Láhev na pití za 160 tisíc je pro miliardáře jen drobný doplněk k vzácnému McLarenu

Je to možná trochu víc než láhev na pití z obchodu s cyklopotřebami, ale 160 tisíc korun? A není to jediný příplatek jako z jiného světa, který se pojí s limitovaným McLarenem Senna.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Láhev na pití za 160 tisíc je pro miliardáře jen drobný doplněk k vzácnému McLarenu

31.5.2019 | Mirek Mazal

Je to možná trochu víc než láhev na pití z obchodu s cyklopotřebami, ale 160 tisíc korun? A není to jediný příplatek jako z jiného světa, který se pojí s limitovaným McLarenem Senna.

Ve světě nejcennějších supersportů zjevně v určitém okamžiku nastává bod zlomu, kdy na penězích přestává záležet. Zákazníci jsou pak ochotni utrácet zcela nesmyslné částky za věci, které jinde stojí zlomek požadované sumy. Zdravý rozum přebije touha mít a dobýt a vzduchem začnou létat statisíce či miliony korun za nesmysly, neboť to většinou stejně nemá podstatný vliv na stav bankovního konta klienta.

Osvobozující bezstarostnost při konfiguraci nového vozu zažívá pravidelně Manuchehr alias Manny Khoshbin. Miliardář původem z Íránu žije americký sen, proto si mohl dovolit posunout specifikaci vzácného McLarenu Senna na vyšší úroveň. Model vyrobený na počest slavného jezdce Khoshbin nechal upravit do závodních barev formule Ayrtona Senny, ve které zesnulý závodník vyhrál svou první Grand Prix.

Za samotný dvoubarevný lak doplněný velkými startovními číslicemi 12 zaplatil téměř 30 tisíc dolarů (696 tisíc Kč). Podle vlastních slov Manny utratil dobrovolně za všechny doplňky tučných 250 tisíc dolarů (5,8 milionu Kč). Nechal se přemluvit ke karbonovým příplatkům a hlavní obdiv v jakémkoliv smyslu slova patří lahvi na vodu, kterou si McLaren cení na sedm tisíc amerických dolarů (162 tisíc Kč).

Kontroverzní láhev v barvě karoserie má své místo v karbonové kolébce mezi sedadly a pomocí motorku s hadičkou může napájet řidiče rovnou do úst. Podobný systém využívají například jezdci Formule 1, ale civilní Senna okruhové závody nejezdí. I sám Khosbin se nad touto investicí krátce podivil, nicméně vyhozené peníze ho netrápí, protože základní suma za jeden z 500 kusů McLarenu činí jeden milion dolarů (23,2 milionu Kč) a nebyly to jeho poslední peníze.

Úspěšný obchodník s realitami je spokojený, nové auto plné nákladných detailů ukázal ve své garáži po boku podobně exkluzivních automobilů. Osmačtyřicetiletý investor si může dovolit prakticky vše, co nabízí automobilový trh. Přesně pro takové klienty výrobci vymýšlejí šílené možnosti dodatečného vybavení a McLaren tady s lahví nabízenou s marží asi 161 500 Kč zjevně trefil hřebíček na hlavičku.


Láhev na pití za 160 tisíc je pro miliardáře jen drobný doplněk k vzácnému McLarenu - 1 - McLaren Senna Mannyho Khoshbina foto 01Láhev na pití za 160 tisíc je pro miliardáře jen drobný doplněk k vzácnému McLarenu - 2 - McLaren Senna Mannyho Khoshbina foto 02Láhev na pití za 160 tisíc je pro miliardáře jen drobný doplněk k vzácnému McLarenu - 3 - McLaren Senna Mannyho Khoshbina foto 03Láhev na pití za 160 tisíc je pro miliardáře jen drobný doplněk k vzácnému McLarenu - 4 - McLaren Senna Mannyho Khoshbina foto 04Láhev na pití za 160 tisíc je pro miliardáře jen drobný doplněk k vzácnému McLarenu - 5 - McLaren Senna Mannyho Khoshbina foto 05Láhev na pití za 160 tisíc je pro miliardáře jen drobný doplněk k vzácnému McLarenu - 6 - McLaren Senna Mannyho Khoshbina foto 06Láhev na pití za 160 tisíc je pro miliardáře jen drobný doplněk k vzácnému McLarenu - 7 - McLaren Senna Mannyho Khoshbina foto 07Láhev na pití za 160 tisíc je pro miliardáře jen drobný doplněk k vzácnému McLarenu - 8 - McLaren Senna Mannyho Khoshbina foto 08Láhev na pití za 160 tisíc je pro miliardáře jen drobný doplněk k vzácnému McLarenu - 9 - McLaren Senna Mannyho Khoshbina foto 09Láhev na pití za 160 tisíc je pro miliardáře jen drobný doplněk k vzácnému McLarenu - 10 - McLaren Senna Mannyho Khoshbina foto 10Láhev na pití za 160 tisíc je pro miliardáře jen drobný doplněk k vzácnému McLarenu - 11 - McLaren Senna Mannyho Khoshbina foto 11Láhev na pití za 160 tisíc je pro miliardáře jen drobný doplněk k vzácnému McLarenu - 12 - McLaren Senna Mannyho Khoshbina foto 12Láhev na pití za 160 tisíc je pro miliardáře jen drobný doplněk k vzácnému McLarenu - 13 - McLaren Senna Mannyho Khoshbina foto 13Láhev na pití za 160 tisíc je pro miliardáře jen drobný doplněk k vzácnému McLarenu - 14 - McLaren Senna Mannyho Khoshbina foto 14Láhev na pití za 160 tisíc je pro miliardáře jen drobný doplněk k vzácnému McLarenu - 15 - McLaren Senna Mannyho Khoshbina foto 15Láhev na pití za 160 tisíc je pro miliardáře jen drobný doplněk k vzácnému McLarenu - 16 - McLaren Senna Mannyho Khoshbina foto 16
Manny Khoshbin ve své garáži představil nový přírůstek plný doplňků, nejvíce udiví láhev na pití za více jak 160 tisíc Kč

Zdroj: Manny Khoshbin@Youtube

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše