Reklama

Mercedes dává sbohem své legendě, luxusními edicemi pro dobrodruhy

Tak se alespoň tváří nejnovější verze G-Wagenu s osmi a nebo dvanácti válci pod kapotou. Ta druhá svou cenou atakuje hranici 7.5 milionu Kč.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Mercedes dává sbohem své legendě, luxusními edicemi pro dobrodruhy

4.9.2017 | Petr Prokopec | 10 příspěvků

Tak se alespoň tváří nejnovější verze G-Wagenu s osmi a nebo dvanácti válci pod kapotou. Ta druhá svou cenou atakuje hranici 7.5 milionu Kč.

Legendární Mercedes-Benz třídy G čeká modernizace. Ta bude docela zásadní, neboť ze stávajícího provedení bude beze změny zachován jediný díl. Nicméně i přes tento přerod by se z něj nemělo stát moderní SUV, které zvládne maximálně polní cestu, ale opětovně ortodoxní off-road. Jen s lepší aerodynamikou, přepracovanými motory, nižší spotřebou a některými vylepšenými asistenčními systémy.

Než ale přijde definitivní loučení, přijde na scénu labutí píseň současné generace. Pod nálepkou Exclusive Edition bude odhalena příští týden na autosalonu ve Frankfurtu, přičemž zájemci budou moci volit ze dvou verzí - G63 a G65 od AMG, tedy obou vrcholných provedení, která dostanou speciální šedý lak s obchodním označením AMG Monza grey magno.

Vůbec poprvé v historii tohoto modelu bude v barvě vozu nalakován také kryt rezervního kola. Vůz půjde ozdobit bočními polepy, nástavci prahů z leštěné oceli, gumovými ochrannými lištami s hliníkovými detaily a 21palcovými litými koly (pro osmiválec jsou určeny ráfky s černým povrchem, pro dvanáctiválec s leštěným povrchem) a pneumatikami o rozměru 295/40.

Interiéru dominuje dvoubarevné kožené čalounění, přičemž zákazníci mohou vybírat ze šesti barevných variant. Pro středy sedadel je určeno diamantové prošívání, pro bočnice pak kůže imitující černý karbon. Samozřejmostí je vyhřívání a chlazení sedadel, v případě dekorů jsou k mání panely v piánové černi nebo z uhlíkových vláken. Za příplatek lze pak zvolit i červené bezpečnostní pásy.

Technika zůstává stejná, v případě osmiválce lze tak nadále počítat s 5,5litrovým objemem, 571 koňmi a 760 Nm točivého momentu. Šestilitrový dvanáctiválec pak dává k dobru 630 koní a 1 000 Nm, ceny za exkluzivní edici přitom startují na sumách 163 125,20 Eur (cca 4 249 000 Kč), respektive 287 658,70 Eur (7 492 500 Kč). Rozlučka pro každého to tedy rozhodně není...

Mercedes dává sbohem své legendě, luxusními edicemi pro dobrodruhy - 1 - Mercedes-AMG G63 a G65 Exclusive Series 01Mercedes dává sbohem své legendě, luxusními edicemi pro dobrodruhy - 2 - Mercedes-AMG G63 a G65 Exclusive Series 02Mercedes dává sbohem své legendě, luxusními edicemi pro dobrodruhy - 3 - Mercedes-AMG G63 a G65 Exclusive Series 03Mercedes dává sbohem své legendě, luxusními edicemi pro dobrodruhy - 4 - Mercedes-AMG G63 a G65 Exclusive Series 04Mercedes dává sbohem své legendě, luxusními edicemi pro dobrodruhy - 5 - Mercedes-AMG G63 a G65 Exclusive Series 05Mercedes dává sbohem své legendě, luxusními edicemi pro dobrodruhy - 6 - Mercedes-AMG G63 a G65 Exclusive Series 06Mercedes dává sbohem své legendě, luxusními edicemi pro dobrodruhy - 7 - Mercedes-AMG G63 a G65 Exclusive Series 07Mercedes dává sbohem své legendě, luxusními edicemi pro dobrodruhy - 8 - Mercedes-AMG G63 a G65 Exclusive Series 08Mercedes dává sbohem své legendě, luxusními edicemi pro dobrodruhy - 9 - Mercedes-AMG G63 a G65 Exclusive Series 09Mercedes dává sbohem své legendě, luxusními edicemi pro dobrodruhy - 10 - Mercedes-AMG G63 a G65 Exclusive Series 10
Mercedesy G63 a G65 jsou nyní k mání ve verzi Exclusive Edition. Ta je labutí písní stávajícího provedení, třícípá hvězda totiž chystá rozsáhlou modernizaci

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 10 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše