Reklama

Opuštěný kontejner skrýval automobilový poklad, nic podobného ještě nikdo neviděl

Občas se v takovém kontejneru najde staré auto, v tomto případě šlo ale o mnohem výjimečnější nález. Jsou tu díly na staré supersporty v ceně desítek milionů korun.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Opuštěný kontejner skrýval automobilový poklad, nic podobného ještě nikdo neviděl

11.6.2018 | Petr Prokopec | 21 příspěvků

Občas se v takovém kontejneru najde staré auto, v tomto případě šlo ale o mnohem výjimečnější nález. Jsou tu díly na staré supersporty v ceně desítek milionů korun.

Možná se vám již párkrát stalo, že jste při stěhování objevili v garáži krabici se zapomenutými věcmi z dob mládí. Povětšinou při jejich prohrabování spíše jen oživíte vzpomínky, občas však může z vašeho nálezu profitovat i bankovní účet. Stává se totiž poměrně často, že věci, které v jednu chvíli považujeme za bezvýznamné a bezcenné, jsou během několika málo let vyvažovány zlatem.

Proč se o tom ale vůbec zmiňujeme? Především proto, že tuto zkušenost zažívají lidé chudí i bohatí. Ti druzí asi nenajdou krabici od bot plnou samolepek ze žvýkaček, nýbrž třeba kontejner plný náhradních dílů pro klasické supersporty. Jeden přesně takový byl aktuálně objeven na jihu Velké Británie. Byl součástí pozůstalosti po bohatém sběrateli a vydal opravdové poklady.

Rozhodně ovšem nečekejte cokoliv, co by odpovídalo přízemním představám o majetku tohoto muže. Sbírka náhradních dílů je přímo epických rozměrů a aukční síň Coys, která hodlá obsah kontejneru prodat ve veřejné dražbě, stále ještě nedokončila seznam všech věcí. Jak přitom sama dodává, soupis ještě nějakou chvíli zabere.

„Připadám si jako Howard Carter, když v roce 1922 objevil Tutanchamonovu hrobku; pokaždé, když vyndáme jednu krabici, objeví se za ní další zajímavá. Zabere nám tedy několik dní, než vše dáme do katalogu, nicméně jakmile tak učiníme, zveřejníme kompletní seznam,“ uvedl k nečekanému nálezu Chris Routledge, šéf firmy, jež sbírku katalogizuje.

Routledge rovněž dodal, že nic podobného ještě nikdo nikdy neviděl. I proto již nyní mají objevené skvosty hodnotu přes 30 milionů korun. A co více, jsou v perfektním stavu, neboť „drátěná kola jsou v původních dřevěných krabicích, karburátory jsou v originálních naolejovaných papírech“. Mimo to se v kontejneru skrývají i výfuky nebo palubky.

Na finální soupisku jsme tedy opravdu zvědavi, stejně jako na výtěžek aukce, která se koná 29. června v Blenheim Palace. Dá se však očekávat abnormální zájem největších sběratelů na světě, neboť jde o komponenty určené pro Ferrari 250 SWB, 250 GTO, 275, Daytona Competizione, F40, 512LM, stejně jako pro Maserati 250F.

Opuštěný kontejner skrýval automobilový poklad, nic podobného ještě nikdo neviděl - 1 - Kontejner s dily pro supersporty 2018 prvni foto 01Opuštěný kontejner skrýval automobilový poklad, nic podobného ještě nikdo neviděl - 2 - Kontejner s dily pro supersporty 2018 prvni foto 02Opuštěný kontejner skrýval automobilový poklad, nic podobného ještě nikdo neviděl - 3 - Kontejner s dily pro supersporty 2018 prvni foto 03Opuštěný kontejner skrýval automobilový poklad, nic podobného ještě nikdo neviděl - 4 - Kontejner s dily pro supersporty 2018 prvni foto 04Opuštěný kontejner skrýval automobilový poklad, nic podobného ještě nikdo neviděl - 5 - Kontejner s dily pro supersporty 2018 prvni foto 05Opuštěný kontejner skrýval automobilový poklad, nic podobného ještě nikdo neviděl - 6 - Kontejner s dily pro supersporty 2018 prvni foto 06Opuštěný kontejner skrýval automobilový poklad, nic podobného ještě nikdo neviděl - 7 - Kontejner s dily pro supersporty 2018 prvni foto 07Opuštěný kontejner skrýval automobilový poklad, nic podobného ještě nikdo neviděl - 8 - Kontejner s dily pro supersporty 2018 prvni foto 08Opuštěný kontejner skrýval automobilový poklad, nic podobného ještě nikdo neviděl - 9 - Kontejner s dily pro supersporty 2018 prvni foto 09
Stačilo objevit zapomenutý kontejner a rázem je na světě řada originálních komponentů letitých supersportů. Majitele lacino měnit nebudou

Zdroj: Auto Classics

Petr Prokopec

Diskuze 21 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama