- -

Nový Land Rover Discovery se ukázal fotkách z testů, zůstane svůj

(+ videa) Britskou novinku tvoří na 35 tisíc komponentů. Všechny automobilka protáhla více než 20 zeměmi světa najetím 1,6 milionu km.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nový Land Rover Discovery se ukázal fotkách z testů, zůstane svůj

14.9.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

(+ videa) Britskou novinku tvoří na 35 tisíc komponentů. Všechny automobilka protáhla více než 20 zeměmi světa najetím 1,6 milionu km.

O příchodu nové generace Land Roveru Discovery se mluví již delší dobu. Teprve před pár dny ale britská automobilka potvrdila pařížský debut. Současně s tím zveřejnila první snímky odhalující čelní partie. Z nich je jasné, že vizuálně se novinka hodlá výrazně vzdálit od svého předchůdce. Svou podstatou ale chce být i nadále tím, čím byla dosud - tedy všehoschopným off-roadem, jenž dokáže potěšit celou rodinu.

Patrné to má být především z nového videa, do kterého Land Roveru zapojil i děti svých klíčových zaměstnanců. Sedmičlenná skupina ve věku od pěti do devíti let přišla se sérií kreseb, z nichž byla následně zformována nová ochranná kamufláž. I přes ní je ovšem vidět asymetricky dělené víko zavazadlového prostoru, které je v případě modelu Discovery již tradičním stylistickým prvkem.

Kromě toho se můžeme podívat také do interiéru, kde najdeme až tři řady sedadel. Záběry se přitom zaměřují hlavně na ty zadní, pohled na palubní desku a středovou konzoli nám Britové prozatím tají. Dá se ovšem předpokládat, že Discovery půjde cestou modelů Range Roveru a dorazí s rozměrným digitálním přístrojovým štítem a centrální dotykovou obrazovkou.

Od luxusnějších sourozenců pak novinka přebírá rovněž hliníkový monokok, jehož zásluhou poklesne hmotnost. V souvislosti s tím lze v motorovém prostoru čekat u základních modelů dvoulitrové čtyřválce z rodiny Ingenium, vrchol nabídky pak obsadí třílitrové šestiválce. Aktuálně je přitom otázkou, zda můžeme očekávat také pětilitrový osmiválec.

Stejně tak je sporné, zda se Britové vytasí se sportovnější variantou SVR, dosud totiž bylo potvrzeno pouze ortodoxní off-roadové provedení SVX, které bude vůbec prvním takovým pod hlavičkou divize Special Vehicles Operations. I u tohoto modelu se ale momentálně musíme ptát, jaký bude odklon oproti sérii, neboť v terénu má být dostatečné schopný i standard.

To nám potvrzuje jak výše zmiňované video, tak i další záběry mapující testovací program. Ten probíhal ve více než 20 zemích světa, ve kterých prototypy najely okolo jednoho milionu mílí (tedy 1,6 milionu kilometrů). Zajímavá je přitom informace o počtu komponentů, z nichž se nové Discovery skládá - celkově by jich mělo být na 35 000.

Nový Land Rover Discovery se ukázal fotkách z testů, zůstane svůj - 1 - Land Rover Discovery 2017 vyvoj 01Nový Land Rover Discovery se ukázal fotkách z testů, zůstane svůj - 2 - Land Rover Discovery 2017 vyvoj 02Nový Land Rover Discovery se ukázal fotkách z testů, zůstane svůj - 3 - Land Rover Discovery 2017 vyvoj 03Nový Land Rover Discovery se ukázal fotkách z testů, zůstane svůj - 4 - Land Rover Discovery 2017 vyvoj 04Nový Land Rover Discovery se ukázal fotkách z testů, zůstane svůj - 5 - Land Rover Discovery 2017 vyvoj 05Nový Land Rover Discovery se ukázal fotkách z testů, zůstane svůj - 6 - Land Rover Discovery 2017 vyvoj 06Nový Land Rover Discovery se ukázal fotkách z testů, zůstane svůj - 7 - Land Rover Discovery 2017 vyvoj 07Nový Land Rover Discovery se ukázal fotkách z testů, zůstane svůj - 8 - Land Rover Discovery 2017 vyvoj 08Nový Land Rover Discovery se ukázal fotkách z testů, zůstane svůj - 9 - Land Rover Discovery 2017 vyvoj 09Nový Land Rover Discovery se ukázal fotkách z testů, zůstane svůj - 10 - Land Rover Discovery 2017 vyvoj 10Nový Land Rover Discovery se ukázal fotkách z testů, zůstane svůj - 11 - Land Rover Discovery 2017 vyvoj 11Nový Land Rover Discovery se ukázal fotkách z testů, zůstane svůj - 12 - Land Rover Discovery 2017 vyvoj 12
Land Rover neponechal vývoj nové generace Discovery náhodě...

Nový Land Rover Discovery se ukázal fotkách z testů, zůstane svůj - 13 - Land Rover Discovery 2017 vyvoj 13Nový Land Rover Discovery se ukázal fotkách z testů, zůstane svůj - 14 - Land Rover Discovery 2017 vyvoj 14Nový Land Rover Discovery se ukázal fotkách z testů, zůstane svůj - 15 - Land Rover Discovery 2017 vyvoj 15Nový Land Rover Discovery se ukázal fotkách z testů, zůstane svůj - 16 - Land Rover Discovery 2017 vyvoj 16Nový Land Rover Discovery se ukázal fotkách z testů, zůstane svůj - 17 - Land Rover Discovery 2017 vyvoj 17Nový Land Rover Discovery se ukázal fotkách z testů, zůstane svůj - 18 - Land Rover Discovery 2017 vyvoj 18Nový Land Rover Discovery se ukázal fotkách z testů, zůstane svůj - 19 - Land Rover Discovery 2017 vyvoj 19Nový Land Rover Discovery se ukázal fotkách z testů, zůstane svůj - 20 - Land Rover Discovery 2017 vyvoj 20Nový Land Rover Discovery se ukázal fotkách z testů, zůstane svůj - 21 - Land Rover Discovery 2017 vyvoj 21Nový Land Rover Discovery se ukázal fotkách z testů, zůstane svůj - 22 - Land Rover Discovery 2017 vyvoj 22Nový Land Rover Discovery se ukázal fotkách z testů, zůstane svůj - 23 - Land Rover Discovery 2017 vyvoj 23Nový Land Rover Discovery se ukázal fotkách z testů, zůstane svůj - 24 - Land Rover Discovery 2017 vyvoj 24Nový Land Rover Discovery se ukázal fotkách z testů, zůstane svůj - 25 - Land Rover Discovery 2017 vyvoj 25Nový Land Rover Discovery se ukázal fotkách z testů, zůstane svůj - 26 - Land Rover Discovery 2017 vyvoj 26
...o čemž se mohli přesvědčit i rodiny vedoucích pracovníků, jenž se podílely na finálním maskování

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše