ho u silnice nabíjel s pomocí dieselového generátoru
30.6.2026
BMW poprvé ukázalo tvář nové X5 a je to něco. Nese kříž za každou tunu své hmotnosti a ještě něco k tomu
30.6.2026
Fiktivní motor Porsche s fiktivním řazením a fiktivním zvukem ukázal v praxi svou směšnou faleš, je to absurdita od A do Z
28.6.2026
Nové na MotoForum.cz
- Yamaha podepsala smlouvy s Jorgem Martínem a Ai Ogurou pro sezóny MotoGP 2027 a 2028 včera 12:00
- Ducati oslaví 100 let v Brně: výstava světových unikátů 30.6.2026
- Zudovo domácí vítězství a vedení v šampionátu Euro Moto 30.6.2026
- 2027: Pecco pro nás bude problém, říká Tardozzi 29.6.2026
- Bezzecchi už je doma 29.6.2026
Nejnovější články
Lamborghini dál zabíjí svou dojnou krávu otylostí. I když má nový vrchol navíc 144 koní, pořád nepřekoná mnohem slabšího předchůdce
před 2 hodinami
Nissan přichází k rozumu, své jasně nejprodávanější auto v Evropě i v Česku nakonec neodpraví, nezbylo by mu nic
před 3 hodinami
Rozklad VW pokračuje. Na prodej mají být Ducati i Lamborghini, koncern už to ani nezkouší popřít
před 5 hodinami
Šéfka BMW M se obořila na kritiky elektromobilů: „Nerozumím vám,” říká a zapomíná na základní obchodní poučku
před 6 hodinami
Nejnovější Bugatti vypadá trochu jako hrnek na kolech. A vlastně jím tak trochu i je
před 8 hodinami
Živá témata na fóru
- Členství v KlubSportovnichAut 07.02. 13:37 - Bond007
- Přituhuje 07.02. 13:27 - pavproch
- BMW Divize 07.02. 09:58 - pavproch
- Toyota obecně 07.02. 08:33 - abgx1
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 07.01. 17:13 - Anonymoous
- Volvo 07.01. 13:50 - řidičBOB
- e89 el. steering - přeprogramování ??? 07.01. 13:49 - pavproch
- Řidiči, co to mají v ruce... 07.01. 12:51 - řidičBOB
