- -

Takto by měl vypadat sériový Mercedes X, o verzi AMG můžeme jen snít (ilustrace)

První pick-up Mercedesu jsme zatím mohli vidět jako předprodukční koncept, sériová verze ale o moc jiná nebude. A AMG si vážně můžeme jen malovat.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Takto by měl vypadat sériový Mercedes X, o verzi AMG můžeme jen snít (ilustrace)

29.10.2016 | Marek Bednář | 1 příspěvek

První pick-up Mercedesu jsme zatím mohli vidět jako předprodukční koncept, sériová verze ale o moc jiná nebude. A AMG si vážně můžeme jen malovat.

Pokud po pohledu na koncepty Mercedesu třídy X, prvního pick-upu téhle značky, přemýšlíte, jak budou vypadat produkční varianty, pochopitelně nejste sami. Jedním z dalších takto smýšlejících je maďarský designér X-Tomi, který své vize přenesl „na papír”, přesněji řečeno na naše monitory. Zveřejnil ilustrace toho, jak by mohl Mercedes X vypadat, a to rovnou ve dvou verzích.

Tou první je standardní, civilní třída X, jak jich bude na světě asi nejvíc. Příď zůstává stále stejně mohutná, X-Tomi nechal na místě i úzká, nevraživě vyhlížející, ale povedená světla. O produkčním provedení promluvil krátce po premiéře konceptu sám Dieter Zetsche, šéf Mercedesu, který potvrdil, že sériové provedení už je na cestě, dorazí příští rok a to s čtyřválcovými diesely i benziny a naftovým V6. K dispozici budou pohony 4x4 a 4x2 a také manuální i automatické převodovky, vybírat tedy bude z čeho.

Mercedes naopak už dříve zmínil, že nemáme čekat verzi AMG, X-Tomi ji ale přesto namaloval, ostatně, něco jako benzínové X 43 AMG by v případě úspěchu standardních provedení reálné být mohlo. Ilustrace potentnějšího X 63 AMG má větší kola a větší nasávací otvory v předním nárazníku, jinak vypadá v podstatě stejně jako civilní varianta. Můžeme zalitovat, že XTomi nepřidal i obrázky zadních partií; světelné orámování zadního čela konceptu je sice krásné, ale v sérii s ním příliš nepočítejme.

Takto by měl vypadat sériový Mercedes X, o verzi AMG můžeme jen snít (ilustrace) - 1 - mercedes x ilustrace xtomi 01Takto by měl vypadat sériový Mercedes X, o verzi AMG můžeme jen snít (ilustrace) - 2 - mercedes x ilustrace xtomi 02
Takhle bude podle XTomiho vypadat třída X. Vpravo vidíme ideu verze AMG, která nejspíš zůstane jen snem

Zdroje: X-Tomi Design poprvé a podruhé

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše