Android Auto se ukazuje na dalším videu, bude vyžadovat nejnovější OS

Video určené spíše vývojářům aplikací hlouběji představuje Android Auto. Informace si z něj vezmou i běžní uživatelé. Přesné datum uvedení na trh není známo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Android Auto se ukazuje na dalším videu, bude vyžadovat nejnovější OS

25.11.2014 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Video určené spíše vývojářům aplikací hlouběji představuje Android Auto. Informace si z něj vezmou i běžní uživatelé. Přesné datum uvedení na trh není známo.

V první půli roku představený palubní, informačně-zábavní systém od Googlu nazvaný Android Auto, se odhaluje o trochu více v souvislosti s blížícím se oficiálním představením. Google jej ústy vývojáře/moderátora Timothyho Jordana představil na dalším, možná až trochu moc populárně laděném a na vývojáře aplikací zaměřeném videu, kterému ale nechybí trocha humoru, zejména na úplném konci. V každém případě se ale dozvídáme něco více o tom, jak bude Android Auto fungovat.

Video je potvrzením informace, že palubní systém automobilu nebude zastupovat mobil či tablet, nebude fungovat bez připojeného telefonu s OS Android. Co Android Auto v podstatě přináší, je možnost telefon kompletně ovládat přes systém automobilu, a to nejen dotykovou obrazovkou, ale patrně také ostatními ovladači na středové konzoli či tunelu a také na volantu. Výhodou je, že když přijdete do jiného vozu vybaveného Android Auto a připojíte svůj telefon, máte přístup ke své hudbě, kontaktům či uloženým místům v Mapách Google. Je to pořád váš telefon, který přes automobil ovládáte, nikoliv cizí palubní systém.

Aby vám systém Android Auto k něčemu byl, musí váš telefon být vybaven nejnovějším Androidem Lollipop a stažené aplikace, které chcete přes automobil používat, musí Android Auto podporovat. Pravděpodobně takových ale bude docela rychle spousta, kromě Map Google včetně navigace a všech aplikací vyvinutých Googlem se nabízí třeba navigační aplikace Waze.

Domovská obrazovka Androidu Auto na displeji v palubní desce nabízí snadný přístup k navigaci, textovým zprávám či hudbě. Z dřívějška již víme, že bude možno také ovládat kalendář, tedy případně zadávat nové upomínky. Hudbu lze snadno přehrávat či upravovat playlisty, jako byste to dělali na telefonu. Příchozí textové zprávy také je možné nechat přehrát a můžete rovnou nadiktovat odpověď. Právě hlasové ovládání ale může být nevýhodou, protože ve většině případů má k dokonalosti skutečně daleko.

I podle nového videa bude Kia Soul jedním z prvních vozů vybavených tímto palubním systémem, nebude ale jediný. Hyundai jej nabídne do nové Sonaty, ale nikoliv hned se spuštěním prodejů. Android Auto si najde cestu také do vozů koncernu VW, Honda nebo General Motors. Přesné datum vpuštění Androidu Auto na trh zatím nezveřejnil ani Google, ani žádná z automobilek.


Android Auto se ukazuje na dalším videu, bude vyžadovat nejnovější OS - 1 - android auto video list 01Android Auto se ukazuje na dalším videu, bude vyžadovat nejnovější OS - 2 - android auto video list 02Android Auto se ukazuje na dalším videu, bude vyžadovat nejnovější OS - 3 - android auto video list 03
Android Auto je nástavbou telefonu, nikoliv samostatným infotainmentovým systémem


Video přímo od Googlu hlouběji představuje Android Auto


Android Auto ukázal některé své funkce už v červnu tohoto roku

Marek Bednář

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama