- -

Renault Trezor: unikly první fotky, je to extravagantní eko-sporťák

Již za pár hodin se nám oficiálně ukáže kupé s dlouho přídí a splývavou zádí, jehož některé detaily a materiály mají ovlivnit budoucí směřování Renaultu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Renault Trezor: unikly první fotky, je to extravagantní eko-sporťák

28.9.2016 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Již za pár hodin se nám oficiálně ukáže kupé s dlouho přídí a splývavou zádí, jehož některé detaily a materiály mají ovlivnit budoucí směřování Renaultu.

V dnešní digitální době je velmi těžké udržet tajemství. Pravidelně se o tom mohou přesvědčovat zejména automobilky, které zřídkakdy odhalí novinku, kterou jsme již dříve neviděli. Je ovšem třeba dodat, že část „úniků“ není dílem špionážních fotografů, hackerů či náhody, někdy se o ně starají samotní výrobci, kteří si tak pomáhají k dodatečné mediální pozornosti.

To se ale bavíme spíše o únicích-neúnicích, sama automobilka jen zřídka pustí ven pohled na celé auto ze všech stran, jako tu máme nyní. Toto odhalení je nepochybně únikem, a to jedním z těch klasických - přes tištěná média, která dostávají tiskový materiál s předstihem, aby byla aktuální v momentě, kdy se ta či ona novinka dostává do éteru a nikoli až dny či týdny po premiéře.

Právě tímto způsobem byla odhalena studie zvaná Renault Trezor, jíž má na své obálce časopis L'Automobile Magazine (povšimnout si ale můžeme i elektrického hatchbacku Volkswagenu či Land Roveru Discovery). Francouzi totiž začali nové číslo pokrývající autosalonu prodávat online, ovšem poněkud zapomněli, že motor show začíná až zítra. Průšvih tak byl rázem na světě.

My se samozřejmě za daný přehmat nezlobíme, neboť prohlédnout si můžeme hlavně Trezor. O jeho existenci přitom ještě donedávna neměl nikdo mimo značku ani tušení, Renault se totiž prvními upoutávkami pochlubil teprve před pár hodinami. Nyní je ovšem kupé venku v plné kráse, přičemž v mnohém připomíná virtuální koncepty pro hru Gran Turismo.

Je samozřejmě otázkou, zda se Trezor ve virtuálním světě objeví taktéž, v tom reálném ale jeho výrobu nečekejte. Značka totiž o kupé hovoří jen jako o konceptu, který nám má naznačit, kam se v příštích letech posune francouzský design. Do produkce se tak nejspíše dostanou jen diodová světla či některé materiály jako kompozity formující karoserii.

Bližší informace dorazí v řádu hodin, přičemž zvědavi jsme hlavně na pohonné ústrojí. Jelikož jde ovšem o koncept, nedivili bychom se přítomnosti hned několika „bezemisních“ jednotek. I ty jsou ostatně předvojem budoucnosti, s elektrifikací a hybridizací totiž Renault v příštích letech počítá ve velkém.

Renault Trezor: unikly první fotky, je to extravagantní eko-sporťák - 1 - Renault Trezor unik lepsi 01Renault Trezor: unikly první fotky, je to extravagantní eko-sporťák - 2 - Renault Trezor unik lepsi 02Renault Trezor: unikly první fotky, je to extravagantní eko-sporťák - 3 - Renault Trezor unik lepsi 02aRenault Trezor: unikly první fotky, je to extravagantní eko-sporťák - 4 - Renault Trezor unik lepsi 03
Renault Trezor byl odhalen únikem skrze francouzský magazín L'Automobile

Zdroj: Carscoops

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše