Reklama

Nová Škoda Yeti 2017 poprvé nafocena, v bizarním převleku. Viděli jsme ji i bez něj

Druhá generace českého SUV bude dvojčetem Seatu Ateca, jakkoliv to nové snímky příliš nenaznačují. Také ji jako první vůz značky čeká WLTP.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nová Škoda Yeti 2017 poprvé nafocena, v bizarním převleku. Viděli jsme ji i bez něj

17.2.2017 | Petr Prokopec | 18 příspěvků

Druhá generace českého SUV bude dvojčetem Seatu Ateca, jakkoliv to nové snímky příliš nenaznačují. Také ji jako první vůz značky čeká WLTP.

Letošní rok sice sotva pořádně začal, mladoboleslavská automobilka ale i tak stihla vyrukovat s řadou novinek. Škoda Kodiaq dostala nové verze Scout a Sportline, seznámili jsme se i s Octavií RS 245 a na vlastní kůži vyzkoušet faceliftovanou Octavii jako takovou. Ve všech případech jde ovšem o novinky související s loňskými premiérami. Opravdu novým modelem bude druhá generace Škody Yeti, která by se měla ukázat na podzim na autosalonu ve Frankfurtu.

S virtuální premiérou, a nejspíše i slavnostním živým debutem ve stylu loňské berlínské show, kde se představil již zmiňovaný Kodiaq, lze počítat o pár týdnů dříve. Prodej má odstartovat na sklonku roku, kdy Yeti zamíří do showroomů s benzinovými a dieselovými motory. První zmíněné mají výkony pokrýt pásmo od 125 do 180 koní, druhé pak od 115 do 190 koní.

Pokud vám daná čísla něco říkají, je vaše tušení naprosto správné. Yeti je sesterským modelem Seatu Ateca, o jehož výrobu se ostatně Škoda stará. Čekat lze tedy i platformu MQB či zhruba 4,5metrovou délku, obdobný bude vzhled. Nové snímky vozu pořízené v Číně to ale rozhodně nenaznačují, Yeti na nich připomíná spíše asijské SUV značky Geely.

Rovnou vám řekneme, že Škoda klame tělem zcela záměrně a skutečné detaily zakryla množstvím kamufláže zpod níž jen vykukují typické části modelů české značky jako světla či zpětná zrcátka. Přímo takto nový Yeti pochopitelně vypadat nebude.

Mohli jsme jej totiž už krátce spatřit a i když fotit nebylo možné, jeho obraz vám slovem vykreslit můžeme. Oproti očekávání totiž Yeti nebude vypadat jako zmenšený Kodiaq a také od jeho španělské sestry jej snadno odlišíte. Ve skutečnosti je jeho design kombinací prvků, které známe z jiných modelů.

Na přídi samozřejmě budou dvojité čelní světlomety, které zavedl Jozef Kabaň. Nemusíte se bát podobného chaosu jako u nové Octavie, u Yeti je přídavné světlo umístěno pod hlavním světlometem. Na druhou stranu, kvůli tvaru přídavného světla nejde o tak elegantní uspořádání, jako u Kodiaqu - spodní světlo je obdelníkové a na první pohled připomene trochu zmenšený blinkr z původního žigulíka. Záď vozu byla inspirována Superbem kombi, jen s tím rozdílem, že horní linie světel je vodorovná a současně nejsou světla tolik natažena do boků.

Bližší informace můžeme čekat v následujících měsících, stejně jako více odhalené testovací prototypy. Aktuálně tak jen dodáme, že nové Yeti bude vůbec prvním modelem značky, který bude homologován dle nové měřicí procedury WLTP. Ta bude totiž uvedena v platnost letos v září, tedy ve stejné době, kdy se druhá generace „sněžného muže“ ukáže.

Na rozdíl od většího SUV pak nemáme očekávat plug-in hybridní či dokonce ryze elektrickou variantu, nicméně jako tzv. Mildhybrid by nový Yeti dorazit měl. Jeho elektromotor o maximálním výkonu 10 kW však nebude sloužit k čistě „bezemisnímu“ pohonu, nýbrž pouze napomůže spalovací jednotce v akceleraci.

Nová Škoda Yeti 2017 poprvé nafocena, v bizarním převleku. Viděli jsme ji i bez něj - 1 - Skoda Yeti 2017 prvni spy foto 01Nová Škoda Yeti 2017 poprvé nafocena, v bizarním převleku. Viděli jsme ji i bez něj - 2 - Skoda Yeti 2017 prvni spy foto 02Nová Škoda Yeti 2017 poprvé nafocena, v bizarním převleku. Viděli jsme ji i bez něj - 3 - Skoda Yeti 2017 prvni spy foto 03Nová Škoda Yeti 2017 poprvé nafocena, v bizarním převleku. Viděli jsme ji i bez něj - 4 - Skoda Yeti 2017 prvni spy foto 04
Nová Škoda Yeti byla nafocena v Číně. Díky nemalému maskování jako dvojče Seatu Ateca rozhodně nevypadá, jeho reálnou podobu vám lépe popíšeme slovy

Nová Škoda Yeti 2017 poprvé nafocena, v bizarním převleku. Viděli jsme ji i bez něj - 5 - Skoda Yeti 2017 prvni spy foto ilustrace
Pro představu - tato ilustrace nemá k realitě zase tak daleko. Přesná ale není

Foto: Autohome China

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 18 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše