Nový VW T-Roc chce zašlapat Qashqai do země, šéf vývoje odhalil jeho potenciál

Na trhu ještě není ani ve své základní podobě a Volkswagen přesto otevřeně hovoří o té vrcholné. T-Roc by snadno mohl být nejostřejším SUV svého druhu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nový VW T-Roc chce zašlapat Qashqai do země, šéf vývoje odhalil jeho potenciál

17.4.2017 | Petr Miler | 8 příspěvků

Na trhu ještě není ani ve své základní podobě a Volkswagen přesto otevřeně hovoří o té vrcholné. T-Roc by snadno mohl být nejostřejším SUV svého druhu.

Volkswagen není zvyklý mít ve své nabídce slabá místa v jakémkoli smyslu těchto slov. Ať už se podíváte na kterýkoli segment automobilového trhu v Evropě, vládne v něm, nebo o nejlepší pozici svádí těsné souboje. Polo je jedním z nejprodávanějších mini, Golf je jasně nejprodávanější kompakt, Passat podobně jasně nejprodávanější vůz střední třídy. Mohli bychom takto nabídkou VW korzovat dlouho, až bychom narazili na jednu šedou ovci - kompaktní SUV.

Mezi nimi se Volkswagen dlouhodobě nechytá, tady hraje prim Nissan. Zní to až bizarně, protože v obecné rovině neprodá japonská značka v Evropě zdaleka ani třetinu množství aut, která tu „udá” VW (cca 0,5 vs. 1,7 milionu za rok), jenže když se skoro všechna auta Nissanu jmenují Qashqai, možné to je. Japonské SUV pravidelně okupuje desítku nejprodávanějších modelů, zatímco jeho VW Tiguan se loudá o desítky pozic níže. Má to svou logiku, Tiguan je dražší a ve své třídě si nikdy nepočínal tak dravě, ale... koho to zajímá? Prostě prohrál.

Tohle ovšem Němci chtějí změnit, a tak novou generaci Tiguanu posunuli velikostně i cenově o něco výš, aby udělali místo pro zcela nový model - T-Roc zvaný též „Golf SUV”. Bude to pravověrné kompaktní SUV jako Seat Ateca a Škoda Karoq a automobilka nám jej zatím ukázala jen v maskování. Viděli jsme jej už i skoro bez něj a teď znovu sám Volkswagen přidal i pár kýžených informací.

Učinil tak ústy šéfa vývoje Franka Welsche, který potvrdil, jak moc to VW s útokem na pozice Qashqaie myslí vážně. Konstatoval, že T-Roc je připraven na to, aby se stal prvním opravdu ostrým SUV v nabídce Volkswagenu (Welsch asi zapomněl na Touareg R50 a nebo dnes není slušné vzpomínat na cokoli naftového) a postavil se Nismům od Nissanu.

„Ano, umím si v T-Rocu představit silnější motory a vůz byl na tuto možnost připraven. Neříkal bych mu GTI, neboť SUV není vůz, na které by se toto označení hodilo, ale dokážu si ho představit jako R,” řekl Welsch s tím, že vůz může dostat až 310koňovou techniku Golfu R, která by jej zřejmě katapultovala na stovku v čase okolo 5 sekund a poslal by jej k maximálce okolo 250 km/h. Na něco takového by Nissan stěží hledal odpověď, alespoň v rámci své standardní nabídky - jinak je schopen lecjaké šílenosti.

T-Roc R by tak snadno mohl být nejrychlejším kompaktním SUV na trhu, nečekejme ale, že dorazí hned se začátkem prodejů, je to dnes jen možnost. „Naším prvním úkolem je dostat do prodeje standardní modely a sledovat reakce na ně. Pokud tu bude poptávka po něčem výkonnější, umíme ji uspokojit. V tom autě je spousta potenciálu, který umíme pustit ze řetězu, pokud si to zákazníci budou přát,” dodal dále Welsch.

I z toho je zřejmé, že VW napodruhé nechce nechat Qashqai ani trochu volně dýchat a oslovit maximum z jeho současné klientely. Jak moc se mu to bude dařit, ukáže čas a nikoli dlouhý - hotový T-Roc bychom měli spatřit během několika málo měsíců a do prodeje by se měl dostat ještě letos.

Nový VW T-Roc chce zašlapat Qashqai do země, šéf vývoje odhalil jeho potenciál - 1 - VW T-Roc 2017 seriovy spy foto 01Nový VW T-Roc chce zašlapat Qashqai do země, šéf vývoje odhalil jeho potenciál - 2 - VW T-Roc 2017 seriovy spy foto 02Nový VW T-Roc chce zašlapat Qashqai do země, šéf vývoje odhalil jeho potenciál - 3 - VW T-Roc 2017 seriovy spy foto 03Nový VW T-Roc chce zašlapat Qashqai do země, šéf vývoje odhalil jeho potenciál - 4 - VW T-Roc 2017 seriovy spy foto 04Nový VW T-Roc chce zašlapat Qashqai do země, šéf vývoje odhalil jeho potenciál - 5 - VW T-Roc 2017 seriovy spy foto 05
Toto je zatím nejlepší pohled na sériový Volkswagen T-Roc, byl nafocen takřka bez maskování

Nový VW T-Roc chce zašlapat Qashqai do země, šéf vývoje odhalil jeho potenciál - 6 - vw t-roc concept zeneva 01Nový VW T-Roc chce zašlapat Qashqai do země, šéf vývoje odhalil jeho potenciál - 7 - vw t-roc concept zeneva 01aNový VW T-Roc chce zašlapat Qashqai do země, šéf vývoje odhalil jeho potenciál - 8 - vw t-roc concept zeneva 01bNový VW T-Roc chce zašlapat Qashqai do země, šéf vývoje odhalil jeho potenciál - 9 - vw t-roc concept zeneva 02Nový VW T-Roc chce zašlapat Qashqai do země, šéf vývoje odhalil jeho potenciál - 10 - vw t-roc concept zeneva 03Nový VW T-Roc chce zašlapat Qashqai do země, šéf vývoje odhalil jeho potenciál - 11 - vw t-roc concept zeneva 03aNový VW T-Roc chce zašlapat Qashqai do země, šéf vývoje odhalil jeho potenciál - 12 - vw t-roc concept zeneva 03bNový VW T-Roc chce zašlapat Qashqai do země, šéf vývoje odhalil jeho potenciál - 13 - vw t-roc concept zeneva 03cNový VW T-Roc chce zašlapat Qashqai do země, šéf vývoje odhalil jeho potenciál - 14 - vw t-roc concept zeneva 04Nový VW T-Roc chce zašlapat Qashqai do země, šéf vývoje odhalil jeho potenciál - 15 - vw t-roc concept zeneva 05Nový VW T-Roc chce zašlapat Qashqai do země, šéf vývoje odhalil jeho potenciál - 16 - vw t-roc concept zeneva 05aNový VW T-Roc chce zašlapat Qashqai do země, šéf vývoje odhalil jeho potenciál - 17 - vw t-roc concept zeneva 05bNový VW T-Roc chce zašlapat Qashqai do země, šéf vývoje odhalil jeho potenciál - 18 - vw t-roc concept zeneva 05cNový VW T-Roc chce zašlapat Qashqai do země, šéf vývoje odhalil jeho potenciál - 19 - vw t-roc concept zeneva 06Nový VW T-Roc chce zašlapat Qashqai do země, šéf vývoje odhalil jeho potenciál - 20 - vw t-roc concept zeneva 07Nový VW T-Roc chce zašlapat Qashqai do země, šéf vývoje odhalil jeho potenciál - 21 - vw t-roc concept zeneva 08Nový VW T-Roc chce zašlapat Qashqai do země, šéf vývoje odhalil jeho potenciál - 22 - vw t-roc concept zeneva 09Nový VW T-Roc chce zašlapat Qashqai do země, šéf vývoje odhalil jeho potenciál - 23 - vw t-roc concept zeneva dalsi 01Nový VW T-Roc chce zašlapat Qashqai do země, šéf vývoje odhalil jeho potenciál - 24 - vw t-roc concept zeneva dalsi 02Nový VW T-Roc chce zašlapat Qashqai do země, šéf vývoje odhalil jeho potenciál - 25 - vw t-roc concept zeneva dalsi 03Nový VW T-Roc chce zašlapat Qashqai do země, šéf vývoje odhalil jeho potenciál - 26 - vw t-roc concept zeneva dalsi 04Nový VW T-Roc chce zašlapat Qashqai do země, šéf vývoje odhalil jeho potenciál - 27 - vw t-roc concept zeneva dalsi 05Nový VW T-Roc chce zašlapat Qashqai do země, šéf vývoje odhalil jeho potenciál - 28 - vw t-roc concept zeneva dalsi 06Nový VW T-Roc chce zašlapat Qashqai do země, šéf vývoje odhalil jeho potenciál - 29 - vw t-roc concept zeneva dalsi 07Nový VW T-Roc chce zašlapat Qashqai do země, šéf vývoje odhalil jeho potenciál - 30 - vw t-roc concept zeneva dalsi 08
Takto se T-Roc představil jako koncept v roce 2014 v Ženevě

Zdroj: Autocar

Petr Miler

Diskuze 8 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama