- -

Takhle to vypadá, když proti vám na dálnici jede obří cívka s kabelem (video)

Jsou věci, které při jízdě po dálnici nechcete zažít. Jednou z nich je cokoli jedoucího proti vám, tím spíše, je-li to nikým neovladatelná obří cívka.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Takhle to vypadá, když proti vám na dálnici jede obří cívka s kabelem (video)

9.1.2017 | Marek Bednář | 3 příspěvky

Jsou věci, které při jízdě po dálnici nechcete zažít. Jednou z nich je cokoli jedoucího proti vám, tím spíše, je-li to nikým neovladatelná obří cívka.

Přemýšleli jste někdy, jak by to vypadalo, kdyby z náklaďáku spadla ta obrovská cívka s kabelem a vydala se vlastní cestou? Pokud ano, možná vás ani nenapadlo, že by se to mohlo stát v kopci, že by mohla sjet tím „správným” směrem a cestovat v protisměru přesně tudy, kudy chvíli předtím cestovala na korbě. Jenže přesně tohle se stalo a v celé bizarní kráse toho okamžiku vám to ukáže video níže.

Bylo natočeno na dálnici č. 40 nedaleko pennsylvánského města Uniontown z druhého směru, takže řidič mohl cívku sledovat a natáčet, jak si s ní protijedoucí řidiči poradí. A byla to pro ně skutečně výzva - někteří se prostě uhnuli, jiní raději stáli u kraje, další ji nejprve kurážně vyráželi vstříc, aby si to o chvíli rozmysleli a řadili zpátečku.

Není divu, setkání s takovou věcí by mohlo být hodně nepříjemné. Nevíme, o jakou cívku přesně se tu jedná, ty takto velké ale váží klidně i stovky kg, samy o sobě. S namotaným kabelem, jako v tomto případě, to může být ještě násobně více, srazit se s takovou věcí v pohybu může být i o život.

Pozadí incidentu není zatím známo, odhadujeme ale, že na vině bylo nedostatečné upevnění nákladu na korbě vozidla. Jedna z cívek s kabelem se patrně uvolnila a vydala se z kopce směrem k Uniontownu. Vypadá to docela děsivě, ale cívka naštěstí do žádného auta nenarazila. Směr držela velmi hrdinně a kůži nedala ani po dvou nárazech do betonové bariéry. Po tom třetím už spadla na bok a v tu chvíli pro ni cesta skončila. Podívejte sena to sami...

Takhle to vypadá, když proti vám na dálnici jede obří cívka s kabelem (video) - 1 - Obri civka jede po dalnici video 01Takhle to vypadá, když proti vám na dálnici jede obří cívka s kabelem (video) - 2 - Obri civka jede po dalnici video 02Takhle to vypadá, když proti vám na dálnici jede obří cívka s kabelem (video) - 3 - Obri civka jede po dalnici video 03Takhle to vypadá, když proti vám na dálnici jede obří cívka s kabelem (video) - 4 - Obri civka jede po dalnici video 04Takhle to vypadá, když proti vám na dálnici jede obří cívka s kabelem (video) - 5 - Obri civka jede po dalnici video 05Takhle to vypadá, když proti vám na dálnici jede obří cívka s kabelem (video) - 6 - Obri civka jede po dalnici video 06Takhle to vypadá, když proti vám na dálnici jede obří cívka s kabelem (video) - 7 - Obri civka jede po dalnici video 07Takhle to vypadá, když proti vám na dálnici jede obří cívka s kabelem (video) - 8 - Obri civka jede po dalnici video 08
Tato cívka se vydala na výlet, pro všechny to ale nebylo tak pěkné povyražení, jako pro ni

Zdroj: WNEP

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše