Italské dvojče Mazdy MX-5 nakonec nebude Alfa Romeo, půjde o Fiat Abarth

Nový roadster má být kompenzací za „odcizený“ projekt Alfy 4C. Ta prý původně měla být škorpionem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Italské dvojče Mazdy MX-5 nakonec nebude Alfa Romeo, půjde o Fiat Abarth

22.12.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Nový roadster má být kompenzací za „odcizený“ projekt Alfy 4C. Ta prý původně měla být škorpionem.

Novou generaci Mazdy MX-5 již známe nějaký ten pátek. Její vzhled, který leckoho rozčaroval, protentokrát necháme spát, místo toho se zaměříme na její italské dvojče. Jak je čtenářům Autoforum.cz jistě dobře známo, japonská automobilka vyvíjela novinku ve spolupráci s koncernem Fiat Chrysler Automobiles. Původně přitom druhý „pán na holení“ měl dorazit jako Alfa Romeo, tento záměr však narazil na nové plány Sergia Marchionneho.

Šéf FCA totiž rozhodl, že veškeré modely Alfy Romeo musí být italské skrz naskrz, což znamená, že budou na apeninském poloostrovu nejen vyvinuty, ale také vyrobeny. Mazda MX-5 i její klon se ovšem budou montovat v japonské Hirošimě. Proto ostatně bylo oznámeno, že logo Alfy z přídě zmizí a nahradí je buď škorpion tuningové divize Abarth popř. znak samotného Fiatu.

Dosud jsme přitom nevěděli, jakým směrem se Italové vydají. Nové informace kolegů z australského Car Advice ovšem naznačují, že nejspíše půjde o první variantu. A to kvůli jisté kompenzaci za „odcizení“ projektu 4C. Tato dvoudveřová Alfa Romeo měla totiž původně být prvním samostatným modelem Abarthu, nakonec však dostala „prémiovější” logo.

Důvod tkví v onom znovuzrození Alfy, k němuž došlo právě s příchodem kupé 4C. Bez něj by totiž automobilka musela čekat až na příští rok, kdy bude představen nový sedan. Projekt Abarthu tedy záhy dostal větší podporu, načež nyní přichází ona kompenzace v podobě dvoumístného roadsteru. Stále ovšem existuje možnost, že nakonec ponese logo Fiatu a bude novodobým nástupcem modelu Barchetta.

Jistotu přitom budeme mít do půl roku, kdy by mělo dojít k představení italské novinky. Tím nám ovšem informace z Itálie nekončí, další naznačuje příchod nové Alfy Romeo Spider. Ta bude postavena na bázi platformy Giorgio, jíž sdílí se zmiňovaným sedanem. Počítat tedy opět můžeme s pohonem zadních kol, rámovat jej ale bude mohutnější karoserie a zřejmě dorazí i výkonnější motory.


Italské dvojče Mazdy MX-5 nakonec nebude Alfa Romeo, půjde o Fiat Abarth - 1 - Abarth Roadster render 00Italské dvojče Mazdy MX-5 nakonec nebude Alfa Romeo, půjde o Fiat Abarth - 2 - Abarth Roadster render 01Italské dvojče Mazdy MX-5 nakonec nebude Alfa Romeo, půjde o Fiat Abarth - 3 - Abarth Roadster render 02
Ačkoliv Abarth Roadster se objevil na neoficiálních ilustracích, podle vedení značky nebyla reálná verze nikdy v plánu. Nakonec by k takovému kroku však dojít mohlo v rámci jisté kompenzace za „odcizení“ projektu 4C

Zdroj: Car Advice

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama