Reklama

VW drtí Ring s drsně znějícím Tiguanem, ostré R zjevně žije (video)

Výkonná verze kompaktního SUV měla zamířit k ledu. Záběry z Norschleife ale ukazují, že realita je jiná. Vůz na snímcích musí být prototyp Tiguanu R.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

VW drtí Ring s drsně znějícím Tiguanem, ostré R zjevně žije (video)

11.10.2016 | Petr Prokopec | 5 příspěvků

Výkonná verze kompaktního SUV měla zamířit k ledu. Záběry z Norschleife ale ukazují, že realita je jiná. Vůz na snímcích musí být prototyp Tiguanu R.

Volkswagen již nějaký ten pátek naznačuje, že nový Tiguan bude součástí mnohem širší rodiny než dosud. Aktuálně je již zcela jisté, že počítat můžeme s variantou XL, která bude v rámci rozměrů velmi blízká Škodě Kodiaq. Mimo to se mluví také o verzích Coupe a R, z nichž ovšem druhá zmíněná měla padnout za oběť škrtům souvisejícím s kauzou Dieselgate. Nyní se ovšem na Nordschleife ukázal prototyp, který naznačuje, že ostré provedení nakonec nemusí být tak zcela ze hry.

Můžete namítnout, že se jedná o vůz některé z mnoha tuningových firem, které se ladění Volkswagenu Tiguan věnují. Jenže tohle má registrační značku patřící koncernu VW, nakonec i odkazuje na jeho domácí město Wolfsburg. Můžete říci, že se jedná pouze o verzi R-Line a testované auto skutečně má její prvky, ve srovnání s ní ale dostal čtveřici koncovek výfuku. Tento prvek je přitom u Volkswagenu spojen s Golfem R, tedy s vrcholným modelem, který ke svému pohonu užívá přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec TSI naladěný na 300 koní.

Přidejte si k tomu zvuk, která má daleko k jakémukoli současnému provedení a jste na svém - tohle vypadá přesně na to, o čem se spekulovalo, na Tiguan s technikou menšího eRka. Vůz by měl být osazen stejnou pohonnou jednotkou, byť výkon nejspíše naroste. Golf totiž čeká facelift, který by verzi R mohl vynést po bok modernizovaného Audi S3, které počítá s 310 koňmi.

Zatím vše berte jen jako neověřené informace, vypadají ale velmi pravděpodobně. Moudřejší bychom měli být až v příštím roce, kdy by případný Tiguan R mohl debutovat. Je přitom otázkou, zda si Volkswagen pospíší a ukáže jej již v Ženevě, kde lze čekat zmiňovaný facelift Golfu, nebo se naopak obrní trpělivostí a slavnostní premiéru nachystá až na zářijový Frankfurt.

Momentálně tak lze jen dodat, že kromě výkonného dvoulitru by Tiguan R dostal do vínku taktéž pohon všech kol a velmi pravděpodobně pouze automatickou převodovku. Standardem by se stala bohatá výbava, nad vším by pak tkvěla cena okolo 1,3 milionu korun. Ta sice není nízká, s ohledem na stávající trendy by ale Volkswagen s absencí kupců měl problém jen stěží. A také proto dává smysl, aby Tiguan R poslal spíše do showroomů, ne k ledu...

VW drtí Ring s drsně znějícím Tiguanem, ostré R zjevně žije (video) - 1 - VW Tiguan R 2017 prototyp Ring video 01VW drtí Ring s drsně znějícím Tiguanem, ostré R zjevně žije (video) - 2 - VW Tiguan R 2017 prototyp Ring video 02VW drtí Ring s drsně znějícím Tiguanem, ostré R zjevně žije (video) - 3 - VW Tiguan R 2017 prototyp Ring video 03VW drtí Ring s drsně znějícím Tiguanem, ostré R zjevně žije (video) - 4 - VW Tiguan R 2017 prototyp Ring video 04VW drtí Ring s drsně znějícím Tiguanem, ostré R zjevně žije (video) - 5 - VW Tiguan R 2017 prototyp Ring video 05VW drtí Ring s drsně znějícím Tiguanem, ostré R zjevně žije (video) - 6 - VW Tiguan R 2017 prototyp Ring video 06VW drtí Ring s drsně znějícím Tiguanem, ostré R zjevně žije (video) - 7 - VW Tiguan R 2017 prototyp Ring video 07VW drtí Ring s drsně znějícím Tiguanem, ostré R zjevně žije (video) - 8 - VW Tiguan R 2017 prototyp Ring video 08
Na Ringu byl tachytán tajuplný prototyp Volkswagenu, velmi pravděpodobně Tiguan R, který měl padnout za oběť koncernovým škrtům

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 5 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše