Rus nacpal do staré Lady obří motor 7,0 V8 z armádního náklaďáku, teď šlehá plameny

Dva zdánlivě neslučitelné automobilové světy spojil do jednoho balení ruský kutil. S pomocníky jménem bruska a kladivo dostal do starého žigulíku motor hodný amerických muscle cars.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Rus nacpal do staré Lady obří motor 7,0 V8 z armádního náklaďáku, teď šlehá plameny

26.4.2019 | Mirek Mazal

Dva zdánlivě neslučitelné automobilové světy spojil do jednoho balení ruský kutil. S pomocníky jménem bruska a kladivo dostal do starého žigulíku motor hodný amerických muscle cars.

Příznivci sovětské a později ruské automobilky VAZ resp. AvtoVAZ jistě dobře znají kanál Garage54 na Youtube. I my se pravidelně věnujeme šíleným pokusům jeho protagonistů, jejichž oběťmi se stávají hlavně staré žigulíky. Nejen dříve narozeným budou dobře známé hranaté VAZy sérií 2104, 2105 a 2107, které na socialistických trzích ovládaných Moskvou v období minulého režimu platily za něco extra.

I na našem území se žigulíků prohánělo hodně, proto je pohled na krkolomné ladění plešatým kutilem zábavnou podívanou. V nové epizodě hlavní protagonista zareagoval na stále častější prohazování motorů mezi jednotlivými automobily. Zkušení mechanici dovedou vcelku snadno přehodit silnější agregát z úplně jiného vozidla do svého auta, ale to by nebyla práce Garage54, aby se celý akt nekonal v extrémním měřítku.

Rus se proto pokusil do žigulíku napasovat pohonnou jednotku původně z vojenského terénního náklaďáku. Zážehové ústrojí vyráběné od roku 1967 sovětským výrobcem ZiL mělo objem rovných sedm litrů, k tomu osm válců s výkonem 110 kW (150 koní). Rozměrný osmiválec s velkou chladící vrtulí se do motorového prostoru staré Lady samozřejmě nevešel, ale potřebné místo se prostě vyřezalo. Uložením na přední nápravu přibylo navíc 330 kilogramů proti sériovému agregátu, ale co už.

Po nevratných úpravách bruskou a kladivem pánové přistoupili k prvnímu startu. Premiéra dopadla podle očekávání neúspěšně, protože z motoru náklaďáku vytryskla olejová náplň. Druhé oživení těžkého pohonu doprovázel další gejzír maziva z prasklé hadice. Třetí nepovedený pokus trval jen pár sekund za zvuku nepříjemného vrčení.

Teprve čtvrté startování těžkopádný motor naplno roztočilo. Garáž zaplnil hlasitý hluk, ale ke spokojenosti zúčastněných se sovětský agregát udržel v běhu. Z některých částí začaly létat plameny. Primární úkol byl tímto splněn, další zásahy se budou týkat navazujících komponentů, aby žigulík V8 zvládl vyjet na testovací jízdu.


Rus nacpal do staré Lady obří motor 7,0 V8 z armádního náklaďáku, teď šlehá plameny - 1 - Lada se sedmilitrovym motorem foto 01Rus nacpal do staré Lady obří motor 7,0 V8 z armádního náklaďáku, teď šlehá plameny - 2 - Lada se sedmilitrovym motorem foto 02Rus nacpal do staré Lady obří motor 7,0 V8 z armádního náklaďáku, teď šlehá plameny - 3 - Lada se sedmilitrovym motorem foto 03Rus nacpal do staré Lady obří motor 7,0 V8 z armádního náklaďáku, teď šlehá plameny - 4 - Lada se sedmilitrovym motorem foto 04Rus nacpal do staré Lady obří motor 7,0 V8 z armádního náklaďáku, teď šlehá plameny - 5 - Lada se sedmilitrovym motorem foto 05Rus nacpal do staré Lady obří motor 7,0 V8 z armádního náklaďáku, teď šlehá plameny - 6 - Lada se sedmilitrovym motorem foto 06Rus nacpal do staré Lady obří motor 7,0 V8 z armádního náklaďáku, teď šlehá plameny - 7 - Lada se sedmilitrovym motorem foto 07Rus nacpal do staré Lady obří motor 7,0 V8 z armádního náklaďáku, teď šlehá plameny - 8 - Lada se sedmilitrovym motorem foto 08Rus nacpal do staré Lady obří motor 7,0 V8 z armádního náklaďáku, teď šlehá plameny - 9 - Lada se sedmilitrovym motorem foto 09Rus nacpal do staré Lady obří motor 7,0 V8 z armádního náklaďáku, teď šlehá plameny - 10 - Lada se sedmilitrovym motorem foto 10Rus nacpal do staré Lady obří motor 7,0 V8 z armádního náklaďáku, teď šlehá plameny - 11 - Lada se sedmilitrovym motorem foto 11Rus nacpal do staré Lady obří motor 7,0 V8 z armádního náklaďáku, teď šlehá plameny - 12 - Lada se sedmilitrovym motorem foto 12
Rus velící partě nadšenců z Garage54 zjevně nezná hranic, při dalším bláznivém projektu nacpal do staré Lady sedmilitrový osmiválec z armádního náklaďáku

Zdroj: Garage 54@Youtube

Mirek Mazal

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama