Kia Rio Competition: slušivý paket si hraje na jednu z korejských raket

S nástavcem předního nárazníku, mohutnějšími prahy a grafickými polepy vypadá Rio o poznání atraktivněji. U nás jsou ale k mání jen polepy a spoiler.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Kia Rio Competition: slušivý paket si hraje na jednu z korejských raket

18.12.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

S nástavcem předního nárazníku, mohutnějšími prahy a grafickými polepy vypadá Rio o poznání atraktivněji. U nás jsou ale k mání jen polepy a spoiler.

Asi nebude překvapením, když opětovně uvedeme, že Kia Cee'd GT a Pro_Cee'd GT nás opravdu zaujaly, a to nejen svými jízdními vlastnostmi, ale i vzhledem. Této vizuální přitažlivosti jsou si nepochybně vědomi také u samotné automobilky, však činovníci už dříve přislíbili, že v budoucnu nabídnou i pro méně disponované modely jakési pakety GT, které se slabšími motory spojí vzhled blízký jejím sportovním hvězdám. Je paket Competition pro model Rio první vlaštovkou? I tak lze věc vnímat, nejspíše ale půjde jen o jakýsi předvoj, neboť se vše jeví být aktivitou pouze německého zastoupení značky.

Ať tak, či onak si zatím jen u našich západních sousedů můžete Rio kupit s paketem připomínajícím vozy závodící v rallye. Na techniku sice sáhnuto nebylo, na druhou stranu vám však doplňky nezruinují rodinný rozpočet. Za přijatelných 1 199 Eur (cca 32 800 Kč) dostanete nástavec předního nárazníku, mohutnější boční prahy a zadní difuzor s uprostřed umístěnou chromovou koncovkou výfuku. Vše je v černé barvě, což se týká také grafických polepů karoserie. Ty přitom počítají s pruhy na kapotě motoru, zadním víku zavazadelníku a bocích, kde je jejich součástí také nápis „Competition“.

Namísto koupě kompletního balíčku se můžete samozřejmě rozhodnout i pro jeho jednotlivé prvky, v takovém případě ovšem přijdete o slevu ve výši 6 procent. Ve všech případech pak budete muset do Německa, neboť v České republice paket momentálně není k mání.

Na druhou stranu, pokud vám postačí kupříkladu pouze rychlé pruhy táhnoucí se přes prostředek vozu, a spoiler zdobící páté dveře, pak na výlet do zahraničí klidně zapomeňte. Obojí je totiž k mání i u nás, přičemž polepy stojí 3 473 Kč a spoiler 5 872 Kč.


Kia Rio Competition: slušivý paket si hraje na jednu z korejských raket - 1 - Kia Rio Competition package 01Kia Rio Competition: slušivý paket si hraje na jednu z korejských raket - 2 - Kia Rio Competition package 02
Paket Competition zřejmě do ČR nedorazí. Na tuzemském trhu je ale k mání třeba střešní spoiler či rychlé pruhy přes kapotu

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše