Renault Espace 5 2015: unikly patentové snímky nové generace, odvaha ji nechybí

Francouzi slibovali příchod extravagantního designu, a ten také dostaneme. Kombinován ale zřejmě bude jen s maloobjemovými motory.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Renault Espace 5 2015: unikly patentové snímky nové generace, odvaha ji nechybí

17.3.2014 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Francouzi slibovali příchod extravagantního designu, a ten také dostaneme. Kombinován ale zřejmě bude jen s maloobjemovými motory.

Není tomu dlouho, co jsme zmiňovali snahy Renaultu o obrodu extravagantního francouzského designového jazyka, a už tu máme první ovoce. Tedy, abychom byli přesní, pak je třeba zmínit, že podle daného receptu údajně automobilka „uvařila“ již nové Clio i SUV Captur, teprve nový Espace 5 však ukazuje, že značka to myslí smrtelně vážně. Produkční verze se totiž předčasně odhalila prostředním patentových záběrů a loňskému konceptu Initiale Paris se bude podobat více, než se dalo očekávat.

Zatímco všechny čtyři předchozí generace měly na prvním místě rodinu a prostor pro ni, nový Espace se tváří mnohem sportovněji. Trochu tak připomíná Ford S-Max s přidanými prvky SUV, přičemž hlavně při pohledu zepředu bychom si jej mohli splést se zmiňovaným Renaultem Captur. Je to ovšem záď, která přitahuje náš zrak - zajímavě tvarovaná jsou totiž světla i sloupek připomínající ploutev.

Dovnitř již nahlédnout nemůžeme vytušit ovšem můžeme řadu prvků. Třeba multimediální systém R-Link, který se dozajista objeví u vyšších výbav jako součást standardu. S ohledem na nemalé venkovní rozměry pak lze počítat s dostatkem prostoru pro cestující, zatímco rozměrná panoramatická střecha zajišťuje vzdušný interiér i navzdory výše položené hraně oken.

Pod kapotou by se pak měly objevit motory se čtyřmi válci a 1,6litrovým objemem, z nichž ten benzinový posílá na přední kola 160 koní. V případě dieselu se pak dočkáte síly 130 nebo 160 koní, na údaje o jízdní dynamice či spotřebě však budeme muset vyčkat blíže k premiéře, která je naplánována na podzimní pařížský autosalon.


Renault Espace 5 2015: unikly patentové snímky nové generace, odvaha ji nechybí - 1 - Renault Espace 2015 cernobile foto 01Renault Espace 5 2015: unikly patentové snímky nové generace, odvaha ji nechybí - 2 - Renault Espace 2015 cernobile foto 02Renault Espace 5 2015: unikly patentové snímky nové generace, odvaha ji nechybí - 3 - Renault Espace 2015 cernobile foto 03Renault Espace 5 2015: unikly patentové snímky nové generace, odvaha ji nechybí - 4 - Renault Espace 2015 cernobile foto 04Renault Espace 5 2015: unikly patentové snímky nové generace, odvaha ji nechybí - 5 - Renault Espace 2015 cernobile foto 05Renault Espace 5 2015: unikly patentové snímky nové generace, odvaha ji nechybí - 6 - Renault Espace 2015 cernobile foto 06Renault Espace 5 2015: unikly patentové snímky nové generace, odvaha ji nechybí - 7 - Renault Espace 2015 cernobile foto 07Renault Espace 5 2015: unikly patentové snímky nové generace, odvaha ji nechybí - 8 - Renault Espace 2015 cernobile foto 08
Nová generace Renaultu Espace vypadá opravdu působivě, konceptu Initiale Paris jakoby z oka vypadla

Zdroj: JokeForBlog

Petr Prokopec

Diskuze 2 příspěvky

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama