Reklama

Podívejte se, jak německý tank létá po Ringu. BMW X7 se prý ukáže už v září

Už na autosalonu ve Frankfurtu se má ukázat světu největší SUV od BMW. Teď trénuje na Ringu a neobratně při tom rozhodně nepůsobí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Podívejte se, jak německý tank létá po Ringu. BMW X7 se prý ukáže už v září

30.7.2017 | Petr Prokopec | 7 příspěvků

Už na autosalonu ve Frankfurtu se má ukázat světu největší SUV od BMW. Teď trénuje na Ringu a neobratně při tom rozhodně nepůsobí.

SUV se svět sice možná jednou přejí, aktuálně jsou zákazníci evidentně hodně při chuti. Na to samozřejmě reagují automobilky, které dělají možné i nemožné, aby svou nabídku na tomto poli co nejrychleji rozšířily. Stačí se podívat na Škodu, která ještě loni touto dobou v podobě stárnoucího Yeti nabízela jediné SUV. Nyní už má v portfoliu dvě jiná a chystá expanzi, jíž padne za oběť třeba i Citigo.

Mladoboleslavskou automobilkou se ovšem dnes zabývat nebudeme, byť o koncern Volkswagen se otřeme. O tom ale až za malou chvíli. Nejprve musíme vyrazit k BMW, které již hezkých pár crossoverů a SUV ve své nabídce má. Přesto ale chystá další rozšíření portfolia, a to v jeho horní části. Tam přijde vrcholný model X7, který kromě jiného nabídne i tři řady sedadel. Ve svých útrobách bude hostit modulární platformu CLAR.

Tu známe již z nedávných novinek značky, v případě BMW X7 ovšem bude - tak jako u řady 7 - použito velké množství karbonových vláken. Tuhost tak poletí nahoru, hmotnost to ale udrží na přijatelné míře. To se odrazí i na ovladatelnosti a spotřebě. Ta těžko bude nízká v absolutní rovině, vzhledem k velikosti auta by se ale měla držet na relativně nízké úrovni. U „rodinných“ sedmimístných verzí lze proto očekávat i přeplňované dvoulitrové čtyřválce.

Jádro prodejů ovšem budou tvořit šestiválcové a osmiválcové motory, kromě toho ale BMW nejspíše nabídne i dvanáctiválec. X7 má být totiž k mání také v „über-luxusní“ variantě, která se postaví Bentley Bentayga či vrcholným variacím Range Roveru. U tohoto provedení se přitom dá očekávat 6,6litrová twin-turbo jednotka, která jistě bude výlučně spřažena s automatem a pohonem všech kol xDrive.

Je otázkou, zda mnichovská automobilka nabídne i základní provedení osazené pohonem zadních kol, s příchodem manuálu ovšem nepočítáme. Premiéra vozu prý proběhne již na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu a i když přiložené záběry stále mocně kamuflovaného vozu tomu neodpovídají, zmíněná relativní lehkost je z nich patrná. Toto auto, i když bude na evropské poměry největším představitelným SUV, po náročném okruhu doslova létá.

S ohledem na zmíněné je možné, že se ve Frankfurtu představí pouze předprodukční koncept, který se dle tradic BMW bude od hotového auta lišit pouze v detailech. Na produkční stroj tak či onak dlouho čekat nebudeme - samotným BMW je X7 titulována jako stroj modelového roku 2019, a tak do nějakých zhruba 12 měsíců musí být v prodeji.

Přesunout se můžeme k Audi. Ta začíná cítit, že by oproti mnichovské automobilce a Mercedesu mohla začít hrát třetí housle, neboť aktuální vrchol její nabídky crossoverů a SUV představuje model Q7. Ten je ovšem příliš malý na to, aby konkuroval BMW X7 či Mercedesu GLS. Šéf americké divize produktového plánování proto naznačil změnu.

„Pro nás jedním z požadavků, které míří do ústředí značky z této strany oceánu, je velké SUV. Jeho absence je pro nás bílým místem na mapě. Z americké perspektivy tedy na jeho příchod tlačíme, a zdá se, že máme i nějakou odezvu,“ dodal k tématu Barry Hoch. Neupřesnil však již, co přesně to znamená. Rozhodně ale nepomýšlejte na Q8, to je stylová verze Audi Q7, nikoliv však rival pro BMW.

Značka se čtyřmi kruhy by místo toho mohla vyrukovat s vlastní verzí koncepčního Volkswagenu T-Prime GTE. Ten byl původně považován za předzvěst nové generace modelu Touareg, vůči němu je však větší. Audi by tedy koncept mohlo přepracovat a nabídnout pod svým logem. To ovšem nějaký čas bezesporu zabere, X7 a GLS tak budou ve svém „německém boji” chvíli osamocené...

Podívejte se, jak německý tank létá po Ringu. BMW X7 se prý ukáže už v září - 1 - BMW X7 Nordschleife video 01Podívejte se, jak německý tank létá po Ringu. BMW X7 se prý ukáže už v září - 2 - BMW X7 Nordschleife video 02Podívejte se, jak německý tank létá po Ringu. BMW X7 se prý ukáže už v září - 3 - BMW X7 Nordschleife video 03Podívejte se, jak německý tank létá po Ringu. BMW X7 se prý ukáže už v září - 4 - BMW X7 Nordschleife video 04
Takto nyní BMW trápí X7 na Severní smyčce Nürburgringu. Pohodové vyjížďky to nejsou

Podívejte se, jak německý tank létá po Ringu. BMW X7 se prý ukáže už v září - 5 - BMW X7 2014 spy 01 Podívejte se, jak německý tank létá po Ringu. BMW X7 se prý ukáže už v září - 6 - BMW X7 2014 spy 03Podívejte se, jak německý tank létá po Ringu. BMW X7 se prý ukáže už v září - 7 - BMW X7 2014 spy 02
Prototyp se ale prakticky neliší od stroje, který byl už dávno vyfocen v Bavorsku. Zcela hotové auto tedy ještě ve Frankfurtu k vidění být nemusí

Podívejte se, jak německý tank létá po Ringu. BMW X7 se prý ukáže už v září - 8 - BMW X7 2016 teaser plachta 01Podívejte se, jak německý tank létá po Ringu. BMW X7 se prý ukáže už v září - 9 - BMW X7 2016 teaser plachta 02
Samo BMW nám model X7 ukázalo loni, ovšem pod plachtou...

Podívejte se, jak německý tank létá po Ringu. BMW X7 se prý ukáže už v září - 10 - BMW X7 Theo Chin render 01Podívejte se, jak německý tank létá po Ringu. BMW X7 se prý ukáže už v září - 11 - BMW X7 Theo Chin render 02
...vidět jsme mohli také rané neoficiální ilustrace

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 7 příspěvků

Autobazar

zobrazit vše