Reklama

Toto jsou výsledky ankety Evropské Auto roku 2017, vítěz překvapí

Směsice kandidátů na letošní titul neměla jasného favorita, vítězství Peugeotu 3008 přesto překvapí. Jeho náskok před druhým v pořadí byl ale těsný.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Toto jsou výsledky ankety Evropské Auto roku 2017, vítěz překvapí

6.3.2017 | Petr Prokopec | 7 příspěvků

Směsice kandidátů na letošní titul neměla jasného favorita, vítězství Peugeotu 3008 přesto překvapí. Jeho náskok před druhým v pořadí byl ale těsný.

Na sklonku listopadu jsme se seznámili se sedmi finalisty ankety Evropské Auto roku 2017 (neboli Car Of The Year čili COTY). Zajímavé bylo, že se mezi ně nedostal žádný model koncernu VW Group, přestože mezi původními kandidáty nechyběly novinky od Audi, Škody či samotného Volkswagenu. Kromě toho odborná porota překvapivě vyřadila i „zelené“ vozy, tedy kupříkladu Teslu Model X či Toyotu Mirai.

Japonská automobilka sice ve hře měla ještě model C-HR, tomuto crossoveru jsme ovšem příliš šancí nedávali. Tak jako nové generaci Nissanu Micra. V obou případech jsme se s odhadem trefili, neboť oba vozy skončily s nejmenším počtem bodů. Nejvíce jich naopak zamířilo do Francie a Itálie, tedy k Peugeotu 3008 a Alfě Romeo Giulia.

Zlaté vavříny nakonec získalo francouzské SUV. Jeho náskok vůči italskému sedanu nebyl příliš velký, na kontě Peugeotu 3008 skončilo 319 bodů, Giulia jich obdržela 296. Poté již následuje něco jako propast, za kterou se nachází třetí Mercedes-Benz třídy E (197 bodů), čtvrté Volvo S90 (172 bodů) či pátý Citroën C3 (166 bodů).

Tiskové prohlášení poroty prozatím chybí, aktuálně tedy nemůžeme posloužit důvody, proč Peugeot 3008 zamířil na vrchol. Dá se ale předpokládat, že oceněna byla kombinace designu, papírově úsporných (ovšem z řidičského hlediska často nezajímavých) pohonných jednotek a luxusně vypadajícího interiéru.

Dodat pak již jen můžeme, že loni získal prvenství v anketě COTY Opel Astra, zatímco předloni to byl Volkswagen Passat. S rokem 2014 je pak spojeno opět vítězství Peugeotu, který jej dosáhl s modelem 308. Ten měl přitom vůči pronásledovatelům daleko větší - skoro stobodový - náskok než jeho sourozenec s druhou nulou na kontě.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2017.

Kompletní výsledky ankety Evropské auto roku 2017 (COTY)

Toto jsou výsledky ankety Evropské Auto roku 2017, vítěz překvapí - 1 - COTY 2017 vysledky 01

Toto jsou výsledky ankety Evropské Auto roku 2017, vítěz překvapí - 2 - Peugeot 3008  COTY 2017 01
Model 3008 je novým Autem rokuvEvropě, takto si to bude užívat na ženevském stánku Peugeotu

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 7 příspěvků

Autobazar

zobrazit vše