Reklama

Nová Dacia Duster dostala logo Renaultu, nabízí lepší motory i upravený interiér

Rumunské SUV si získalo popularitu prakticky po celém světě, ne všude ale znají značku Dacia. Těm mateřský Renault vůz nabídne se svým logem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nová Dacia Duster dostala logo Renaultu, nabízí lepší motory i upravený interiér

15.11.2017 | Petr Prokopec | 31 příspěvků

Rumunské SUV si získalo popularitu prakticky po celém světě, ne všude ale znají značku Dacia. Těm mateřský Renault vůz nabídne se svým logem.

O druhé generaci Dacie Duster jsme se naposledy zmiňovali včera v souvislosti s prvními cenami. Ty se opětovně drží velmi nízko při zemi, možná i více, než se dalo očekávat. Tak či onak bude rumunské nadále prodáváno se čtyřmi maloobjemovými pohonnými jednotkami, ze kterých si někteří nebudou vybírat snadno. Zcela jiná situace bude ovšem panovat v Jižní Americe, kde se bude nový Duster - stejně jako na dalších místech světa, nevyjímaje třeba ani Rusko - prodávat s logem Renaultu.

Toto provedení si můžeme představit teprve nyní, tedy dva měsíce po debutu originálu. Vůči němu se Renault Duster liší odlišnou přední maskou, v jejímž středu trůní emblém francouzské značky. Jelikož zasahuje i do kapoty motoru, muselo dojít k jejímu přeprofilování, stejně tak se měnil i čelní nárazník. Ve zbytku už jsou obě verze stejné, vzadu se objevilo jen jiné logo, tvary zůstaly nedotčeny.

Uvnitř je změn rovněž jen pár, přičemž ta zásadní se týká nových výdechů klimatizace. Namísto tří otvorů se ve středu palubní desky objevují pouze dva podlouhlé. Povšimnout si můžeme rovněž volantu, který byl nejspíše převzat od Nissanu, v případě Renaultu Duster je přitom možné počítat s výškovým (o 40 mm) i podélným (o 60 mm) nastavením.

Stran toho automobilka zmiňuje, že oproti první generaci došlo k přepracování sedadel, jež mají nový rám a hustější pěnovou výplň pro zlepšení opory boků. Také mají o 20 mm prodloužený sedák, vše završuje selekce nového čalounění, v jehož případě je vrcholem titanově nebo béžově zbarvená kůže. Speciální pozornost pak byla věnována zlepšení odhlučnění.

Přesunout se můžeme k mechanice, kde se objevují ty největší rozdíly oproti evropské verzi. Renault Duster je v základu osazen 1,6litrovým benzinovým motorem SCe se 115 koňmi, lze k němu mít pohon předních či všech čtyř kol, stejně jako manuální převodovku či automatem CVT. Ten je ovšem určen jen pro variantu 4x2.

Vrchol benzinové řady je ovšem spojen s atmosférickým dvoulitrem o výkonu 145 koní, který v evropské nabídce Dacie budete hledat marně. Jeho výkon pak na všechna čtyři kola přenáší výlučně automatická převodovka. Nechybí ani diesel, který může být naladěn na 85, 90 či 110 koní. Pro slabší verze je určen jen pohon předních kol a manuál, vrchol ale může dostat i 4x4 či automat EDC - ovšem jen jako předokolka.

Součástí výbavy je v Jižní Americe i kompas a asistenty pro kontrolované sjezdy svahů a rozjezdů do kopce. Takto vybavený Renault Duster nezůstane jen v Jižní Americe, ale posléze zamíří také do Asie, zmiňovaného Ruska či na Ukrajinu.

Nová Dacia Duster dostala logo Renaultu, nabízí lepší motory i upravený interiér - 1 - Renault Duster 2018 prvni sada 01Nová Dacia Duster dostala logo Renaultu, nabízí lepší motory i upravený interiér - 2 - Renault Duster 2018 prvni sada 02Nová Dacia Duster dostala logo Renaultu, nabízí lepší motory i upravený interiér - 3 - Renault Duster 2018 prvni sada 03Nová Dacia Duster dostala logo Renaultu, nabízí lepší motory i upravený interiér - 4 - Renault Duster 2018 prvni sada 04Nová Dacia Duster dostala logo Renaultu, nabízí lepší motory i upravený interiér - 5 - Renault Duster 2018 prvni sada 05Nová Dacia Duster dostala logo Renaultu, nabízí lepší motory i upravený interiér - 6 - Renault Duster 2018 prvni sada 6Nová Dacia Duster dostala logo Renaultu, nabízí lepší motory i upravený interiér - 7 - Renault Duster 2018 prvni sada 07Nová Dacia Duster dostala logo Renaultu, nabízí lepší motory i upravený interiér - 8 - Renault Duster 2018 prvni sada 08Nová Dacia Duster dostala logo Renaultu, nabízí lepší motory i upravený interiér - 9 - Renault Duster 2018 prvni sada 09Nová Dacia Duster dostala logo Renaultu, nabízí lepší motory i upravený interiér - 10 - Renault Duster 2018 prvni sada 30
S logem Renaultu páruje Duster mnohem širší nabídku motorizací, jenž vrcholí atmosférickým benzinovým dvoulitrem o výkonu 145 koní

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 31 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama