- -

Nové BMW 5 Touring M Performance vypadá agresivněji, je i výkonnější

Nový pětkový kombík lze osadit nástavcem čelního nárazníku, difuzorem či 20palcovými koly. A nabízí až 34 koní k dobru.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nové BMW 5 Touring M Performance vypadá agresivněji, je i výkonnější

7.3.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Nový pětkový kombík lze osadit nástavcem čelního nárazníku, difuzorem či 20palcovými koly. A nabízí až 34 koní k dobru.

BMW v Ženevě vedle nového kombi pětkové řady ve standardním stavu ukáže také variantu ozdobenou doplňky divize M Performance. S nimi Touring získává nejen na vizuální agresivitě, ale rovněž na dynamickém potenciálu. Kupříkladu u varianty 540i xDrive došlo vlivem tzv. Power Kitu k navýšení výkonu a točivého momentu o 34 koní a 50 Nm na 360 koní a 500 Nm.

Zvýšení výkonu jde na konto optimalizace řídicí jednotky pohonné jednotky, k té je přidáno (stejně jako u modelů 530i Touring, 530d xDrive Touring a 520d Touring) rovněž z nový výfukový systém. Jeho koncovky jsou přitom v závislosti na motorizaci oválné či lichoběžníkové a lze je specifikovat v chromovém či karbonovém provedení.

Další modifikace souvisí se sportovním brzdovým systémem, který dostal ventilované a perforované kotouče svírané čtyřpístkovými třmeny. Tato změna je patrná již na první pohled, a to dle červeného zbarvení brzdičů, které se mohou nastěhovat za 20palcová litá kola s dvojitými paprsky. Zákazníci si navíc mohou vybrat dvoubarevné provedení či odstín Orbit Gray.

Změny vzhledu jsou dány nástavcem předního nárazníku a zadním difuzorem, přičemž oba díly jsou vyrobeny z karbonových vláken, stejně jako kryty zpětných zrcátek. Mimo to zde máme černě zbarvenou masku chladiče či grafické polepy, tím ale venkovní přerod končí. Střešní ližiny či křídlo jsou již součástí standardní výbavy.

V interiéru doplňky M Performance zastupuje hlavně nový volant. Jeho součástí jsou pádla řazení osmistupňového automatu, k němu je možné mít čalounění z Alcantary se stříbrně-šedivými švy a červeným páskem na středu opěradel.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2017.

Nové BMW 5 Touring M Performance vypadá agresivněji, je i výkonnější - 1 - BMW 5 Touring 2017 M Performance prvni foto 01Nové BMW 5 Touring M Performance vypadá agresivněji, je i výkonnější - 2 - BMW 5 Touring 2017 M Performance prvni foto 02Nové BMW 5 Touring M Performance vypadá agresivněji, je i výkonnější - 3 - BMW 5 Touring 2017 M Performance prvni foto 03Nové BMW 5 Touring M Performance vypadá agresivněji, je i výkonnější - 4 - BMW 5 Touring 2017 M Performance prvni foto 04
BMW 5 Touring dostalo do vínku nejen vizuální doplňky, ale také účinnější brzdový systém či v případě verze 540i xDrive vyšší výkon

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše