- -

Quattro vážně podrží. A nebo si to tento řidič Audi R8 V10 může myslet (video)

Toto Audi mělo k nehodě blízko, i když na první pohled může jeho průjezd vypadat jako elegantní drift. Nebyl ale záměrný, ani zdaleka.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Quattro vážně podrží. A nebo si to tento řidič Audi R8 V10 může myslet (video)

4.10.2016 | Marek Bednář | 6 příspěvků

Toto Audi mělo k nehodě blízko, i když na první pohled může jeho průjezd vypadat jako elegantní drift. Nebyl ale záměrný, ani zdaleka.

O uplynulém víkendu nepršelo jen u nás, nýbrž také na Severní smyčce Nürburgringu. Tenhle ikonický okruh může ale být za mokra opravdu zrádný, jak se na vlastní kůži - a pomačkané plechy - přesvědčil již nespočet lidí. Piloti Audi patří mezi ně, a to tím spíše, čím více jsou přesvědčení, že mýty o schopnostech pohonu 4x4 mají něco společného s realitou.

Řidič Audi R8 V10 z videa níže ale mezi takové patřit nebude, ať už si o quattru myslí cokoli. Do problémů se dostal na vjezdu do zatáčky, kdy buď šel příliš rychle z plynu nebo dokonce na brzdy. Nová R8 je totiž překvapivě naladěna docela přetáčivě, navíc okruhový režim ESP tohoto vozu není bůhvíjak hrr do akce. Auto tak nechá mírně smýkat, aniž by zasáhlo. Stačí tedy trochu zbrkleji sundat nohu z plynu v zatáčce a zádi se chce předbíhat příď.

Když to uděláte na mokru a ve vysoké rychlosti, o problém si vyloženě říkáte. Tedy nemáte-li na dost místa a odvahy dělat něco takového záměrně a pro zábavu. Na to ale řidič R8 na videu nevypadá, na vjezdu ztratí kontrolu nad vozem a je to pak hlavně elektronika, která zachrání tohle zánovní a velmi rychlé Audi od příliš blízkého setkání se svodidly. Tanec na trati je to dost neelegantní a brzdění řidiče v nevhodných momentech stabilizačnímu systému také nepomáhá, nakonec se ale vůz mimo asfalt vůz vůbec nepodívá.

Jak to přesně vypadalo, se podívejte na videu níže. Jen si z toho prosím neberte, že quattro tady něčemu pomohlo a že příště pomůže i vám. Pohon všech kol tady nehrál téměř žádnou roli a za zachráněné auto může řidič vážně vděčit hlavně ESP, protože jeho korekce měly k optimálním daleko...

Quattro vážně podrží. A nebo si to tento řidič Audi R8 V10 může myslet (video) - 1 - audi r8 v10 smyk ring video 01Quattro vážně podrží. A nebo si to tento řidič Audi R8 V10 může myslet (video) - 2 - audi r8 v10 smyk ring video 02Quattro vážně podrží. A nebo si to tento řidič Audi R8 V10 může myslet (video) - 3 - audi r8 v10 smyk ring video 03
Na první pohled to vypadá na elegantní drift, z těch dalších je zjevná snaha elektroniky udržet auto na asfaltu za každou cenu

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 6 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše