Reklama

Řidič Hyundai ometal sníh z auta za jízdy po dálnici, připomíná základní zimní pravidlo

Muž za volantem si auto před jízdou zjevně očistil, v jednom případě se ale mylně domníval, že odstranění sněhu není třeba. Praxe ho vytrestala, jeho reakce na nastalou situaci je nepochopitelná.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Řidič Hyundai ometal sníh z auta za jízdy po dálnici, připomíná základní zimní pravidlo

24.1.2019 | Mirek Mazal

Muž za volantem si auto před jízdou zjevně očistil, v jednom případě se ale mylně domníval, že odstranění sněhu není třeba. Praxe ho vytrestala, jeho reakce na nastalou situaci je nepochopitelná.

Lidé na internetu nemohou vystát chování řidiče Hyundai Santa Fe, který se rozhodl odklízet sníh ze svého auta při jízdě po dálnici. Muž za volantem podle očitých svědků neodstranil sníh ze střechy svého automobilu a při brzdění mu bílá nadílka sjela rovnou na čelní sklo. Nebezpečnou situaci šofér nejenže ustál, ale pokračoval v jízdě i s neprůhledným oknem a vše se rozhodl vyřešit za jízdy.

Vhodné by bylo co nejdříve zastavit a v klidu odstranit veškerý sníh, aby nezakrýval výhled a neodlétal na okolní vozidla, ale řidič raději nahmatal smeták kdesi v útrobách vozu a pokusil se očistit si sklo za jízdy skrze boční okénko. Jednou rukou držel volant, druhou mával smetákem před čelním sklem. Soustředění na více úkonů vedlo jen k chaotické jízdě, která chvílemi zaváněla hromadnou nehodou.

Nejhorší situace nastala, když šofér nečekaně zcela zastavil uprostřed dálnice. Oslepený kaskadér za volantem zřejmě nedokázal svoji pozornost věnovat řízení Santa Fe a u toho korigovat pohyby smetáku v levé ruce prostrčené bočním oknem.

Názorný příklad nepochopitelného způsobu odmetání sněhu se odehrál na kanadské dálnici ON-401 poblíž Toronta a nejlépe připomíná základní zimní pravidlo. Auto je třeba očistit před jízdou co nejlépe a sníh omést i z míst, kde zdánlivě nepřekáží. Ze střechy se totiž může posunout nejen vzad, ale i vpřed...


Řidič Hyundai ometal sníh z auta za jízdy po dálnici, připomíná základní zimní pravidlo - 1 - Odmetani snehu za jizdy Kanada 01Řidič Hyundai ometal sníh z auta za jízdy po dálnici, připomíná základní zimní pravidlo - 2 - Odmetani snehu za jizdy Kanada 02Řidič Hyundai ometal sníh z auta za jízdy po dálnici, připomíná základní zimní pravidlo - 3 - Odmetani snehu za jizdy Kanada 03Řidič Hyundai ometal sníh z auta za jízdy po dálnici, připomíná základní zimní pravidlo - 4 - Odmetani snehu za jizdy Kanada 04Řidič Hyundai ometal sníh z auta za jízdy po dálnici, připomíná základní zimní pravidlo - 5 - Odmetani snehu za jizdy Kanada 05Řidič Hyundai ometal sníh z auta za jízdy po dálnici, připomíná základní zimní pravidlo - 6 - Odmetani snehu za jizdy Kanada 06Řidič Hyundai ometal sníh z auta za jízdy po dálnici, připomíná základní zimní pravidlo - 7 - Odmetani snehu za jizdy Kanada 07Řidič Hyundai ometal sníh z auta za jízdy po dálnici, připomíná základní zimní pravidlo - 8 - Odmetani snehu za jizdy Kanada 08
Takto skutečně nemá vypadat odmetání zasněženého automobilu, bylo hloupé jej zcela neočistit před jízdou a ještě hloupější řešit to v jejím průběhu

Zdroj: CityNews Toronto@Facebook

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama