- -

Nová Škoda Karoq nafocena zblízka, Seat Ateca v sobě nezapře

Nástupce modelu Yeti změní nejen název, ale i vzhled. Nebude již tak vyhraněný, místo toho lépe zapadne do koncernové i škodovácké nabídky.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nová Škoda Karoq nafocena zblízka, Seat Ateca v sobě nezapře

27.4.2017 | Petr Prokopec | 29 příspěvků

Nástupce modelu Yeti změní nejen název, ale i vzhled. Nebude již tak vyhraněný, místo toho lépe zapadne do koncernové i škodovácké nabídky.


Tip: Škoda už nám nový Karoq i oficiálně ukázala a řekla o něm všechno důležité. Tady je 8 věcí, které o něm musíte vědět.


Kde jsme včera skončili, tam můžeme dnes pokračovat. Tedy u druhé generace Škody Yeti, která do showroomů mladoboleslavské automobilky nejspíše dorazí pod názvem Karoq. Změna jména sice prozatím nebyla značkou oficiálně potvrzena, s ničím jiným ale již nepočítáme. V nejistotě navíc nejspíše budeme jen krátce, Škoda totiž již na zítřejší ráno chystá várku informací a možná i fotografií, byť auto samotné na nich bude dozajista halit kamufláž.

Slavnostní odhalení novinky je naplánováno na 18. květen, přičemž zatímco Kodiaq debutoval v německém Berlíně, Karoq zamíří do švédského Stockholmu. Je ale na co čekat? Kontury vozu nám do značné míry přiblížilo již včerejší video s už méně maskovaným prototypem testujícím na dálnici, to ovšem kvalitou zrovna nehýřilo. Dnes tu pro vás tedy máme fotky stejně maskovaného vozu pořízené z bezprostřední blízkosti, ze kterých jsou jasně patrné i detaily. Není tedy již pochyb, že Karoq bude český Seat Ateca.

Změny lze samozřejmě očekávat zejména u čelních partií, které ozdobí škodovácká maska chladiče a tradiční znak. Jinak profilovaný bude také nárazník, respektive nárazníky - změny lze očekávat také vzadu. S tím souvisí i modifikace světlometů, jiná pak nejspíše bude i na přední lampy navazující kapota motoru. A vsadit lze také na specifický design litých kol či poklic plecháčů.

Na první pohled se zdá, že jde o nespočet změn, ty se ale skutečně budou skrývat pouze v detailech. Z boku nejspíše budete mít potíž české a španělské SUV od sebe rozeznat. Neodlišilo by je ani to, pokud by, jak se spekuluje v zákulisí, Karoq dostal pár milimetrů navíc, které vylepší prostornost kabiny.

Samotná technika se již lišit nebude, pod odlišnou karoserií opětovně najdeme modulární platformu MQB a koncernové motory. Základem se stanou litrové tříválce, mimo ně Karoq bude pohánět také 1,5litrový čtyřválec. Dále lze čekat 1,6litrový a dvoulitrový turbodiesel, vybírat bude možné i mezi manuály, automaty či systémem 4x2 a 4x4.

Nabídka bude široká, ceny nejspíše odstartují okolo 470 tisíc, za které lze koupit Seat Ateca se základní úrovní výbavy Reference a litrovým motorem naladěným na 115 koní. Na potvrzení těchto spekulací ale bude třeba vyčkat o trochu déle než do poloviny května. Prodej by totiž měl být zahájen až na podzim po živém debutu ve Frankfurtu.

Nová Škoda Karoq nafocena zblízka, Seat Ateca v sobě nezapře - 1 - Skoda Karoq spy z blizka 01Nová Škoda Karoq nafocena zblízka, Seat Ateca v sobě nezapře - 2 - Skoda Karoq spy z blizka 02Nová Škoda Karoq nafocena zblízka, Seat Ateca v sobě nezapře - 3 - Skoda Karoq spy z blizka 03Nová Škoda Karoq nafocena zblízka, Seat Ateca v sobě nezapře - 4 - Skoda Karoq spy z blizka 04Nová Škoda Karoq nafocena zblízka, Seat Ateca v sobě nezapře - 5 - Skoda Karoq spy z blizka 05Nová Škoda Karoq nafocena zblízka, Seat Ateca v sobě nezapře - 6 - Skoda Karoq spy z blizka 06Nová Škoda Karoq nafocena zblízka, Seat Ateca v sobě nezapře - 7 - Skoda Karoq spy z blizka 07Nová Škoda Karoq nafocena zblízka, Seat Ateca v sobě nezapře - 8 - Skoda Karoq spy z blizka 08Nová Škoda Karoq nafocena zblízka, Seat Ateca v sobě nezapře - 9 - Skoda Karoq spy z blizka 09Nová Škoda Karoq nafocena zblízka, Seat Ateca v sobě nezapře - 10 - Skoda Karoq spy z blizka 10Nová Škoda Karoq nafocena zblízka, Seat Ateca v sobě nezapře - 11 - Skoda Karoq spy z blizka 11
Škoda Karoq byla nafocena zblízka...

Nová Škoda Karoq nafocena zblízka, Seat Ateca v sobě nezapře - 12 - Seat Ateca 2.0 TDI 4Drive test 05Nová Škoda Karoq nafocena zblízka, Seat Ateca v sobě nezapře - 13 - Seat Ateca 2.0 TDI 4Drive test 18Nová Škoda Karoq nafocena zblízka, Seat Ateca v sobě nezapře - 14 - Seat Ateca 2.0 TDI 4Drive test 03Nová Škoda Karoq nafocena zblízka, Seat Ateca v sobě nezapře - 15 - Seat Ateca 2.0 TDI 4Drive test 09Nová Škoda Karoq nafocena zblízka, Seat Ateca v sobě nezapře - 16 - Seat Ateca 2.0 TDI 4Drive test 06_2Nová Škoda Karoq nafocena zblízka, Seat Ateca v sobě nezapře - 17 - Seat Ateca 2.0 TDI 4Drive test 02Nová Škoda Karoq nafocena zblízka, Seat Ateca v sobě nezapře - 18 - Seat Ateca 2.0 TDI 4Drive test 50Nová Škoda Karoq nafocena zblízka, Seat Ateca v sobě nezapře - 19 - Seat Ateca 2.0 TDI 4Drive test 51Nová Škoda Karoq nafocena zblízka, Seat Ateca v sobě nezapře - 20 - Seat Ateca 2.0 TDI 4Drive test 49Nová Škoda Karoq nafocena zblízka, Seat Ateca v sobě nezapře - 21 - Seat Ateca 2.0 TDI 4Drive test 60Nová Škoda Karoq nafocena zblízka, Seat Ateca v sobě nezapře - 22 - Seat Ateca 2.0 TDI 4Drive test 62Nová Škoda Karoq nafocena zblízka, Seat Ateca v sobě nezapře - 23 - Seat Ateca 2.0 TDI 4Drive test 64
...příbuznost se Seatem Ateca vážně nezapře

Nová Škoda Karoq nafocena zblízka, Seat Ateca v sobě nezapře - 24 - Skoda Karoq ilustrace nove 01Nová Škoda Karoq nafocena zblízka, Seat Ateca v sobě nezapře - 25 - Skoda Karoq ilustrace nove 02
Nejnovější ilustrace ukazují i pravděpodobný vzhled nemaskovaného auta

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 29 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama