- -

Nové Audi A8 ukázalo ještě víc. Podívejte na příď, přístrojovku i části interiéru

Německou novinku můžeme čekat již 28. června v Los Angeles na premiéře filmu o Spider-Manovi. Ten se nyní ukázal také za volantem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nové Audi A8 ukázalo ještě víc. Podívejte na příď, přístrojovku i části interiéru

22.6.2017 | Petr Prokopec | 12 příspěvků

Německou novinku můžeme čekat již 28. června v Los Angeles na premiéře filmu o Spider-Manovi. Ten se nyní ukázal také za volantem.

Nová generace Audi A8 sice ještě neklepe přímo na dveře, její debut však již není příliš vzdálený. Vlajková loď čtyř kruhů bude oficiálně představena 11. července v Barceloně, tedy na stejném místě, kde se o dva týdny dříve ukáže další koncernová novinka, Seat Arona. Je ovšem třeba dodat, že slavnostní debut A8 bude již jen takovou třešinkou na dortu. Vůz samotný totiž uvidíme mnohem dříve, konkrétně přesně za týden.

Audi již pár let spolupracuje s filmovým studiem Marvel, Proto se modely značky velmi často objevují po boku superhrdinů. Snad nejvíce je tato značka spojena s Tony Starkem alias Iron Manem, který si potrpí především na model R8. Ten se již ve filmech mihl nejen v klasické benzinové verzi, ale i jako elektrické provedení e-tron.

Nyní dojde na limuzínu A8, která si zahrála ve filmu Spider-Man: Homecoming. Zde by se v několika scénách objeví Tony Stark a jedna z nich se odehraje v nové generaci německé vlajkové lodi, konkrétně pak na zadních sedačkách. To jsme ale poněkud odbočili, proto rychle zpět k předčasnému debutu.

Zmiňovaný snímek Spider-Man: Homecoming sice zamíří na plátna světových až 7. července, nicméně slavnostní premiéra se v Los Angeles odehraje již 28. června. Audi na tuto ceremonii přiveze nejen TTS Roadster či nedávno odhalený model R8 Spyder V10 plus, ale právě i novou generaci A8.

Je otázkou, v jaké podobě ji tam vystaví a jak blízko k ní někoho pustí, ale Audi již víceméně nemá co tajit. Německá automobilka v posledních týdnech zintenzivnila marketingovou kampaň, přičemž nám již odhalila mnohé detaily karoserie i techniku. Víme tedy, že vůz bude vůči předchozí generaci těžší, přestože prostorový rám kromě hliníku počítá také s karbonem a hořčíkem. Audi totiž přidalo panoramatickou střechu či 48voltový elektrický obvod.

Součástí balení bude také lithium-iontová baterie, která byla usazena v zavazadlovém prostoru. Její instalace si vyžádala dodatečnou ochranu, což se projevilo právě na zvýšení hmotnosti. Stejně jako příchod semi-autonomního řízení. Právě na jeho propagaci se zaměřují nové videoupoutávky, z nichž jedna se opětovně vrací k „Pavoučímu muži“ a jeho dobrodružstvím, respektive ke složení řidičské zkoušky.

Pokud by někdo chtěl Němce obvinit z nedostatku humoru, rovnou mu zmíněnou upoutávku pusťte. Zábavy je v ní totiž požehnaně, ostatně stačí jen úvod, kdy se náctileté ucho Peter Parker pochlubí právě novou limuzínou, která patří „příteli Tonymu“. Během samotné jízdy pak dojde na prakticky všechny finesy, jimiž novinka bude disponovat, tedy i na autonomní řízení, jež instruktora pořádně vyděsí.

K aktivaci systému dochází po stisknutí tlačítka Audi AI, po čemž je odhalen virtuální přístrojový štít vozu. Povšimnout si přitom můžeme nejen rychlosti 28 mph (45 km/h), ale také informací, že autopilot je aktivní a řidič může dokonce sundat ruce z volantu. Přestože stále jde o autonomní řízení úrovně SAE 3, Audi se rozhodlo, že zákazníkům nabídne o trochu více komfortu za volantem.

Na stejné téma je zaměřena i druhá upoutávka, která také má mnoho společného s filmovým světem. Poukazuje na skutečnost, že řidič skutečně bude moci nechat vše na umělé inteligenci a věnovat se synovi na zadním sedadle a hrát si s ním s figurkami Spider-Mana a nového padoucha Vultura. Všimnout si můžeme i systému palubní zábavy, který zahrnuje i pár obrazovek na opěrkách předních sedadel.

Zpět ale ke Spider-Manovi, který nám ukáže ještě akceleraci danou přeplňovanou pohonnou jednotkou, automatem a pohonem všech kol quattro. Kromě ní dojde i na automatický parking. Do slavnostního barcelonského odhalení zbývají necelé tři týdny, do premiéry filmu pak jen jeden. Vsadili bychom se, že Audi nám do té doby o A8 prozradí ještě něco.

Nové Audi A8 ukázalo ještě víc. Podívejte na příď, přístrojovku i části interiéru - 1 - Audi A8 2018 nove teasery dalsi 01Nové Audi A8 ukázalo ještě víc. Podívejte na příď, přístrojovku i části interiéru - 2 - Audi A8 2018 parkpilot videoscreen 01aNové Audi A8 ukázalo ještě víc. Podívejte na příď, přístrojovku i části interiéru - 3 - Audi A8 2018 parkpilot videoscreen 01p
Audi pustilo do světa další oficiální snímky nové A8...

Nové Audi A8 ukázalo ještě víc. Podívejte na příď, přístrojovku i části interiéru - 4 - Audi A8 2018 nove teasery 01Nové Audi A8 ukázalo ještě víc. Podívejte na příď, přístrojovku i části interiéru - 5 - Audi A8 2018 nove teasery 02Nové Audi A8 ukázalo ještě víc. Podívejte na příď, přístrojovku i části interiéru - 6 - Audi A8 2018 nove teasery 03Nové Audi A8 ukázalo ještě víc. Podívejte na příď, přístrojovku i části interiéru - 7 - Audi A8 2018 nove teasery 04Nové Audi A8 ukázalo ještě víc. Podívejte na příď, přístrojovku i části interiéru - 8 - Audi A8 2018 nove teasery 05Nové Audi A8 ukázalo ještě víc. Podívejte na příď, přístrojovku i části interiéru - 9 - Audi A8 2018 nove teasery 06Nové Audi A8 ukázalo ještě víc. Podívejte na příď, přístrojovku i části interiéru - 10 - Audi A8 2018 nove teasery 07Nové Audi A8 ukázalo ještě víc. Podívejte na příď, přístrojovku i části interiéru - 11 - Audi A8 2018 nove teasery 08Nové Audi A8 ukázalo ještě víc. Podívejte na příď, přístrojovku i části interiéru - 12 - Audi A8 2018 nove teasery 09Nové Audi A8 ukázalo ještě víc. Podívejte na příď, přístrojovku i části interiéru - 13 - Audi A8 2018 nove teasery 10Nové Audi A8 ukázalo ještě víc. Podívejte na příď, přístrojovku i části interiéru - 14 - Audi A8 2018 nove teasery 11Nové Audi A8 ukázalo ještě víc. Podívejte na příď, přístrojovku i části interiéru - 15 - Audi A8 2018 nove teasery 12Nové Audi A8 ukázalo ještě víc. Podívejte na příď, přístrojovku i části interiéru - 16 - Audi A8 2018 nove teasery 13
...a vůz ukázalo i na další upoutávce se Spider-Manem alias Peterem Parkerem za volantem

Nové Audi A8 ukázalo ještě víc. Podívejte na příď, přístrojovku i části interiéru - 17 - Audi A8 2018 nove teasery 14Nové Audi A8 ukázalo ještě víc. Podívejte na příď, přístrojovku i části interiéru - 18 - Audi A8 2018 nove teasery 15Nové Audi A8 ukázalo ještě víc. Podívejte na příď, přístrojovku i části interiéru - 19 - Audi A8 2018 nove teasery 16Nové Audi A8 ukázalo ještě víc. Podívejte na příď, přístrojovku i části interiéru - 20 - Audi A8 2018 nove teasery 17Nové Audi A8 ukázalo ještě víc. Podívejte na příď, přístrojovku i části interiéru - 21 - Audi A8 2018 nove teasery 18
Na propojení německé značky i komiksové novinky odkazuje také další teaser

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 12 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše