Řidič Focusu RS si myslel, že Drift Mode z něj udělá driftera. Neudělal (video)

6.9.2016 | Marek Bednář | 12 příspěvků

Driftovací mód nového Fordu Focus RS vypadá jako jednoduchý nástroj na výrob krásných průjezdů šikanami. Jenže ani ten není všemocný.

Snad každý fanoušek Top Gearu si pamatuje na Richarda Hammonda za volantem Bowleru Wildcat pronést ta památná slova: „Jsem řidičský bůh!” Pilot modrého Fordu Focus RS na videu níže možná začal podobně: „Jsem řidičský... a sakra,” to když mu nebyla dost široká vozovka v americkém státě New York, kde vracečku zkoušel projet bokem.

Pochopitelně, použil tzv. Drift Mode, který zdánlivě dokáže zázraky. Smyk vypadal zprvu docela hezky, ale pilot měl začít v jiné rychlosti na jiném místě silnice. Tady mu ke konci přestával stačit asfalt a hned za příkopem na něj čekala skála vedle silnice. A ta, jak známo, neuhýbá.

Náraz to byl docela silný, navíc bokem, posádce vozu se ale přesto nic vážnějšího nestalo. Až na poškozené auto a pošramocené sebevědomí tento incident skončil relativně dobře. Ovšem, ne tak pro členství řidiče v New York ST Owners Clubu.

Tato nehoda se totiž stala při jeho vyjížďce a reakce klubu byla jednoznačná: „Klub nepřehlíží ani neschvaluje takovéto nezodpovědné chování na veřejných silnicích. Tento člověk byl vyloučen z našeho klubu. Při projížďkách jezdíme bezpečně, takovéto chování nebude tolerováno. Jestli chcete jezdit takhle, jeďte na okruh,” uvedl klub v prohlášení.

Nic proti takovým slovům, za daných okolností nám ale přijdou trochu alibistická. Ostatní řidiči se za zatáčku s kamerami jistě nepostavili jen tak, tomuhle musela předcházet slova: „Uhněte, budu driftovat!” Tušíme, že tehdy o cestě na okruh nepadlo ani zmínky... Podívejte se na to sami, je to zatím nejtěžší nehoda při použití Drift Modu, kterou dosud byla zaznamenána na video. Ta předchozí, za podobných okolností dopadla o dost lépe...

Řidič Focusu RS si myslel, že Drift Mode z něj udělá driftera. Neudělal (video) - 1 - Ford Focus RS Drift Mode fail video 01Řidič Focusu RS si myslel, že Drift Mode z něj udělá driftera. Neudělal (video) - 2 - Ford Focus RS Drift Mode fail video 02
Tahle vracečka k jízdě bokem vysloveně láká

Řidič Focusu RS si myslel, že Drift Mode z něj udělá driftera. Neudělal (video) - 3 - Ford Focus RS Drift Mode fail video 03Řidič Focusu RS si myslel, že Drift Mode z něj udělá driftera. Neudělal (video) - 4 - Ford Focus RS Drift Mode fail video 04Řidič Focusu RS si myslel, že Drift Mode z něj udělá driftera. Neudělal (video) - 5 - Ford Focus RS Drift Mode fail video 05Řidič Focusu RS si myslel, že Drift Mode z něj udělá driftera. Neudělal (video) - 6 - Ford Focus RS Drift Mode fail video 06Řidič Focusu RS si myslel, že Drift Mode z něj udělá driftera. Neudělal (video) - 7 - Ford Focus RS Drift Mode fail video 07Řidič Focusu RS si myslel, že Drift Mode z něj udělá driftera. Neudělal (video) - 8 - Ford Focus RS Drift Mode fail video 08Řidič Focusu RS si myslel, že Drift Mode z něj udělá driftera. Neudělal (video) - 9 - Ford Focus RS Drift Mode fail video 09Řidič Focusu RS si myslel, že Drift Mode z něj udělá driftera. Neudělal (video) - 10 - Ford Focus RS Drift Mode fail video 10Řidič Focusu RS si myslel, že Drift Mode z něj udělá driftera. Neudělal (video) - 11 - Ford Focus RS Drift Mode fail video 11Řidič Focusu RS si myslel, že Drift Mode z něj udělá driftera. Neudělal (video) - 12 - Ford Focus RS Drift Mode fail video 12Řidič Focusu RS si myslel, že Drift Mode z něj udělá driftera. Neudělal (video) - 13 - Ford Focus RS Drift Mode fail video 13
Pokus o její prodriftování ve Focusu RS vyvolával očekávání ostatních, dopadl ale prachbídně

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 12 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše