Nová Škoda Octavia se výrazně opozdí, potvrdil manažer i poslední novinka značky

Čtvrtá generace mladoboleslavského bestselleru se měla představit ještě letos a do prodeje se dostat na přelomu roku. Po odložení nového Golfu se to ale nestane, na náplast se díváte.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nová Škoda Octavia se výrazně opozdí, potvrdil manažer i poslední novinka značky

26.3.2019 | Petr Prokopec

Čtvrtá generace mladoboleslavského bestselleru se měla představit ještě letos a do prodeje se dostat na přelomu roku. Po odložení nového Golfu se to ale nestane, na náplast se díváte.

Škoda včera v anglicky hovořících zemích představila paket SportLine, kterým je možné osadit modely Octavia a Octavia Combi. Jen u Velké Británie či Austrálie však nezůstalo, dnes se totiž vizuální sportovní sady dočkal i zbytek světa, Evropu nevyjímaje. Mladoboleslavská automobilka jej však v Česku, stejně jako třeba v Německu či dalších kontinentálních zemích nabízí pod označením Dynamic Plus. Tato dualita však na celé věci není tím nejpozoruhodnějším, daleko překvapivější je skutečnost, že Škoda vůbec s rozšířením výbavy přišla. Za rohem totiž už měla stát nová Octavia.

Ovšem právě představení nového paketu ukazuje, že realita už je jiná. S ohledem na odklad Volkswagenu Golf se totiž zdrží i český liftback a kombík, a to opravdu výrazně. Šéf komunikace australské divize Paul Pottinger totiž potvrdil, že u protinožců bude čtvrtá generace k dispozici až v prvním čtvrtletí roku 2021, tedy za dlouhé dva roky. Dorazit přitom má půl roku po příchodu svého německého příbuzného, jehož australské zahájení prodeje je naplánováno na třetí čtvrtletí roku 2020.

Jak již velmi dobře víme, v Evropě má Golf osmé generace startovat na počátku příštího roku, tedy půl roku před australským debutem. Stejný časový rozestup má platit i v případě Škody Octavia, takže nové generace bychom se měli dočkat nejdříve v létě příštího roku, spíše však až někdy na podzim. Je tedy vskutku otázkou, nakolik reálný je výstavní debut letos na podzim ve Frankfurtu, o kterém se původně hovořilo.

V tomto kontextu dává příchod paketu Dynamic Plus (či Sportline, chcete-li) smysl. Na trhu totiž nebude jen pár měsíců, ale déle než rok. Automobilka tak do něj neinvestovala zbytečně, navíc na vývoj zcela jistě nepadly miliardy. Máme tu totiž víceméně jen kosmetickou sadu, jejímž hlavním účelem je překlenutí propasti mezi základní nabídkou a variantou RS. V kombinaci s výbavou Ambition přitom vyjde na 40 900 Kč.

S čím přitom za své peníze můžete počítat? V prvé řadě jsou to 17palcová černa lakovaná litá kola Trius. Ta je ovšem možné nahradit i stejně velikými dvoubarevnými ráfky Hawk či dokonce osmnáctkami Vega nebo Turini. Liftback pak navíc ozdobí černý spoiler na víku zavazadelníku, přičemž stejně jako kombík může počítat i s předním sportovním lemem. Nechybí ani zatmavená okna, zatímco dovnitř se nastěhovala sportovní sedadla a černý strop.

Aby toho nebylo málo, můžeme zmínit ještě sadu hliníkových pedálů nebo sportovní multifunkční volant. V černé je pak vyvedena i řada dalších detailů, jak zvenčí, tak uvnitř. Tím odklon končí, podvozek již zůstává ve standardu. Stejně jako motorový prostor, do kterého se může nastěhovat většina agregátů, jenž se pro Octavii nabízí. Nejlevnější litrový tříválec se 115 koňmi vás přitom spolu s paketem vyjde na 538 800 Kč.


Nová Škoda Octavia se výrazně opozdí, potvrdil manažer i poslední novinka značky - 1 - Skoda Octavia Dynamic Plus 2019 prvni sada 01Nová Škoda Octavia se výrazně opozdí, potvrdil manažer i poslední novinka značky - 2 - Skoda Octavia Dynamic Plus 2019 prvni sada 02Nová Škoda Octavia se výrazně opozdí, potvrdil manažer i poslední novinka značky - 3 - Skoda Octavia Dynamic Plus 2019 prvni sada 03Nová Škoda Octavia se výrazně opozdí, potvrdil manažer i poslední novinka značky - 4 - Skoda Octavia Dynamic Plus 2019 prvni sada 04Nová Škoda Octavia se výrazně opozdí, potvrdil manažer i poslední novinka značky - 5 - Skoda Octavia Dynamic Plus 2019 prvni sada 05Nová Škoda Octavia se výrazně opozdí, potvrdil manažer i poslední novinka značky - 6 - Skoda Octavia Dynamic Plus 2019 prvni sada 06Nová Škoda Octavia se výrazně opozdí, potvrdil manažer i poslední novinka značky - 7 - Skoda Octavia Dynamic Plus 2019 prvni sada 07Nová Škoda Octavia se výrazně opozdí, potvrdil manažer i poslední novinka značky - 8 - Skoda Octavia Dynamic Plus 2019 prvni sada 08Nová Škoda Octavia se výrazně opozdí, potvrdil manažer i poslední novinka značky - 9 - Skoda Octavia Dynamic Plus 2019 prvni sada 09
Škoda Octavia je nově k mání s paketem Dynamic Plus. Ten přitom nepřímo potvrzuje, že nová generace hned tak na trhu nebude

Petr Prokopec

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama