Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
BMW X7 F17: nové SUV bude nejluxusnějším BMW všech dob
20.3.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
BMW X7 chce výbavou i komfortem převálcovat novou řadu 7. Ve vývoji je souběžně s prvním SUV Rollsu.
O příchodu BMW X7 se spekulovalo celé měsíce, nakonec však německá automobilka loni v březnu potvrdila, že jej skutečně pustí do výroby. Ta bude probíhat v americkém Spartanburgu, kde jsou již montována ostatní SUV značky. Samotná továrna ovšem projde do konce roku 2016 zásadní modernizací, která přišla na jednu miliardu dolarů (cca 25,7 mld. Kč), aby byla schopna pokrýt navyšující se výrobu a zároveň zabezpečila zvýšené standardy, jež souvisí s chystaným modelem.
Důvod je prostý, BMW X7 se má stát nejluxusnějším modelem v portfoliu německé značky, kdy trůnit bude dokonce i nad novou generací řady 7. Konkurovat chce přitom nejen vrcholným verzím Mercedesu GL, ale také chystanému Bentley Bentayga. A to nejen výbavou, pohodlím či technikou, ale rovněž cenou, neboť ta by měla startovat na částce 130 000 Eur (3 566 000 Kč). Ročně by pak mělo vzniknout zhruba 45 000 exemplářů.
Do prodeje by přitom tato novinka měla dorazit někdy na konci roku 2017 nebo na počátku roku 2018, což už není příliš vzdálená budoucnost. Důvod je ten, že X7 je již dva roky ve vývoji, a to dokonce souběžně s prvním SUV značky Rolls-Royce. Oba modely mají sdílet řadu komponentů, přičemž postaveny budou na nové modulární platformě CLAR, která byla dosud známa jako 35up a na níž stojí i zmiňovaná řada 7.
Tato architektura počítá s mixem hliníku, vysokopevnostní oceli, hořčíku i karbonu, pročež se v případě sedanu očekává redukce hmotnosti o 200 kg. U obou SUV ale nejspíše ručičky vah vylezou na více než dvě tuny, což by mělo souviset s luxusními finesami uvnitř i zvýšenou stavbou karoserie. Počítat přitom máme s pohonem zadních nebo všech čtyř kol, které budou roztáčet šestiválcové a osmiválcové motory.
Kromě toho BMW X7 dorazí i jako plug-in hybrid a vrcholem bude dvanáctiválcové provedení, jehož motor projde vůči stávající verzi naladěné na 544 koní řádnou evolucí. Dá se přitom předpokládat, že takový model již bude mít opravdu bohatou standardní výbavu, pročež by jeho cena mohla zamířit ke 200 tisícům euro (5,5 milionu korun).
Více bychom se o novince mohli dozvědět již v dubnu v souvislosti s autosalonem v Šanghaji, kde by měl debutovat koncept Vision. Zda ale k takovému kroku skutečně dojde, to je prozatím sporné. Jisté má být pouze tolik, že kromě vrcholného luxusu, ve kterém chce BMW ubytovat až 7 pasažérů, má dorazit i nemalý zavazadlový prostor.


BMW X7 se již ukázalo na neoficiálních ilustracích. Blíže k realitě ale spíše bude koncept, který má dorazit již v dubnu do Šanghaje
Zdroj: Motor.es
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Nové na MotoForum.cz
- Bezzecchi si zlomil klíční kost včera 18:21
- Bulegova neporazitelnost skončila, Lecuona vítězem včera 17:05
- Sprint Race kořistí Marca Marqueze včera 16:10
- Premiérové letošní vítězství Booth-Amose, naši bez bodů včera 15:00
- Vítězem Superpole v Doningtonu Nicolo Bulega včera 14:29
Nejčtenější články
Ještě není konec. Tohle nové auto pořád spojuje 791 koní s manuální převodovkou, pořád s tovární zárukou
12.6.2026
Jeden z největších propadáků dějin aut skončil už po třech letech. Je to UFO zvenčí i zevnitř, hrstku nejetých kusů dnes koupíte za pakatel
12.6.2026
Firma začala stará auta vyrábět po novu. Výsledkem je 330 koní při 10 000 ot./min na 895 kilo krásného stroje
12.6.2026
Údajně revoluční hotové baterie s tuhým elektrolytem byly od začátku jen podvod, lidi připravil o víc než půl miliardy
12.6.2026
Evropský automobilový průmysl se rozkládá s tím německým v čele, varuje EY. A je v tom sám, nikde jinde ve světě netřou takovou bídu
13.6.2026
Živá témata na fóru
- Přituhuje 07.12. 15:53 - řidičBOB
- Banky, peníze, finance, investice... 07.12. 15:04 - pavproch
- Škoda Auto obecně 07.12. 05:24 - pavproch
- Zajímavé nabídky / slevy 07.11. 22:56 - Stepan
- Hlavní silnice v zahraničí 07.11. 15:13 - Truck Daškam
- Fiat a vše kolem nich 07.11. 11:37 - M.Z.
- Onboard videa 07.11. 08:42 - řidičBOB
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 07.10. 11:19 - pavproch
