Reklama

Souboj Audi TTS, BMW M240i a Porsche Cayman na okruhu je překvapivě jasný (video)

Dva koncernové čtyřválce zamířily do souboje s mnichovským šestiválcem. S ním je pak spojen sice nejvyšší výkon, ale také nejvyšší hmotnost.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Souboj Audi TTS, BMW M240i a Porsche Cayman na okruhu je překvapivě jasný (video)

16.2.2017 | Petr Prokopec | 18 příspěvků

Dva koncernové čtyřválce zamířily do souboje s mnichovským šestiválcem. S ním je pak spojen sice nejvyšší výkon, ale také nejvyšší hmotnost.

Říká se, že i s malým kašpárkem lze zahrát velké divadlo. Či jinak, také se základními verzemi sportovních vozů si můžete užít dosytosti zábavy. Zvláště pokud se jedná o německé trio ve složení Audi TTS, BMW M240i a Porsche 718 Cayman. U každého vozu totiž můžete počítat s výkonem minimálně 300 koní a zrychlením z klidu na stovku pod pět sekund.

V rámci technických parametrů se zdá, že Porsche je zde za outsidera. Jeho dvoulitrový přeplňovaný čtyřválec totiž produkuje „jen“ 300 koní, se kterými je spárováno 380 Nm točivého momentu. Zrychlení z klidu na stovku tak vozu zabere 4,9 sekundy, což je nejhorší výkon z celé trojice. Audi i BMW totiž v dané disciplíně potřebují o tři desetiny méně.

TTS přitom stejně jako Cayman disponuje přeplňovaným dvoulitrem, ten ovšem dává k dobru koní 310. M240i pak laťku zvedá ještě o třicet koní výše, nicméně k tomu mu již dopomáhá třílitrový šestiválec. I díky němu je z celé skupinky nejtěžší, TTS totiž překonává o 85 kilo a Porsche dokonce o 105. Pochlubit se ale zase může 500 Nm.

Mohlo by se tedy zdát, že i přes hmotnostní handicap je na tom BMW nejlépe, ostatně stovku zdolá stejně jako Audi za 4,6 sekundy. Navíc disponuje pohonem zadních kol, který sportovní jízdu může jen vylepšit. Jak ovšem dokazuje srovnání celého tria na kratší verzi okruhu Hockenheimring, ve výsledku je tomu přesně naopak.

V tomto klání totiž naprosto jasně vládlo Porsche Cayman, když okruh zdolalo v čase 1 minutu a 12,4 sekundy. Audi potřebovalo na totéž čas 1:14,1 a BMW dokonce 1:15,0. A dopadlo to tak, i když řidič jede s Caymanem zdánlivě nejméně přesvědčivě dost rozevlátým stylem. Podívejte se na to sami, zejména u BMW si teď musí drbat hlavu...

Souboj Audi TTS, BMW M240i a Porsche Cayman na okruhu je překvapivě jasný (video) - 1 - Audi TTS vs BMW M240i vs Porsche Cayman video 01Souboj Audi TTS, BMW M240i a Porsche Cayman na okruhu je překvapivě jasný (video) - 2 - Audi TTS vs BMW M240i vs Porsche Cayman video 02Souboj Audi TTS, BMW M240i a Porsche Cayman na okruhu je překvapivě jasný (video) - 3 - Audi TTS vs BMW M240i vs Porsche Cayman video 03Souboj Audi TTS, BMW M240i a Porsche Cayman na okruhu je překvapivě jasný (video) - 4 - Audi TTS vs BMW M240i vs Porsche Cayman video 04
Na okruhu Hockenheimring svedly souboj Audi TTS, BMW M240i a Porsche 718 Cayman

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 18 příspěvků