- -

Dacia veze do Ženevy i nové verze Summit, chtějí být laciným luxusem

Téměř všechny modely rumunské značky půjde osadit nestandardními prvky jako 16palcovými litými koly, standardem bude bohatá výbava.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Dacia veze do Ženevy i nové verze Summit, chtějí být laciným luxusem

22.2.2017 | Petr Prokopec | 3 příspěvky

Téměř všechny modely rumunské značky půjde osadit nestandardními prvky jako 16palcovými litými koly, standardem bude bohatá výbava.

Do stáje rumunské automobilky jsme dnes již jednou zabrousili, Dacia totiž představila zcela nový model Logan MCV Stepway. Ten se poprvé naživo ukáže na autosalonu v Ženevě, přičemž nedorazí pouze ve standardním provedení, ale také v limitované edici Summit. Ta se na první pohled liší především dvěma speciálními barvami exteriéru Nordic Grey a Magma Orange, druhá zmíněná je ovšem exkluzivně vyhrazena Dacii Sandero Stepway.

Z výše zmíněného jste nejspíše pochopili, že edice Summit není zaměřena pouze na nový Logan MCV Stepway, ale také na další vozy z portfolia značky. U všech lze přitom očekávat šedou barvu karoserie, se kterou dorazí obdobně zbarvená 16palcová litá kola vyvedená v odstínu Grey Flex. Také v tomto případě ovšem existuje výjimka, Duster totiž dostane do vínku černé provedení Cyclades.

Se zevnějškem jsme hotovi, přesunout se tedy můžeme do interiéru. Ten počítá s dvoubarevným polokoženým čalouněním, specifickými koberečky či některými detaily interiéru v kontrastní barvě. Samozřejmostí je bohatá standardní výbava, jenž zahrnuje klimatizaci, zadní parkovací senzory, multimédia s navigací či tempomat a digitální příjem rádia.

Na ceny je prozatím brzy, jsou to ale zvláštní edice, takže Dacia slibuje více muziky za méně peněz. A té muziky je tady na poměry rumunské značky docela dost. Co už můžeme přesně vykreslit teď, jsou dostupné motorizace. Logan MCV Stepway a Sandero Stepway je možné osadit tříválcem 0,9 TCe naladěným na 90 koní, stejný výkon pak produkuje 1,5litrový diesel dCi. S tímto agregátem je spojen i Duster, který dostal do vínku taktéž jedna-dvojku TCe a 125 koní.

Stejné pohonné jednotky lze hledat pod kapotami modelů Lodgy a Dokker, otázkou je však dostupnost celé edice Summit na českém trhu. Některé limitované edice Dacie jsou totiž dostupné pouze na některých trzích a u nás pro změnu čas od času vyrukuje místní zastoupení s vlastním unikátem. Tak uvidíme...

Dacia veze do Ženevy i nové verze Summit, chtějí být laciným luxusem - 1 - Dacia Summit Special Edition 2017 prvni foto 02Dacia veze do Ženevy i nové verze Summit, chtějí být laciným luxusem - 2 - Dacia Summit Special Edition 2017 prvni foto 03Dacia veze do Ženevy i nové verze Summit, chtějí být laciným luxusem - 3 - Dacia Summit Special Edition 2017 prvni foto 04Dacia veze do Ženevy i nové verze Summit, chtějí být laciným luxusem - 4 - Dacia Summit Special Edition 2017 prvni foto 05Dacia veze do Ženevy i nové verze Summit, chtějí být laciným luxusem - 5 - Dacia Summit Special Edition 2017 prvni foto 01
Dacie v provedení Summit budou hrát na luxusnější strunu

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše