Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
BMW 760Li M V12 Bi-Turbo: cesta k M7 vede přes Saudskou Arábii
26.12.2013 | Adam Šrámek | Přidat příspěvek
BMW vyvinulo speciální verzi 760Li na žádost saudskoarabského dovozce Mohamed Yousef Naghi Motors. Mohlo by jít i další vodítko k budoucí M7.
Už jste na našich stránkách mohli dříve číst lecjaké teorie na téma vrcholného BMW řady 7 v podání divize M. Tehdy jsme přiložili některé skici a na téma M7 jsme se také bavili s vysoko postaveným hlavounem z BMW, který ví o produktech Motorsportu více než kdokoliv jiný. Poslední zprávy už naznačují, že to není jen mlžný opar, který se opět rozplyne jako pára nad hrncem.
V Mnichově na takovém voze skutečně budou pracovat, otázkou nadále zůstává jen termín, kdy bychom se nejsportovnější vlajkové lodi mohli dočkat. Na řadě jsou prodejně důležitější modely, ale jisté je, že se dříve nebo později M7 objeví. Je vidět, že se na něj roztočená vrtule také těší, neboť na žádost saudskoarabského dealera vymysleli současný dvanáctiválcový model 760Li s M Paketem a zajímavými, řekněme sportovnějšími detaily, které už se písmena M tolik nebojí. Něco podobného zatím v limitované edici přivítali v Japonsku.
Základem je tedy prozatímně vrcholné dvanáctiválcové 760Li s prodlouženým rozvorem a málo vídaným dvojitě přeplňovaným šestilitrem V12 o výkonu 544 koní, přičemž jeho točivý moment vrcholí hodnotou 750 Nm. Tato nová verze je však také vybavena navíc půvabným volitelným sportovní paketem M s 19 nebo 20palcovými koly (včetně dvojitých paprsků). Exteriér je příznačný tmavými chromovými dekory a nápisy M V12 Bi-Turbo či magickým písmenem M.
V bohaté Saudské Arábii si zákazníci mohou vybrat z osmi barev exteriéru inspirovaných tratěmi F1, které dosud nebyly nikde na světě pro řadu 7 k dispozici. Těmi nejzajímavějšími a rozhodně ne konzervativními jsou například modrá BMW M Monte Carlo Blue, šedá Silverstone II a jedovatě červená Imola Red. Interiér je nově vybaven béžovou kůží Nappa Oyster, která může obsahovat kontrastní prošití v oranžové, modré, červené a černé barvě.
Premiéru slaví také dřevěné obložení BMW Individual Piano Black a nápisy V12 všité do opěrek hlavy. Tyhle detaily by mohly mít skutečně asi nejblíže k pozdější reálné M7. Doufáme, že konečně už pro skutečné M7. Zatím je možné objednat jen ostřejší, ale stále primárně komfortní Alpinu B7, na to opravdové prskající zvíře, které zatopí třídě S v provedení AMG se ještě musí čekat. Zatím je tu slušně dynamická verze 760i, která umí zrychlit z klidu na stovku za 4,6 sekundy, zábava však končí už při 250 km/h.





Další kroky k M7 jsou už přímo od BMW, nikoli jen z počítačů fanoušků. Dvanáctiválcové 760Li s M Paketem se nám líbí
Zdroj: Autoblog.nl
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Vynalézavý táta našel cestu, jak vozit děti v dvoumístném sporťáku, soudce to neocenil tak, jak doufal
včera
Důchodce našel originální cestu, jak vyřadit z funkce dopravní kamery policie, aniž by se jich dotkl. Dočkal se okamžité podpory okolí
31.7.2026
Richarda Hammonda dvakrát po sobě změřili při překročení rychlosti v jeho Porsche a Bentley, u soudu musel s pravdou ven. A kdo to s ním jede?
30.7.2026
Nové na MotoForum.cz
- Vespa Edizione Ottantesimo: exkluzivní model GTS 310 31.7.2026
- Iker Lecuona nahradí Fermína Aldeguera při GP Británie v Silverstone 31.7.2026
- Český motocyklový tým SP race project míří do Oscherslebenu. 30.7.2026
- Triumph bude od roku 2027 používat v mistrovství světa Moto2 větší motory 29.7.2026
- Tovární tým BMW potvrdil i druhého jezdce pro rok 2027 29.7.2026
Nejnovější články
Extrémní srovnání Tesly Cybertruck s ikonou pickupů je u konce. Autor poslal ve 180 km/h jeden proti druhému, podívejte se, co z nich zbylo
před 10 hodinami
Studie prozkoumala stav baterií skoro 10 tisíc elektrických aut po ujetí 100 tisíc km a výsledky jsou naprosto tragické
před 11 hodinami
VW začal prodávat svůj „ultimátní řidičský pick-up” s motorem V6 TDI, účtuje si za něj překvapivě málo
včera
Když se máte opravdu dobře, nekoupíte si jednu silniční F1 Mercedesu, ale dvě. Protože co kdyby jedna musela na výměnu oleje za 765 tisíc?
včera
Vynalézavý táta našel cestu, jak vozit děti v dvoumístném sporťáku, soudce to neocenil tak, jak doufal
včera
Tiskové zprávy
- Liftago Limousine je nově dostupné přímo v aplikaci
tisková zpráva - Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva
