- -

Tesla slibuje příchod nečekané novinky. A končí s autem, co prodává jen 3 měsíce

Zakladatel značky chystá na příští týden neočekávané odhalení. Již nyní však Tesla bez varování ukončila prodej nejlevnějšího Model X.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Tesla slibuje příchod nečekané novinky. A končí s autem, co prodává jen 3 měsíce

11.10.2016 | Petr Prokopec | 8 příspěvků

Zakladatel značky chystá na příští týden neočekávané odhalení. Již nyní však Tesla bez varování ukončila prodej nejlevnějšího Model X.

V poslední době se zdá, že pro Teslu nastalo období špatných zpráv. Americkou značku žaluje 126 zákazníků kvůli klamavě udávanému výkonu, o jejích kvalitách má značné pochybnosti jak rakouská garážovka, tak Maserati. Zatímco soudní spor Elona Muska může trápit, z řečí obou firem - zejména pak té italské - si prozatím těžkou hlavu dělat nemusí. Do příchodu prvního elektromobilu s trojzubcem ve znaku zbývají ještě roky.

Jakkoliv tedy Tesla může mít své chyby, momentálně je v tom, co nabízí, jediná. Není to projev průkopnictví, spíše ochoty hrát v rámci velmi ztrátového podnikání jakési „letadlo”, které jiní hrát nechtějí, tím spíše v tom ale musí pokračovat. Musk nově na svém účtu na Twitteru oznámil, že čekat máme další novinky. Již 17. října by mělo být odhaleno cosi, co většina lidí neočekává, 28. října pak půjde o něco souvisejícího s odkoupením opět ztrátového SolarCity. V obou případech zakladatel značky nenaznačil nic konkrétního, čímž otevřel prostor pro spekulace.

Dle dohadů bychom se v příštím týdnu mohli dočkat příchodu nové verze autonomního řízení Autopilot 2.0 či možná produkci bližšího Model 3. Jen Musk prozatím ví, zda to bude jedno z tohoto či snad něco úplně jiného. Raději se tedy podíváme na reálné novinky, které souvisí především s Model X. Tesla z nabídky vypustila základní provedení 60D, které přitom představila před pouhými třemi měsíci.

Nyní je tedy nejlevnějším Modelem X provedení 75D, které taktéž používá baterie o kapacitě 75 kWh. Ty byly v případě „šedesátkového“ provedení pouze softwarově uzamknuty, jinak byly tyto dvě verze identické. To ale již není případ cenové politiky, ta se totiž posunula o kus výše. Dříve se startovalo na 74 000 USD (cca 1 789 000 Kč), nyní zaplatíte minimálně 85 500 USD (2 067 000 Kč).

Jistou kompenzací je začlenění podvozku Smart Air Suspension do standardní výbavy u všech nabízených verzí, nicméně tento prvek dříve vycházel na 2 500 USD (60 500 Kč). Jde tedy jen o slabou náplast. Zvláště když Tesla ještě dále zredukovala nabídku barev, ze které byly vypuštěny odstíny Silver Metallic a Solid White. Momentálně tedy máte na výběr pouze sedm možností.

Model S se změny prozatím netýkají, sedan je i nadále k mání ve verzi 60D, stejně jako je třeba připlácet za zmíněný podvozek. Ten je totiž standardem pouze u nedávno odhaleného vrcholného provedení P100D, ve všech ostatních případech platíte dva a půl tisíce dolarů jako u Modelu X.

Tesla slibuje příchod nečekané novinky. A končí s autem, co prodává jen 3 měsíce - 1 - Tesla novinky 2016 podzim 01
Elon Musk oznámil na svém účtu na Twitteru příchod novinek...

Tesla slibuje příchod nečekané novinky. A končí s autem, co prodává jen 3 měsíce - 2 - Tesla novinky 2016 podzim 02Tesla slibuje příchod nečekané novinky. A končí s autem, co prodává jen 3 měsíce - 3 - Tesla novinky 2016 podzim 03
...některé se ale již odehrály u Modelu X...

Tesla slibuje příchod nečekané novinky. A končí s autem, co prodává jen 3 měsíce - 4 - Tesla novinky 2016 podzim 04
...kde bylo vypuštěno základní provedení 60D

Tesla slibuje příchod nečekané novinky. A končí s autem, co prodává jen 3 měsíce - 5 - Tesla novinky 2016 podzim 05Tesla slibuje příchod nečekané novinky. A končí s autem, co prodává jen 3 měsíce - 6 - Tesla novinky 2016 podzim 06Tesla slibuje příchod nečekané novinky. A končí s autem, co prodává jen 3 měsíce - 7 - Tesla novinky 2016 podzim 07Tesla slibuje příchod nečekané novinky. A končí s autem, co prodává jen 3 měsíce - 8 - Tesla novinky 2016 podzim 08Tesla slibuje příchod nečekané novinky. A končí s autem, co prodává jen 3 měsíce - 9 - Tesla novinky 2016 podzim 09Tesla slibuje příchod nečekané novinky. A končí s autem, co prodává jen 3 měsíce - 10 - Tesla novinky 2016 podzim 10Tesla slibuje příchod nečekané novinky. A končí s autem, co prodává jen 3 měsíce - 11 - Tesla novinky 2016 podzim 11
Standardem u všech variant elektrického SUV je pak podvozek Smart Air Suspension

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 8 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše