- -

Nový Land Rover Discovery 2017 odhalen únikem, překvapení je přesně nula

Vzhled nového britského off-roadu asi nikoho do kolen nedostane. Pod povrchem lze ale čekat inovativní motory, uvnitř sedadla ovládaná na dálku.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nový Land Rover Discovery 2017 odhalen únikem, překvapení je přesně nula

28.9.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Vzhled nového britského off-roadu asi nikoho do kolen nedostane. Pod povrchem lze ale čekat inovativní motory, uvnitř sedadla ovládaná na dálku.

Tip: Projděte si již kompletní oficiální představení nového „Disca” i se 137 kvalitními fotografiemi.

Na dnešní večer je naplánována premiéra nového Land Roveru Discovery. Jeho první snímky ovšem zamířily na světlo světla i bez zapříčinění automobilky. Je ovšem třeba dodat, že překvapení je naprosto nulové. Sama značka nám totiž již dříve ukázala čelní partie, které šly přesně ve šlépějích všech dosavadních modelů. Pokud jste si pak k tomu všemu přidali ještě zalomené zadní boční okno a asymetrické víko zavazadelníku, měli jste finální obraz prakticky hotový.

Tajemství se pak neskrývá ani pod povrchem, byť detaily prozatím ještě neznáme. Je ovšem jisté, že nové Discovery sází na celohliníkovou modulární architekturu, kterou dostaly do vínku i Range Rover a Range Rover Sport. Počítat lze tedy s razantním úbytkem hmotnosti, který by základní modely mohl srazit někam od oblasti 2,2 tuny.

Kromě platformy na tom ponese zásluhu i nová rodina čtyřválcových motorů Ingenium, které budou k dispozici nejen v dieselovém balení, ale konečně také v benzinovém. Kromě toho se očekává také příchod třílitrových šestiválců, otázkou je však varianta osazená přeplňovaným pětilitrovým osmiválcem. Pokud se tak stane, pak stejně jako u třílitrů je jistotou jen automat, zatímco dvoulitry bude možné spřáhnout i s manuály.

Novinka dále sáhne po celé řadě systémů, jenž budou na produkčním vozem debutovat. Jedním z nich bude „průhledná“ čelní kapota, díky které uvidíme, co se děje přímo před vozem. Dosaženo je toho přitom sadou kamer, jenž přenáší obraz na rozměrný head-up displej. A kromě toho vůz možná překvapí i autonomním pohybem v terénu.

Uvnitř je potvrzeno až devět portů na USB, úschovné odkládací prostory na čtyři iPady a inovativní systém Intelligent Seat Technology, který umožňuje uživatelům ovládat a sklápět sedadla na dálku pomocí aplikace pro smartphony. Tím nám příval informací končí, více se britská automobilka rozparádí večer po půl osmé.

Tip: Projděte si všechny novinky pařížského autosalonu 2016.

Nový Land Rover Discovery 2017 odhalen únikem, překvapení je přesně nula - 1 - Land Rover Discovery 2017 unik 01Nový Land Rover Discovery 2017 odhalen únikem, překvapení je přesně nula - 2 - Land Rover Discovery 2017 unik 02Nový Land Rover Discovery 2017 odhalen únikem, překvapení je přesně nula - 3 - Land Rover Discovery 2017 unik 03Nový Land Rover Discovery 2017 odhalen únikem, překvapení je přesně nula - 4 - Land Rover Discovery 2017 unik 04
Vzhled Land Roveru Discovery byl odhalen únikem, do kolen ale nejspíše nikoho nedostane

Zdroj: Car Advice

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše