Rekordem čerstvě ověnčené Porsche dostal první český majitel. Tohle je moc i na Prahu

Téměř ve stejný moment, kdy se Porsche pochlubilo úctyhodným časem inovované 911 GT3 RS z Nordschleife, si právě tento vůz převzal první český majitel.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Rekordem čerstvě ověnčené Porsche dostal první český majitel. Tohle je moc i na Prahu

21.4.2018 | Petr Miler | 16 příspěvků

Téměř ve stejný moment, kdy se Porsche pochlubilo úctyhodným časem inovované 911 GT3 RS z Nordschleife, si právě tento vůz převzal první český majitel.

Dnes jsou to přesně dva měsíce od chvíle, kdy Porsche oficiálně představilo inovovanou 911 GT3 RS. Za takovou dobu většina automobilek nestihne vůz ani začít prodávat, u Porsche jsou ale posedlí rychlostí. Zvládli tedy nejen pustit vůz do prodeje, ale dodat jej i prvním zákazníkům a v mezičase ještě zveřejnit záznam zběsilé jízdy, které je tento stroj schopen na Severní smyčce Nürburgringu.

Co je pro nás pozoruhodnější, jeden z oněch prvních kusů byl dodán do České republiky, a to jen chvíli před tím, než jsme se mohli dozvědět, co vlastně dovede. Níže si můžete na vlastní oči prohlédnout, jak GT3 RS stále s atmosféricky plněným motorem prolétla Nordschleife v čase 6:54,6. Časy pod sedm minut byly donedávna metou snů, kterou jako první z produkčních aut pokořila superdrahá 918 Spyder; dnes je ještě lepšího výkonu schopna o mnoho obyčejnější a dostupnější 911, třebaže v jedné ze svých extrémních verzí.

První český kus byl dodán ve výrazné zelené barvě, která je pro tento model typická. A jeho první snímky z pražských ulic od kolegů z ProDriverCZ ukazují, jak moc jedovatá je. I v naší metropoli, kde jsme zvyklí vídat ta nejexkluzivnější auta světa, září tahle ještěrka tak moc, že na sebe strhává pozornost veškerého okolí. Podívejte se na to sami a pusťte si i záznam onoho rekordního kola - velkou zásluhu na něm má nejen výjimečný vůz, ale i chrabrý tovární pilot. V některých pasážích pokouší limity možného až neuvěřitelným způsobem...

Rekordem čerstvě ověnčené Porsche dostal první český majitel. Tohle je moc i na Prahu - 1 - Porsche 911 GT3 RS 2019 Praha 01Rekordem čerstvě ověnčené Porsche dostal první český majitel. Tohle je moc i na Prahu - 2 - Porsche 911 GT3 RS 2019 Praha 02Rekordem čerstvě ověnčené Porsche dostal první český majitel. Tohle je moc i na Prahu - 3 - Porsche 911 GT3 RS 2019 Praha 03Rekordem čerstvě ověnčené Porsche dostal první český majitel. Tohle je moc i na Prahu - 4 - Porsche 911 GT3 RS 2019 Praha 04
Tohle je první Porsche 911 GT3 RS 2018 v ČR. Dorazilo k nám v jedovaté zelené, ve které je absolutně k nepřehlédnutí

Zdroj: ProDriverCZ@Facebook

Petr Miler

Diskuze 16 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama