Reklama

Nové nejluxusnější SUV světa nafoceno při testech, vypadá majestátně

Smyslem tohoto auta je jediné - vlézt Bentley Bentayga do zelí a všechno tam obrátit vzhůru nohama. Teď na tuto misi trénuje v Údolí smrti.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nové nejluxusnější SUV světa nafoceno při testech, vypadá majestátně

1.7.2017 | Petr Miler | 6 příspěvků

Smyslem tohoto auta je jediné - vlézt Bentley Bentayga do zelí a všechno tam obrátit vzhůru nohama. Teď na tuto misi trénuje v Údolí smrti.

Bentley se už před mnoha léty holedbalo, že „vyřeší problém příliš levných SUV” a nabídne v tomto segmentu vůz s cenou začínající kdesi okolo 5 milionů Kč. Zdálo se to bláhové, až arogantní, jenže Bentley to skutečně udělalo a jeho extrémně drahá Bentayga je až neuvěřitelně úspěšná. Evidentně na celém světě existují tisíce a tisíce lidí, kteří touží po SUV a nespokojí se s ničím, co jen zavání tuctovostí. A jsou za něj ochotni zaplatit i 10 milionů Kč bez mrknutí oka.

Tento příklad pochopitelně nemohl zůstat nenásledován, a tak do stejných vod vyrazilo krátce na to hned několik dalších konkurentů. Tím pro Bentley nejnepříjemnějším je jistě Rolls-Royce, dlouhá léta bratr sídlící pod jednou střechou, kterého Volkswagen nechtěně poslal na převýchovu k BMW. Ten mezi nejprestižnějšími z prestižních značek platí za přece jen ještě „něco víc” než Bentley a také ten před dvěma léty potvrdil vstup do segmentu SUV.

Dnes už víme, že jeho stroj si nejspíše bude říkat Cullinan a bude to prý nejlepší SUV na světě, Bentayga se podle Rollsu rázem stane mezi luxusními SUV číslem dvě. Jeho vývoj od té doby pokročil, Britové nám dokonce letmo ukázali jeden z prototypů a teď si velmi podobně maskovaný vůz můžeme prohlédnout pořádně ze všech stran, na silnici a bez jakéhokoli přikrášlení.

Jeden z uživatelů webu Autojunk totiž při dovolené v USA nafotil prototyp vozu v Údolí smrt, kde automobilky tradičně testují odolnost aut proti vysokým teplotám. A je na něj skutečně zajímavý pohled. Rolls-Royce sám dříve řekl, že tohle auto nebude žádné monstrum a na poměry SUV vypadá opravdu zvláštně. Je relativně nízké a s vysokou spodní hranou oken vypadá možná i více jako hodně vysoký kombík než SUV. Ale právě něco takového automobilka naznačovala a i v této podobě působí majestátně.

Podívejte se na výsledek sami a posuďte, jak moc se vám myšlenka takového Rollsu zamlouvá. Charakter záběrů odpovídá tomu, že si testovací piloti všimli fotoaparátu partnerky autora a neměli velkou chuť nechat se zvěčnit, ale to tak zkrátka bývá, i když v tomto případě už střípky vozu ukázal sám výrobce. Tady můžeme do jisté míry vidět vše - příď, profil i záď, navíc na silnici, kde si lze o proporcích vozu udělat o poznání lepší představu. Zbytek si lze zatím jen představovat - cenu začínající někde okolo 6, 7 milionů Kč, motor V12 pod kapotou, příplatkové prvky z říše fantazie...

Nové nejluxusnější SUV světa nafoceno při testech, vypadá majestátně - 1 - Rolls-Royce Cullinan spy Death Valley 01Nové nejluxusnější SUV světa nafoceno při testech, vypadá majestátně - 2 - Rolls-Royce Cullinan spy Death Valley 02Nové nejluxusnější SUV světa nafoceno při testech, vypadá majestátně - 3 - Rolls-Royce Cullinan spy Death Valley 03Nové nejluxusnější SUV světa nafoceno při testech, vypadá majestátně - 4 - Rolls-Royce Cullinan spy Death Valley 04Nové nejluxusnější SUV světa nafoceno při testech, vypadá majestátně - 5 - Rolls-Royce Cullinan spy Death Valley 05Nové nejluxusnější SUV světa nafoceno při testech, vypadá majestátně - 6 - Rolls-Royce Cullinan spy Death Valley 07Nové nejluxusnější SUV světa nafoceno při testech, vypadá majestátně - 7 - Rolls-Royce Cullinan spy Death Valley 08Nové nejluxusnější SUV světa nafoceno při testech, vypadá majestátně - 8 - Rolls-Royce Cullinan spy Death Valley 09
Tohle je Rolls-Royce Cullinan. Tedy pravděpodobně Cullinan - automobilka mu tak nyní říká, ale finální jméno může být jiné

Zdroj: Autojunk

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 6 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama