Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Citroëny DS už nebudou Citroëny. Značka se oddělí a půjde po krku Audi
13.9.2014 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Nový šéf PSA věří, že téměř z ničeho postaví svébytnou prémiovou značku. DS bude samostatné už příští rok.
Francouzský koncern PSA neprožívá v poslední době zrovna tučná léta a na záchranu si povolal Carlose Tavarese, bývalého vysokého manažera konkurenční aliance Renault-Nissan. Ten zatím proslul tím, co už vyrábět nechce a co také nepustí do výroby, není to ale jeho jediný recept na návrat koncernu Peugeot-Citroën na výsluní. Chce také více útočit na city zákazníků firemní techniku prodávat zákazníkům za vyšší ceny pod rouškou „prémiové image”.
Na tuto cestu se nevydal sám, Citroëny jako DS3, DS4 a DS5 vznikly už před jeho příchodem. Je to ale právě Tavares, který věří, že přesně tudy vede cesta k vyšším ziskům, a tak nepřekvapí, že po ní chce kráčet dále s ještě větší rychlostí než dosud.
Velké plány ale - z hlediska uvěřitelnosti - nespřádá zrovna v ideální chvíli. Odbyt Citroënů DS jde ve starých odbytištích dolů a nahoru jej táhne jen Čína. Za Velkou zdí je ale DS samostatnou značkou, a možná právě proto chce Tavares „déeskům” totéž provést i jinde.
Další krok je přímo spojen s konceptem Divine DS, který se plně odhalí na autosalonu v Paříži. Jeho pojetí reprezentuje nejen nový designový směr DS, ale také doprovodí značku k samostatné existenci na trhu. Již v roce 2015 nebudou Citroëny DS Citroëny, budou to prostě DS a to v honbě za jasným cílem - postavit francouzské Audi.
„Od roku 2015 bude DS odděleno od Citroënu. Nemusíme mít oddělené platformy a dokonce ani samostatné dealery, ale budeme mít oddělené výrobní a vývojové standardy,” prozradil ambiciózní Carlos T. britskému Autocaru. Jeho cíl je jasný: „DS může být rivalem Audi okolo roku 2020. Novinky ve vývoji jsou nesmírně vzrušující, ale nevstoupíme do prémiových vod, pokud nebudeme s Němci bojovat stejnými zbraněmi, které používají oni,” dodal Tavares s tím, že Audi chce dotáhnout po stránce image, nikoli prodejů. V tomto případě jde prý o běh na delší trať - možná i na 20 nebo 30 let.
Změna pozice DS ve struktuře Citroënu i navenek ale není tím jediným, co jsme se dozvěděli. Ze současných tří modelů se má nabídka firmy rozrůst na šest typů, které budou zahrnovat i velký sedan či SUV. Samotný Divine DS prý nenastiňuje žádné konkrétní auto, ale opravdu jen nový designový styl.
Uvidíme, s jakou reakcí trhu se Tavares v příštím roce setká. My se jistě nebudeme zlobit, pokud dnes stále téměř neohrožení Němci dostanou seriozního konkurenta, až čas ale ukáže, zda jím DS skutečně dokáže být.


































Studie DS Divine pro Paříž 2014 nakonec nenaznačuje jen nový design, doprovodí značku DS k amosatatnosti
Zdroj: Autocar
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Cristiano Ronaldo si nechal postavit nejdražší Mercedes třídy G na světě, už z barev je jasné, čemu se klaní
včera
Honda už ani nezkouší zastřít, že její pokus o velký návrat je velký propadák, zájem resuscituje novou edicí
4.5.2026
První menší Mercedes, který dostal zpátky motor V8, se ukázal v ostré akci při testech. Ohromit zatím zvládá jen jedním
2.5.2026
Nejnovější články
Hyundai se blíží vrcholu absurdity, jeho další elektromobily budou jen špatnou emulací spalovacích aut
před 15 minutami
Jeff Bezos se zbavuje své obří jachty, kvůli které museli rozmontovat půl Nizozemska, aby vůbec vnikla. Zjistil, že je moc velká
před 3 hodinami
Tato auta jsou takový propadák, že se je dealerům nedaří prodat nová ani se slevami 1,5 milionu Kč
před 5 hodinami
Jako chudý farmář vyrůstal s plakátem Lamba na zdi, teď odmítl čtvrt miliardy za své Ferrari, „protože s ním přece jezdí”
před 6 hodinami
Typické: Honda prodělala 330 miliard na elektromobilech, teď dusí spalovací modely, aby si vše vydělala zpátky
před 8 hodinami
Živá témata na fóru
- Fiat a vše kolem nich 05.07. 19:13 - jerry
- Řidiči, co to mají v ruce... 05.07. 18:58 - tommas
- Politický koutek 05.07. 18:27 - jerry
- Další zajímavá autovidea 05.07. 18:07 - M.Z.
- BMW Divize 05.07. 17:15 - pavproch
- S větrem ve vlasech.... 05.07. 13:14 - pavproch
- Policejní kontroly a měření 05.07. 12:22 - řidičBOB
- Lampárna (stěžovatelna) 05.06. 22:57 - M.Z.
