Reklama

Nový Opel Insignia prý promění noc v den, dostal evoluční světla s LED

Chystaná vlajková loď značky počítá vpředu na každé straně se 16 segmenty diod. Jjou plně automatizované a pokryjí vzdálenost až 400 metrů.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nový Opel Insignia prý promění noc v den, dostal evoluční světla s LED

8.11.2016 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Chystaná vlajková loď značky počítá vpředu na každé straně se 16 segmenty diod. Jjou plně automatizované a pokryjí vzdálenost až 400 metrů.

Letošek Opel nejspíše považuje za klid před bouří. S tou můžeme počítat v roce příštím, kdy dorazí hned sedm novinek německé značky. Nejzásadnější je přitom druhá generace modelu Insignia, která opětovně bude k mání ve třech variacích. Kromě sedanu Grand Sport totiž výrobce chystá také kombi Sports Tourer a terénní provedení Country Tourer. Zatím sice není jisté, zda všechny tři verze budou odhaleny najednou, na některé detaily novinky si ovšem už dnes posvítit můžeme, a to doslova.

Opel totiž aktuálně potvrdil, že nová Insignia bude vybavena plnohodnotnými čelními světlomety IntelliLux LED. Ty vycházejí z diodových světel nové Astry, v jejímž případě dostáváte za příplatek na každé straně vozu osm plně automatizovaných segmentů. Ty se konstantně přizpůsobují vzdálenosti i dopravě a zároveň redukují prostorovou náročnost. Ze všech těchto benefitů přitom Insignia bude profitovat, zároveň však přihodí na palubu dodatečný vývoj.

U vlajkové lodi tedy již nemáme počítat s celkově 16 segmenty, ale s dvojnásobkem. Výsledkem tak bude preciznější dávkování světelných paprsků i jasnější světlo, jenž poskytují. V rámci přímého směru Insignia pokryje vzdálenost až 400 metrů, přičemž veškeré přepínání mezi potkávacími a dálkovými světly zařídí automatika. Zároveň se počítá s adaptivní technikou, jenž dokáže upravit světelnou křivku v závislosti na úhlu natočení volantu.

Tím nám informační pramen vysychá, nic bližšího již Opel neprozradil. S ohledem na podobně probíhající upoutávky týkající se zmiňovaného modelu Astra se ale dá čekat, že napříště budeme seznámeni se sedadly ověnčenými certifikací AGR nebo hmotnostní dietou. Po stránce vizuální pak víme, že velkou inspirací byl koncept Monza z roku 2013, který ostatně předurčil kompletní designový směr značky.

Nový Opel Insignia prý promění noc v den, dostal evoluční světla s LED - 1 - Opel Insignia IntelliLux LED 2016 prvni fotoNový Opel Insignia prý promění noc v den, dostal evoluční světla s LED - 2 - Opel Insignia IntelliLux LED 2016 dalsi 01Nový Opel Insignia prý promění noc v den, dostal evoluční světla s LED - 3 - Opel Insignia IntelliLux LED 2016 dalsi 02
Opel momentálně odhalil světla nové Insignie...

Nový Opel Insignia prý promění noc v den, dostal evoluční světla s LED - 4 - Opel Insignia Grand Sport oficialni spy foto 01Nový Opel Insignia prý promění noc v den, dostal evoluční světla s LED - 5 - Opel Insignia Grand Sport oficialni spy foto 02Nový Opel Insignia prý promění noc v den, dostal evoluční světla s LED - 6 - Opel Insignia Grand Sport oficialni spy foto 03Nový Opel Insignia prý promění noc v den, dostal evoluční světla s LED - 7 - Opel Insignia Grand Sport oficialni spy foto 04Nový Opel Insignia prý promění noc v den, dostal evoluční světla s LED - 8 - Opel Insignia Grand Sport oficialni spy foto 05Nový Opel Insignia prý promění noc v den, dostal evoluční světla s LED - 9 - Opel Insignia Grand Sport oficialni spy foto 06Nový Opel Insignia prý promění noc v den, dostal evoluční světla s LED - 10 - Opel Insignia Grand Sport oficialni spy foto 07Nový Opel Insignia prý promění noc v den, dostal evoluční světla s LED - 11 - Opel Insignia Grand Sport oficialni spy foto 08Nový Opel Insignia prý promění noc v den, dostal evoluční světla s LED - 12 - Opel Insignia Grand Sport oficialni spy foto 09Nový Opel Insignia prý promění noc v den, dostal evoluční světla s LED - 13 - Opel Insignia Grand Sport oficialni spy foto 10Nový Opel Insignia prý promění noc v den, dostal evoluční světla s LED - 14 - Opel Insignia Grand Sport oficialni spy foto 11Nový Opel Insignia prý promění noc v den, dostal evoluční světla s LED - 15 - Opel Insignia Grand Sport oficialni spy foto 12Nový Opel Insignia prý promění noc v den, dostal evoluční světla s LED - 16 - Opel Insignia Grand Sport oficialni spy foto 13Nový Opel Insignia prý promění noc v den, dostal evoluční světla s LED - 17 - Opel Insignia Grand Sport oficialni spy foto 15
Nový Opel Insignia prý promění noc v den, dostal evoluční světla s LED - 18 - Opel Insignia Grand Sport oficialni spy foto 16Nový Opel Insignia prý promění noc v den, dostal evoluční světla s LED - 19 - Opel Insignia Grand Sport oficialni spy foto 17
...siluetu pak prozradily nedávné oficiální snímky prototypu s kamufláží

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše