- -

Známe detaily k Festivalu rychlosti 2017, zasvěcen bude jediné značce

Panství lorda Marche opanuje Ferrari, které zde oslaví své sedmdesátiny. Chybět nebudou ani vozy ostatních značek a chybět byste neměli ani vy.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Známe detaily k Festivalu rychlosti 2017, zasvěcen bude jediné značce

25.4.2017 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Panství lorda Marche opanuje Ferrari, které zde oslaví své sedmdesátiny. Chybět nebudou ani vozy ostatních značek a chybět byste neměli ani vy.

Oslavy sedmdesátých narozenin italské automobilky začaly už vloni, kdy Ferrari oznámilo příchod rozsáhlé limitované edice. Za každý rok existence totiž vznikne jedno výjimečné provedení, které vždy bude k mání v jednom kuse v rámci jedné modelové řady. Celkově se tedy dočkáme 350 exemplářů, z nichž každý se bude lišit - ať již vizuálním zpracováním nebo třeba použitou technikou.

Další oslavné akce se budou dít celý rok, a to na různých místech planety a u příležitosti řady událostí. Jedním z největších podniků tohoto druhu bude Festival rychlosti v Goodwoodu, který již sám o sobě stojí za návštěvu. Letos byste si jej rozhodně neměli nechat ujít, s koupí vstupenek ale nesmíte otálet.

Legendární motoristický svátek se bude konat od čtvrtka 29. června do neděle 2. července, lístky na sobotu a celý víkend jsou však již vyprodány. Pokud se tedy máte zájem do Goodwoodu vydat, můžete ve čtvrtek, v pátek či neděli. Čtvrteční ceny vstupenek startují na 34 librách (cca 1 100 Kč), v pátek a neděli ale již platíte dvojnásobek.

Nu a co očekávat? Ze strany Ferrari toho není málo. Jen na trati se ukáže 25 ikonických monopostů, jež ukáží celou závodní historii značky ve Formuli 1 od prvních poválečných vozů až po moderní hybridní stroje. Dále lze v Michelin Supercar Paddocku očekávat stávající nabídku značky, výstavní část festivalu se pak zaměří na legendární řadu 250.

Kromě italské automobilky dorazí na panství lorda Marche více než 600 různých aut a motocyklů, stejně jako mnohé závodní speciály. Třeba rychlé Mercedesy W125, Porsche 917/30 produkující 1 500 koní či monstra rallyové skupiny B. A aby toho nebylo málo, čekat lze také závodní esa minulosti i současnosti. U něčeho takového prostě chcete být.

Známe detaily k Festivalu rychlosti 2017, zasvěcen bude jediné značce - 1 - Ferrari Goodwood ilustracni foto 01Známe detaily k Festivalu rychlosti 2017, zasvěcen bude jediné značce - 2 - Ferrari Goodwood ilustracni foto 02Známe detaily k Festivalu rychlosti 2017, zasvěcen bude jediné značce - 3 - Ferrari Goodwood ilustracni foto 03Známe detaily k Festivalu rychlosti 2017, zasvěcen bude jediné značce - 4 - Ferrari Goodwood ilustracni foto 04Známe detaily k Festivalu rychlosti 2017, zasvěcen bude jediné značce - 5 - Ferrari Goodwood ilustracni foto 05Známe detaily k Festivalu rychlosti 2017, zasvěcen bude jediné značce - 6 - Ferrari Goodwood ilustracni foto 06Známe detaily k Festivalu rychlosti 2017, zasvěcen bude jediné značce - 7 - Ferrari Goodwood ilustracni foto 07Známe detaily k Festivalu rychlosti 2017, zasvěcen bude jediné značce - 8 - Ferrari Goodwood ilustracni foto 08Známe detaily k Festivalu rychlosti 2017, zasvěcen bude jediné značce - 9 - Ferrari Goodwood ilustracni foto 09Známe detaily k Festivalu rychlosti 2017, zasvěcen bude jediné značce - 10 - Ferrari Goodwood ilustracni foto 10Známe detaily k Festivalu rychlosti 2017, zasvěcen bude jediné značce - 11 - Ferrari Goodwood ilustracni foto 11
Ferrari bude letos v Goodwoodu pokračovat v oslavách svých sedmdesátin

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše